Minimalistyczna kuchnia - pokochasz ją! | homify

Minimalistyczna kuchnia – pokochasz ją!

A.D. A.D.
Super odmierzanie. Super dokładność. Super pomysł. Z BLANCO EVOL-S Volume zawsze dokładna ilość wody Comitor Sp. z o.o. KuchniaZlewy i krany
Loading admin actions …

Nowoczesna, minimalistyczna kuchnia na wysoki połysk to nieustanny trend w aranżacji wnętrz. Od wielu sezonów dominuje przede wszystkim biel z różnymi dodatkami. Minimalistyczna i monochromatyczna kuchnia wydawać się może jednak zbyt monotonna, kojarząca się ze szpitalną sterylnością, dlatego projektanci przełamują ją zdecydowanymi akcentami.

Wy również jesteście zwolennikami minimalizmu? Dzisiaj mamy dla Was coś interesującego. Zobaczcie zjawiskowe kuchnie przygotowane przez naszych architektów wnętrz i zapoznajcie się z tajnikami perfekcyjnego minimalizmu.

Oswojony minimalizm

Bronx Eklektyczna kuchnia

Minimalizm wcale nie musi być bardzo chłodny. Połączenie białych frontów szafek w kuchni narożnej w ciepłymi a'la drewnianymi kaflami w kształcie plastrów miodu tworzy idealną całość. Cała kuchnia została utrzymana w tonacji biało – beżowej – stół w bieli i lampy w złocie. Zabudowana ścianka kuchenna kryje za sobą niezbędne sprzęty – piekarnik i lodówkę. Z racji ograniczonej przestrzeni, zlew kuchenny został umiejscowiony w rogu kuchni narożnej, w pewnym oddaleniu od płyty grzewczej. Całość prezentuje się przytulnie i ciepło.

Przestrzeń

Nowoczesna kuchnia rządzi się swoimi prawami, przede wszystkim jest otwarta i przestrzenna. Wspólna przestrzeń łącząca kuchnię, salon i jadalnię jest wyjątkowo popularna przede wszystkim z tego powodu, że pozwala domownikom przebywać ze sobą przez większą część czasu, jaką spędzają w domu. Symbolicznym oddzieleniem kuchni od części wypoczynkowej może być na przykład wyspa kuchenna.

Najnowsza technologia

Bateria kuchenna BLANCO EVOL-S Volume Comitor Sp. z o.o. KuchniaZlewy i krany
Comitor Sp. z o.o.

Bateria kuchenna BLANCO EVOL-S Volume

Comitor Sp. z o.o.

Najnowsza technologia to nieodłączny element minimalistycznej kuchni. W końcu perfekcja jest wtedy, gdy mowa również o ergonomii. Tak jak w przypadku baterii BLANCO EVOL-S Volume. Dzięki precyzyjnej funkcji pomiaru i intuicyjnemu pokrętłu można dokładnie odmierzyć potrzebną ilość wody. Precyzyjne zużycie wody oznacza koniec niepotrzebnego jej marnowania, co czyni baterię niezwykle oszczędną i przyjazną dla środowiska. Nowy system kontroli przepływu zapewnia inteligentne sterowanie przepływem wody: im większa żądana ilość wody, tym silniejszy i szybszy przepływ wody. Do tego ten perfekcyjny design!

A może mat… ?

Ciemna kuchnia z matowymi szafkami jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Zabrudzenie na tego typu powierzchniach jest mniej widoczne niż na błyszczących szafkach. Co więcej idealnie wydziela strefy w mieszkaniu. Czarna kuchnia, biały salon idealny, naturalny podział. Jeżeli nie chcemy efektu industrialnej przestrzeni, możemy dodać kilka roślin doniczkowych, które tchną życie w naszą nowoczesną kuchnię. 

Mix kolorów

Nowoczesna kuchnia z elementami stylu loft Archikąty Nowoczesna kuchnia
Archikąty

Nowoczesna kuchnia z elementami stylu loft

Archikąty

Pora na coś w kolorze. Ta fotografia przedstawia jasną, niewielką ale przestronną kuchnię dla miłośników nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Czerwona, stara cegła, imitujące beton płytki i blat oraz stylowe żarówki na sznurku, nadają wnętrzu loftowy charakter. Wygodna wyspa i dużo miejsca do przechowywania idealnie sprawdzą się dla osób aktywnych kulinarnie.

Przechowywanie

W kuchni musi się zmieścić naprawdę wiele. O ile mamy wszystko uporządkowane i w systematyczny sposób ułożone, to zawsze znajdzie się miejsce a dodatki. W minimalistycznych kuchniach porządek jest niezwykle ważny!

Obecnie sprzęt użytkowy, słoje i słoiki, butelki, pojemniki – wszystko to, znajdziemy w designerskiej odsłonie, i zamiast szpecić, możemy dodać charakteru naszej kuchni.

Z elementami folku

Minimalizm bardzo lubi sztukę, niekoniecznie sztukę nowoczesną. Rodzimy okaz będzie doskonale odnajdywał się w kontekście przestrzennym. W tym wypadku drewniane fronty dolnych szafek i folkowa dekoracja dodają kuchni ciepła, a białe elementy czynią ją elegancką i stylową. 

Mniej znaczy więcej

Projekt domu hexaform Skandynawska kuchnia
hexaform

Projekt domu

hexaform

Niekiedy wydaje nam się że kolejna ozdoba czy dekoracja sprawi, że wnętrze zyska szyku, jednak sytuacja może być dokładnie odwrotna. Kuchnia ze zdjęcia jest na to doskonałym przykładem, jej klasa i elegancja opiera się na minimalizmie, dobrym smaku i prostych formach. Mniej znaczy więcej!

Co myślicie o takich wnętrzach? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu