Dom dla diwy! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom dla diwy!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od aaestudio Nowoczesny
Loading admin actions …

W ramach naszych wirtualnych podróży po najciekawszych przykładach architektury rezydencjonalnej z całego świata przeniesiemy się dzisiaj do Meksyku. Tym razem nie zawitamy do stolicy, tylko wybierzemy się do miasta Zapopan w stanie Jalisco. Swoją siedzibę ma tam aa.estudio tworzone przez architektów pełnych pasji. W tym Katalogu Inspiracji poznamy wyjątkowy dom jednorodzinny. Jeśli zastanawiacie się czy postawić na tradycję czy nowoczesność przy budowie Waszego nowego gniazdka, to ten projekt ma moc przechylenia szali w stronę współczesnych rozwiązań. Prostota geometrii i nieszablonowe myślenie o przestrzeni łączą się tutaj bowiem z poczuciem domowości. 

Gotowi wybrać się za ocean?

Minimalizm z nutką egzotyki

Już pierwszy rzut oka uświadamia nam, że będziemy mieli do czynienia z bryłą definiowaną przez kąty proste. Nie ma jednak mowy o prostocie! Płaszczyzny składające się na fasadę główną wysuwają się i uciekają w głąb. Oprócz klasycznego minimalistycznego kontrastu bieli i czerni mamy tutaj do czynienia ze wspaniałym kamieniem naturalnym, który nadaje charakteru całemu budynkowi. Roślinność także odgrywa swoją rolę…

W symbiozie z naturą

Bogactwo rabat kwiatowych przed fasadami od strony ulicy raczej nikogo nie dziwi, choć zachwyca niezmiennie. W wypadku tego budynku postanowiono pójść o krok dalej i wprowadzić drzewa na piętrze! Egzotyczne rośliny wyglądają wręcz nierealnie wyrastając z obłożonego naturalnym kamieniem balkonu. Akcentują wizualnie moduł wejścia głównego i z pewnością przyciągają wzrok przechodniów…

Stylowy korytarz

Ci architekci naprawdę wiedzą, jak sprawić dobre pierwsze wrażenie! Przekraczamy próg i zostajemy zaskoczeni przez zaskakujące łączenia materiałów: karmelowych płytek na podłodze, lakierowanego drewna na ścianie i matowego szkła barwionego na niebieskawy odcień. Taki korytarz tylko zaostrza nasz apetyt na więcej, czyli jest dokładnie tak, jak być powinno! Jak widzimy, także we wnętrzach zadbano o wprowadzenie zieleni. W kontakcie z naturą po prostu lepiej się żyje!

Luksusowe lecz przyjazne wnętrze

Pierwszym pomieszczeniem, do którego trafiamy, jest stylowy i jednocześnie przytulny salon. Do jego aranżacji wybrano nowoczesne meble w neutralnych kolorach. Za pokojem dziennym otwiera się przestronna klatka schodowa, chociaż właściwie powinniśmy chyba powiedzieć atrium! Dywanowe schody pną się w górę pod ogromnym świetlikiem. Przestrzeń pod nimi wysypano białymi kamieniami, spomiędzy których wyrastają kolejne rośliny. W tym kolejne drzewo!

Duża kuchnia

Przy wszelkich zaletach, jakie niesie ze sobą przestrzeń otwarta, kuchnia zawsze musi być w niej w pewien sposób wydzielona. Tutaj zaprojektowano ją tak, że przechodzi w nią jadalnia, którą przed chwilą widzieliśmy w głębi. W ten sposób powstaje plan litery L. Dalej przez kuchnię o nowoczesnym wystroju przejść można do ogrodu, gdzie czekają wygodne meble wypoczynkowe. Szklana lampa buduje nastrój we wnętrzu.

Prywatne miejsce wypoczynku

Chociaż w głównym salonie panuje swobodna atmosfera, to postanowiono o stworzeniu bardziej prywatnego i intymnego pokoju dziennego na piętrze. Można tutaj wypoczywać tuż przed położeniem się spać. Jeśli pozwala nam na to metraż, to projekt z dwoma salonami może okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Docenią je zwłaszcza rodzicie nastoletnich dzieci, które także potrzebują przestrzeni do podejmowania swoich gości… najlepiej jak najdalej od dorosłych!

Sypialnia pełna elegancji

Tak jak zazwyczaj, kończymy nas spacer w sypialni głównej. Postawiono tutaj na neutralne kolory ożywione akcentami turkusu w postaci miękkich poduszek oraz dekoracyjnych szkieł. Wszechobecny w domu plusz, musiał pojawić się i tutaj. Atmosferę wypoczynku podkreśla także włochaty dywanik. Rozwiązanie konstrukcyjne z podwieszanym sufitem zapewnia wspaniałe pośrednie oświetlenie, które pomaga się zrelaksować.

Też zastanawiacie się nad ciekawym sufitem w Waszych wnętrzach? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Kreatywne pomysły na wyjątkowy sufit.

Zamienilibyście się z właścicielami tego budynku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu