Jak wykorzystać poddasze? Tworząc luksusową łazienkę! -Przewodnik | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak wykorzystać poddasze? Tworząc luksusową łazienkę! -Przewodnik

homify.Pl homify.Pl
Luxury Bathroom Nowoczesna łazienka od Studio Hooton Nowoczesny
Loading admin actions …

Poddasze często jest traktowane po macoszemu. Niejednokrotnie spotykamy się z wykorzystaniem tej przestrzeni na magazynowanie zbędnych rzeczy lub schowek na sezonowe ubrania, ozdoby choinkowe i stare meble, których nie było okazji wywieźć. Jednak w dzisiejszym świecie, kiedy każdy metr kwadratowy nieruchomości jest na wagę złota, powinniśmy rozpatrzeć lepsze wykorzystanie poddasza. Możemy tu stworzyć pokój dziecięcy, pokój gościnny, salon gier i zabaw, ale również łazienkę! Nietypowy układ pomieszczenia, jak i skosy, mogą na początku stanowić pewne wyzwanie, ale w dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam, że jest to możliwe. Co więcej, możliwym jest stworzenie w pełni luksusowej łazienki, której nie powstydziłby się nikt! Żeby jednak otrzymać taki efekt, należy pomyśleć o kilku rzeczach. Chcecie dowiedzieć się więcej o przekształcaniu poddasza w luksusową łazienkę? Zapraszam!

Po pierwsze: sprawdź normy i regulacje budowlane

Zanim zaczniemy jakiekolwiek prace remontowo-budowlane zawsze warto jest sprawdzić lokalne normy i regulacje prawne. Jest to szczególnie ważne jeżeli mowa o dwupoziomowym mieszkaniu. Pamiętajmy, że w takim wypadku, nasz remont może wpłynąć na strukturę całego budynku. Dowiedzmy się więc dokładnie na co możemy sobie pozwolić, a jakich prac nie wolno nam przeprowadzać. Zawsze lepiej poświęcić trochę czasu na doinformowanie się w kwestiach prawnych niż później płacić wysokie kary i grzywny.

Krok drugi: sprawdź stan techniczny budynku

Luxury Bathroom Nowoczesna łazienka od Studio Hooton Nowoczesny
Studio Hooton

Luxury Bathroom

Studio Hooton

Pamiętajmy, że naszym celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnej łazienki, więc bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na prowadzone prace będzie stan techniczny budynku, stan instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także elektrycznej. Dokładnie poznajmy rozmieszczenie rur, żeby dowiedzieć się gdzie może stanąć wanna, prysznic, czy umywalka, nie wspominając o toalecie. Upewnijmy się, że mamy możliwość odpowiedniego poprowadzenia rur i okablowania. Tak obszerny remont będzie się wiązał z kuciem betonu, kładzeniem posadzki, ocieplaniem ścian, często też będzie się wiązał z montowaniem świetlików. Upewnijmy się, że nasza nieruchomość zniesie te zabiegi. Zawsze najlepiej skonsultować takie rzeczy z architektem.

Krok trzeci: izolacja podłogi i ścian

Bathroom Design od homify Nowoczesny
homify

Bathroom Design

homify

Kiedy już wiemy, że możemy przeprowadzić naszą wymarzoną metamorfozę poddasza, zacznijmy od izolowania ścian i podłóg. Nic nie stoi na przeszkodzie by zainstalować też podłogowy system grzewczy. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym powinniśmy się czuć w pełni komfortowo, więc nie pozwólmy, żeby w naszej oazie spokoju znalazły się nieszczelne okna. Postarajmy się też jak najbardziej odizolować to pomieszczenie akustycznie. Nikt na niższym piętrze nie musi słyszeć co robimy w łazience, a i my nie musimy słuchać odgłosów z innych pomieszczeń próbując się zrelaksować przy kąpieli.

Wykorzystaj wysokości

Poddasze ma to do siebie, że nie znajdziemy w nim wiele wysokich ścian, dlatego wykorzystajmy je najlepiej jak to tylko możliwe! Jeżeli planujemy zainstalować prysznic – na pewno będzie to trudniejsze niż wstawienie wanny, która zmieściłaby się pod skosem. Zdecydowanie, warto poświęcić wysoki punkt naszego poddasza na wstawienie prysznica, lub niewielkiej sauny! Wykorzystajmy też wyższe partie naszej nowo powstałej łazienki na powieszenie długich luster, które optycznie powiększą pomieszczenie i dodadzą mu wielowymiarowości. Nie skupiajmy się jednak na braku pionów, a raczej na wykorzystaniu tego co mamy. Skosy mogą być zabudowane pięknymi szafami, a powstałe różnice wysokości i poziomów sprawią, że nasza łazienka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Pomyśl o wykorzystaniu naturalnego światła

biel, czerń i drewno w nowoczesnej odsłonie od Pszczołowscy projektowanie wnętrz
Pszczołowscy projektowanie wnętrz

biel, czerń i drewno w nowoczesnej odsłonie

Pszczołowscy projektowanie wnętrz

Nieregularny kształt pomieszczenia wymaga od projektanta trochę kreatywności zarówno w kwestii ustawienia wyposażenia łazienkowego i elementów aranżacji, takich jak lustra i dekoracje, ale również w kwestii oświetlenia. Na szczęście, dzisiejszy rynek okien pozwala nam na swobodny wybór świetlików i okien dachowych. Wykorzystajmy położenie poddasza na naszą korzyść i postarajmy się jak najbardziej rozświetlić przestrzeń przy użyciu naturalnego źródła światła – słońca! Poza tym, relaksująca kąpiel stanie się jeszcze przyjemniejsza przy widoku na gwiazdy.

Skosy jako ciekawe elementy dekoracyjne

łazienka poddasze Nowoczesna łazienka od INTUS DeSiGn Nowoczesny
INTUS DeSiGn

łazienka poddasze

INTUS DeSiGn

Wbrew powszechnej opinii, poddasze oferuje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych! Już same ściany są w dużej mierze dekoracją pomieszczenia. Bawmy się więc skosami, zabudujmy część z nich tworząc ciekawe kompozycje geometryczne w naszej łazience, nie bójmy się wyróżnić ich kolorystycznie, przymocujmy do nich panele, lustra, lub mozaiki. Już sama nietypowa forma pomieszczenia sprawi, że nasza łazienka będzie wyjątkowa. Nie bójmy się więc wykorzystać atutów poddasza.

Wciąż nie jesteście pewni w jaki sposób wykorzystać Wasze poddasze? Jeżeli pomysł na łazienkę Was nie przekonał, może zainspiruje Was tekst: Spełnij marzenie o idealnej sypialni na poddaszu!

Jak podoba Wam się pomysł stworzenia luksusowej łazienki na poddaszu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu