Pomysłowe umieszczenie telewizora w różnych pokojach! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Pomysłowe umieszczenie telewizora w różnych pokojach!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesna kuchnia od Tania Bertolucci de Souza | Arquitetos Associados Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie bardzo chce nam się wierzyć, że bez telewizora nie da się żyć. Ale mimo wszystko, nawet ci którzy są mocno zabiegani w ciągu dnia i nie mają czasu na wertowanie kanałów telewizyjnych i tak decydują się na jego zakup. W dobie Internetu, telewizja straciła swój koronny status pierwszego medium docierającego bezpośrednio do odbiorcy. Jednak to rzecz tak wygodna, która za pośrednictwem jedynie jednego guzika przekazuje nam informacje, których sami nie musimy szukać. Poza tym telewizor nie służy już nam głównie do oglądania przypadkowych programów, ale coraz częściej odgrywa rolę kina domowego. Wspólne oglądanie filmów to zajęcie, które bardzo jednoczy rodzinę, ale też mile organizuje czas tylko we dwoje. 

W tym artykule pokażemy Wam gdzie i jak można umieścić telewizor we wnętrzu oraz zastanowimy się nad jego funkcjonalnością w danym miejscu. Więcej o tym możecie przeczytać w Katalogu Inspiracji 6 mądrych sposobów na wpisanie telewizora do wnętrza! Zapraszamy!

Standardowo w salonie

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa Skandynawski salon od dziurdziaprojekt Skandynawski
dziurdziaprojekt

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa

dziurdziaprojekt

To pomieszczenie, w którym najmniej dziwi nas umiejscowienie telewizora. To oczywiste i intuicyjne działanie ma za zadanie udostępnić skorzystanie z odbiornika wszystkim domownikom we wspólnym pokoju jakim jest salon. To telewizor często zaznacza i akcentuje centralny punkt w pomieszczeniu jak na powyższym przykładzie Dziurdziaprojekt. To wokół niego najczęściej ustawione są meble tak, by był jak najlepszy widok w jego stronę. W końcu ściana z telewizorem, dzięki temu, że jest główna często jest podkreślana w niebanalny sposób; wyróżnia się spośród innych kolorem, motywem, wzorem lub samą konstrukcją.

Oryginalnie w łazience

Kontrastowo do poprzedniego przykładu, telewizor w łazience to bardzo rzadko spotykany przypadek. Jednak może być trendem, który pojawi się już niebawem w naszych domach, a szczególnie w pokojach kąpielowych, gdyż takie domowe, relaksacyjne spa pochłania nas na dłuższą chwilę. W czasie gorącej i długiej kąpieli można poczytać gazetę, książkę lub obejrzeć ulubiony film. Ważne jest to, by telewizor był solidnie zamocowany na ścianie, najlepiej we wnęce oraz bezpiecznie odizolowany od pary wodnej. Inaczej ten oryginalny pomysł może nam sprawić tylko kłopot. O szczegóły takiej konstrukcji pytajcie fachowców. Jedno jest wiadome: telewizor musi być wodoodporny!

Relaksacyjnie w sypialni

Oto propozycja dla tych, którzy lubią obejrzeć ulubiony program lub serial będąc już gotowym do snu. Telewizor w sypialni pomaga niektórym zasnąć, nie tylko dorosłym, ale też dzieciom. Jednak czy to jest zajęcie w odpowiednim miejscu i czasie? Pozostawiamy Waszej ocenie. Mimo tego telewizor w sypialni często pojawia się w polskich domach, więc warto zadbać o odpowiednią jego aranżację. My polecamy niewielkie ekrany, które nie rzucają się w oczy w całym wnętrzu. Pamiętajcie też, że wielkość telewizora jest ściśle uzależniona od wielkości pomieszczenia. Za duży odbiornik w małej przestrzeni paradoksalnie nie będzie dawał satysfakcji i odprężenia podczas oglądania.

Lepiej zobaczcie piękne aranżacje sypialni bez telewizora. Co może znaleźć się w centralnym punkcie pokoju zamiast niego, zobaczycie w Katalogu Inspiracji Zmień swoją sypialnię na lepszą!

Bieżąco w kuchni

W kuchni spędzamy czas codziennie, siłą rzeczy podczas przygotowywania posiłku. Można tam umieścić telewizor, który przy tej okazji będzie dostarczał nam bieżących informacji ze świata. W kuchni najczęściej pojawiają się małe odbiorniki, które często pełnią rolę radia, gdyż głównie słuchamy treści, a nie oglądamy, podczas krojenia, siekania lub smażenia. Dlatego nie warto przeinwestowywać, a lepiej rozsądniej podejść do tematu.

Okazyjnie w jadalni

Telewizor w jadalni? Oglądanie telewizji podczas posiłku to niezbyt dobry pomysł, ale nie zaszkodzi, gdy jadalnia jest otwarta na inne pomieszczenia. Wtedy może to być rozwiązanie jedynie okazyjne, gdzie z braku czasu robi się szybki przegląd programów. Zaś oddzielna jadalnia z telewizorem może być też pokojem telewizyjnym i alternatywą dla salonu, w którym telewizor najczęściej się spotyka, jeśli nie chcemy go nadmiernie eksponować w domu.

Zobaczcie ciekawe projekty jadalni otwartych i oddzielnych w Katalogu Inspiracji Idealna jadalnia – tak łatwo ją urządzisz!

Wyjątkowo w pokoju dziecięcym

Eklektyczny pokój dziecięcy od homify Eklektyczny

Telewizor w pokoju dziecięcym to na pewno radość dla dziecka. Możemy taką opcję wziąć pod uwagę jeśli bardzo zależy na tym naszemu dziecku. Jednak jak wszystko, telewizja w pokoju dziecięcym powinna być ograniczana. Jednak telewizor może przydać się do zabaw i gier edukacyjnych na konsolę. Wtedy to urządzenie ma swoje bardzo dobre uzasadnienie w tym pomieszczeniu.

Najlepsze miejsce na telewizor w domu to...?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu