Spraw, by Twój stary dom poczuł się jak nowy!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spraw, by Twój stary dom poczuł się jak nowy!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
ARIEL - WYGODNY I FUNKCJONALNY DOM PARTEROWY Nowoczesny salon od Biuro Projektów MTM Styl - domywstylu.pl Nowoczesny
Loading admin actions …

Wraz z biegiem lat każdy dom ma prawo odrobinę stracić na swoim pierwotnym blasku. Jeżeli patrząc na własne cztery kąty macie wrażenie, że to odpowiedni moment, by tchnąć w nie nowe życie – doskonale trafiliście! Dzisiaj razem z naszymi architektami pokażemy Wam, jak dzięki kilku prostym zmianom można sprawić, by Wasz stary dom poczuł się, jak nowy! Wbrew pozorom – nie jest to wcale trudne! Wystarczy odrobina pomysłowości i przede wszystkim spostrzegawczości, by dokładnie zlokalizować elementy, które w Waszym rodzinnym gniazdku potrzebują natychmiastowej interwencji. Mamy nadzieję, że z naszą drobną pomocą znów będziecie mogli cieszyć się pięknym wnętrzem pełnym świeżości. Zapraszamy do lektury!

Wyczyśćcie albo wymieńcie swoje dywany

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy dom lepiej prezentuje się wtedy, kiedy nie tylko widać, ale i czuć, że jest w nim czysto. Oprócz ścierania kurzu z blatów, warto dokładnie przyjrzeć się swoim dywanom. Po kilku latach systematycznego użytkowania mogły one nieco zmienić swój pierwotny kształt i kolor. Plamy z wina, czy soków nie zawsze da się usunąć, a nie wpływają one pozytywnie na estetykę danej przestrzeni. Jeżeli Waszych dywanów nie da się już odratować – zdecydujcie się na zakup nowych. Ta mała zmiana na pewno przyniesie ogromną korzyść Waszemu domu!

Zainstalujcie nowe drzwi

Upper Park, Loughton od Boscolo Nowoczesny
Boscolo

Upper Park, Loughton

Boscolo

Świetnym sposobem na odświeżenie swojego domu jest również wymiana starych drzwi na nowe! Możecie zdecydować się zmienić zarówno te frontowe, jak i wewnętrzne. Dzięki temu Wasze cztery ściany zyskają nową jakość! Warto podkreślić, że po dłuższym okresie czasu dobrze jest wymienić swoje drzwi frontowe, ponieważ obecne modele posiadają jeszcze lepsze zabezpieczenia, które pozwolą Wam czuć się w swoim domu naprawdę bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli lubicie eleganckie rozwiązania – wybierzcie czarny kolor, tak jak nasi fachowcy. Dodaje on każdemu budynkowi ogromnej elegancji.

Zmieńcie kontakty

Lighting Control od Inspire Audio Visual Klasyczny
Inspire Audio Visual

Lighting Control

Inspire Audio Visual

Rzecz, która często jest pomijana podczas tworzenia koncepcji przemiany starego domu są kontakty. Przyjrzyjcie się uważnie, czy te, które znajdują się w Waszym domu niestety nie są już na przykład pożółkłe, albo czy w stu procentach działają. Czasami już sama wymiana tych elementów, pomaga poczuć ogromną, jakościową różnicę w użytkowaniu swoich czterech ścian. Obecnie istnieje na rynku wiele rozwiązań, które możecie wprowadzić zamiast starych kontaktów. Zdecydujcie się na ten krok, a na pewno nie będziecie tego żałować!

Naprawcie ściany

ABC for the Spelling Bee, Black Skandynawskie ściany i podłogi od homify Skandynawski
homify

ABC for the Spelling Bee, Black

homify

Czasami bywa tak, że nie możemy zdecydować się, gdzie przywiesić nasz ulubiony obraz, czy rodzinne zdjęcia z wakacji. Początkowo umieszczamy je w korytarzu, następnie jednak przenosimy do salonu, by finalnie zawiesić je w sypialni. Po każdej takiej zmianie w ścianach pozostają nieestetyczne dziury. Niekiedy są one mniej widoczne, innym razem bardziej, jednak na pewno nie dodają uroku naszemu domu. Poszukajcie uważnie takich punktów w swoim wnętrzu i postarajcie się je naprawić. Na pewno wyjdzie to na dobre Waszemu rodzinnemu gniazdku!

Wprowadźcie do wnętrza nowy kolor

Jeżeli chcecie, by Wasz dom naprawdę poczuł się jak nowy – odważcie się na odrobinę szaleństwa i wprowadźcie do niego nowy kolor! Nie musicie zatrudniać specjalistów, możecie sami podjąć się wyzwania przemalowania części ścian, albo nawet całego mieszkania! Wasz salon został zaaranżowany całkowicie w bieli? Dodajcie do niego odrobinę niebieskiej barwy, tak jak zrobili to nasi fachowcy. Momentalnie zauważycie różnicę w wyglądzie! Taka zmiana sprawi, że Wasz dom będzie roztaczał wokół siebie zupełnie nową, pozytywną energię!

Zadbajcie o swoją podłogę

Nie od dziś wiadomo, że drewniana podłoga potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jej częsty kontakt z wodą może skutkować licznymi odkształceniami, które niestety negatywnie wpływają na jej piękny wygląd. Wybierzcie detergent o najbardziej naturalnym składzie i zadbajcie o tą powierzchnię, nadając jej nowego blasku. Nie zapomnijcie użyć przy tym na przykład miękkiej szmatki, ponieważ taką podłogę bardzo łatwo jest zarysować! 

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego wnętrza? Sprawdźcie tutaj:

Dom dla wielbicieli oryginalności!

Jakie Wy znacie sposoby na stary - nowy dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu