Ekstremalna przemiana brzydkiego mieszkania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ekstremalna przemiana brzydkiego mieszkania!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Salon zaprojektowane przez acertus, Kolonialny
Loading admin actions …

Twoje mieszkanie w zupełności nie przypomina tego, które sobie wymarzyłeś? Jego wnętrze jest staromodne, niepraktyczne i po prostu nieładne? Nie ma potrzeby do paniki! Wielu z nas boryka się z tym samym problemem- artykuły z naszej serii przed i po mają na celu inspirować niedowiarków, udowadniając, że przy pomocy odpowiednich ekspertów oraz odrobinie wyobraźni każde, nawet najbrzydsze wnętrze przemienić można w prawdziwą perłę współczesnej architektury.

Tak też się stało w przypadku 85-metrowego mieszkania w hiszpańskiej Walencji. Obejrzyjcie tę niezwykłą przemianę!

Przed: staromodnie i ciemno

Projekty,  Salon zaprojektowane przez acertus, Kolonialny

W poprzednim wcieleniu mieszkania salon był pomieszczeniem niemodnie urządzonym, o ciemnych, ponurych meblach oraz tanio wyglądających tekstyliach. Żółtawa poświata stanowiła dodatkowy negatywny aspekt tego wnętrza, stanowiąc okropny kontrast do brązowych mebli i dodatków. Pokój ten krył w sobie jednak ogromny potencjał- należało przede wszystkim wykorzystać fakt dużego przeszklenia- drzwi prowadzących na balkon, które odsłonięte mogły zupełnie odmienić charakter tego pomieszczenia.

Po: jasno i nowocześnie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez acertus, Nowoczesny

Ciężko jest uwierzyć, że znajdujemy się w tym samym pomieszczeniu. Po interwencji ekspertów jest tu teraz jasno i przestronnie. Zmieniło się wszystko poza podłogą i oknem balkonowym. Przemalowano ściany, nadając im neutralny beżowy odcień. Ciemne, masywne mebla zamieniono na białe, nowocześniejsze i lżejsze. Teraz wnętrze utrzymane jest w stonowanej kolorystyce, gdzie dominują beże, biel i szarości. Taka kombinacja nadaje mu niezwykle współczesny charakter, a dodatkowo czyni je jaśniejszym. Wrażenie to potęgowane jest przez naturalne światło, które teraz ma swobodny dostęp przez duże balkonowe drzwi.

Przed: nieudana kombinacja mebli i materiałów

Projekty,  Salon zaprojektowane przez acertus, Kolonialny

Tak wyglądał salon z perspektywy balkonu. Całościowa aranżacja była niespójna, brakowało tu harmonii, a różnorodność mebli i materiałów czyniła to wnętrze nieskładnym i przepełnionym.  W oczy rzucał się także niepraktyczny układ elementów wyposażenia- chociażby umieszczenie meblościanki w takiej pozycji, przez którą blokowała ona drzwi. W tym wnętrzu nadszedł czas na zmiany!

Po: harmonia i szyk

Projekty,  Salon zaprojektowane przez acertus, Nowoczesny

Dzięki neutralnej kolorystyce, dobranym meblom oraz nielicznym, ale świetnie dopasowanym dodatkom i akcesoriom, salon cechuje harmonijność i spójność pod względem estetycznym. Teraz jest także o wiele wygodniejszy w użytkowaniu, jako że ograniczono ilość mebli i wprowadzono te bardziej funkcjonalne, o mniejszych gabarytach i nowoczesnym designie. Wszystko to sprawia, że salon jest przestronny, przyjemnie jasny i oddychający.

Po: wąski i ciemny korytarz

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez acertus, Kolonialny

Wchodząc do tak ciemnego mieszkania nie można odnieść dobrego pierwszego wrażenia. Długi i wąski korytarz prezentował się ponuro i nie zachęcał do tego, aby zagłębić się dalej. Brak okien starano zrekompensować się sztucznym oświetleniem, jednak w połączeniu z dominującą tu kolorystyką, efekt był dość mizerny. Zobaczcie, jak korytarz wygląda teraz!

Po: zachęcające już od wejścia!

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez acertus, Nowoczesny

Taki korytarz sprawia, że po przekroczeniu progu odnosi się świetne pierwsze wrażenie i aż chce się zwiedzić pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. Nie ma już śladu po ciemnym, ponurym korytarzu- teraz ta przestrzeń komunikacyjna jest jasna, przestronna i stylowo wykończona. Wymieniono nie tylko stolarkę, wstawiając nowe, jasne drzwi, ale także przemalowano ściany, dopasowując je do kolorystyki, którą widzieliśmy w salonie. Stylowe dekoracje wprowadzają do wnętrza spersonalizowany akcent, dodając mu uroku.

Przed: niegustowna sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez acertus, Kolonialny

Sypialnia stanowiła przykry egzemplarz niewysmakowanej aranżacji. Kolory zupełnie do siebie nie pasowały, tekstylia wyglądały tanio i niegustownie, a całości brakowało harmonii i spójności. Inwestorzy chcieli jednak zachować meble, więc architekci musieli chwycić się innych wnętrzarskich rozwiązań, aby odmienić charakter tego wnętrza.

Po: sypialnia w dobrym stylu

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez acertus, Nowoczesny

Niewielkie zmiany zaowocowały jednak ogromną odmianą charakteru wnętrza. Teraz jawi się ono modnie i nowocześnie. Ścianę za łóżkiem pokryto stylową tapetą w geometryczne wzory, co od razu nadaje sypialni odmienny charakter. Meble pozostały te same, jednak dopasowano do nich kolorystykę dodatków, bazując na różnych odcieniach szarości. Tak zaaranżowana sypialnia wpisuje się w styl dekoru całego mieszkania.

Inny przykład udanego remontu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Niezwykle udana metamorfoza starego mieszkania!

Jak Wam się podoba efekt po?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu