Kolosalna willa z niecodzienną mieszanką materiałów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kolosalna willa z niecodzienną mieszanką materiałów!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od A/ZERO Arquitetura Nowoczesny
Loading admin actions …

Czy betonowe mury mogą wydać się pełne lekkości? Z jakimi materiałami najlepiej zestawić cementowe ściany? Jeśli takie pytania kiedykolwiek przeszły Wam przez głowę, to ten Katalog Inspiracji z pewnością przypadnie Wam do gustu. Będzie mowa o wyjątkowym projekcie z Passos w Brazyli autorstwa studia A / ZERO Arquitectura. Zewnętrzne ściany są zamknięte, zazdrośnie kryją, to co znajduje się we wnętrzu rezydencji. A czeka tam na nas niesamowita otwarta przestrzeń, w której funkcjonalne strefy płynnie w siebie przechodzą. Interesujący jest także pomysł architektów na zaskakujące połączenia różnych materiałów konstrukcyjnych. Wypadają niezwykle elegancko, o czym zaraz się przekonamy. 

Czeka na nas długi spacer… powierzchnia tej willi to aż 460 m2!

Zwyczajny, nowoczesny dom czy…

Od strony ulicy dom intryguje geometryczną fasadą, jednak prawdziwie zachwyci nas dopiero za chwilę ujawniając swoją prawdziwą skalę. Właściciele zdecydowali się pozostawić na widoku cementową elewację, którą pomalowano na biało jedynie w niektórych miejscach. Już teraz możemy zaobserwować kolejny materiał użyty do konstrukcji: to jasny kamień naturalny, którego pasy nie pozwalają tutaj na monotonię. Zwróćmy także uwagę na ogromne przeszklenie części centralnej, które znakomicie doświetla wnętrze.

… spektakularna rezydencja?

Dopiero teraz jesteśmy w stanie uwierzyć, że ta rezydencja zajmuje ponad 400 m2. Dom znajduje się na skrzyżowaniu ulic, jednak wysokie ogrodzenie skutecznie chroni prywatność jego mieszkańców. Tylna fasada ujawnia nam głębokie, oddzielone od siebie balkony. Można z nich zajrzeć do ogrodu, gdzie czeka coś interesującego… Z tej perspektywy możemy zaobserwować, że dom wzniesiono na spadku terenu.

Na spadku

Chociaż spadek terenu, na którym stoi nasz budynek nie jest bardzo stromy, to jednak mógłby skutecznie zakłócić geometryczne proporcje rezydencje. Co zrobili nasi architekci? Zamiast z tym walczyć, zdecydowali się jeszcze bardziej to podkreślić i zagrać naturze na nosie. Ich projekt nosi znamiona postmodernistycznego myślenia o architekturze! Bardzo podobają nam się także nietypowe moduły wyrastające symetrycznie z fasady głównej, zamknięte od frontu lecz całkowicie przeszklone po bokach.

Szkło, drewno i cement

Czas wejść do środka! Ale najpierw zatrzymajmy się na chwilę przed ukrytym wejściem głównym. Od razu zostajemy uwiedzeni czystością form i wspaniale oświetloną, prywatną przestrzenią. Drewniane drzwi w odcieniu ciepłego brązu przyciągają uwagę, zapraszają by przekroczyć ich próg. Pojawia się tutaj także inny materiał – matowe szkło osłaniające klatkę schodową lecz jednocześnie pozwalające na jej oświetlenie.

Elegancki salon

Wchodzimy do wnętrza. Czarna ściana osłania przestrzeń praktycznego przedpokoju, a za nią otwiera się strefa eleganckiego salon. Podobnie jak i na zewnątrz znajdziemy tutaj dużo szarości, jednak tutaj zostają one ocieplone wszechobecnym drewnem. Granice pokoju dziennego wyznaczają ciemnobrązowe panele na ścianie z telewizorem. Ciekawa jest ekspozycja dekoracyjnego szkła, za którą rozpoczyna się już jadalnia.

Mieszanka materiałów

Przestrzeń otwarta na parterze ma kształt zbliżony do litery L. Po przejściu przez przedpokój możemy skierować się schodami dywanowymi do pokoi prywatnych lub udać się do salonu i dalej do przestronnej jadalni przechodzącej dalej w kuchnię. Mówiliśmy o mieszance materiałów. Tutaj do cementu, kamienia naturalnego drewna i szkła dochodzą glazurowane kafle. Stanowią wspaniałą dekorację ściany oraz frontu wyspy. 

Zastanawiacie się właśnie nad aranżacją Waszej kuchni? Lektura tego Katalogu Inspiracji może pomóc Wam rozstrzygnąć pewną bardzo ważną kwestię: Kuchnia z wyspą czy bez? – 6 różnych propozycji.

Relaks na świeżym powietrzu

Przechodzimy na zewnątrz, gdzie czeka na nas doskonała przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. Znajdziemy tutaj nie tylko kolejną jadalnię, ale także drugą kuchnię, która po zmroku może zamienić się w barek. W luksusowej rezydencji nie mogło zabraknąć jednego – wspaniałego basenu! W gorącej Brazylii jest nie przecenienia.

Czy Wy też zrezygnowalibyście z tradycyjnego ogrodu na rzecz tak rozbudowanego tarasu i zachwycającego basenu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu