Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom jednorodzinny niczym kompleks spa!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Nasz dom powinien być miejscem regeneracji. Tutaj wypoczywamy, ładujemy energię przed kolejnymi wyzwaniami, które przynosi nam życie. Dobrze, jeśli w naszym gniazdku panuje atmosfera pomagająca nam zrzucić z siebie trudy dnia, jeśli jest ono naszą prawdziwą oazą spokoju. Oczywiście każdy relaksuje się inaczej, jednak niektóre sposoby zadziałają na większość z nas, o czym pisaliśmy niedawno w artykule Wypoczynek w domu – jak go sobiezagwarantować?

Jednym z przytoczonych tam przykładów było zaprojektowanie domowego spa. Na to właśnie zdecydowali się właściciele wyjątkowego domu jednorodzinnego z miasta Nagoya w Japonii, poszli jednak o krok dalej. Budynek wzniesiony dla nich przez studio Sakurayama cały przypomina kompleks spa!

Zaciekawieni? Czas wybrać się do Azji…

Prostota otoczona naturą

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Architekci nazwali swoje dzieło House with the bath of a bird, czyli Dom z kąpieliskiem dla ptaków. Jesteście w stanie się go dopatrzeć? To oczywiście widoczny na pierwszym planie naturalny kamień z wyżłobionym basenem wypełnionym wodą. Już ogrodowa aranżacja z nim wprowadza nas w relaksacyjny nastrój! Dom zachwyca oczywiście także swoją bryłą pełną prostoty. Biel elewacji kontrastuje z czernią wykończeń. Ogromne przeszklenia zapraszają do środka…

Ogród pełen spokoju

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Zanim wejdziemy do wnętrza, wybierzmy się jeszcze na poszukiwanie zen pośród zieleni. Zadbano tutaj nie tylko przestrzeń za domem, ale także o jego obejście, gdzie zaprojektowano geometryczną ścieżkę. Równolegle położone cementowe płyty położono na kamyczkach. Flankowane są przez rzędy powtarzających się typów roślin. To doskonałe miejsce, aby przejść się i w samotności przemyśleć nurtujące nas sprawy.

Jasna jadalnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Z ogrodu możemy przejść bezpośrednio do kuchni, której centrum dowodzenia jest wyspa przechodząca w blat jadalnianego stołu. Można tutaj spożywać posiłki ciesząc się widokiem ogrodu. Kiedy przestrzeń kuchni się kończy, sufit osiąga podwójną wysokość – strefa publiczna otwiera się galerią na piętro. Dzięki temu mamy do czynienia z wnętrzami zalewanymi wręcz przez naturalne światło. Śnieżnobiałe ściany pozwalają mu wędrować po wszystkich zakamarkach.

Zaskakujące rozmieszczenie pomieszczeń

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Co uważniejsi Czytelnicy mogli już zauważyć, że w głębi poprzedniego zdjęcia widać było przeszklone drzwi. Prowadzą one z kuchni do… łazienki, którą z kolei mogliśmy dojrzeć już od strony ogrodu. Na razie skupimy się jednak na innym nietypowym rozwiązaniu: salon harmonijnie przechodzi bowiem… w sypialnię główną! Kanapa i łóżko ustanowiono na jednej osi. Te decyzje umożliwiły wprowadzenie wysokiego sufitu oraz okażą się bardzo praktyczne na stare lata.

Łazienka jak ze snu!

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Przechodzimy łazienki, najbardziej charakterystycznego miejsca w tym domu. Po przestronnej przestrzeni z dwoma umywalkami, za szklaną taflą czeka na nas niezwykła wanna. Jej zabudowa ciągnie się aż do ogrodu! W całkowicie białej łazience, zieleń stanowi centralny punkt, skupiający nasz wzrok. Zażywając tutaj relaksującej kąpieli możemy cieszyć się dosłowną bliskością natury i przejść na jej łono już oczyszczeni. My jesteśmy zachwyceni!

Piękny taras

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Czy zatem coś znajduje się na piętrze tego wyjątkowego domu? Największą przestrzeń zajmuje taras, który odnajdziemy nad sypialnią właścicieli. Jego podłoże wykonano z pięknego, ciemnego drewna, pięknie kontrastującego ze śnieżną bielą fasady. Oto kolejne miejsce, w którym cieszyć się można bliskością natury. Wypoczywając na wygodnym leżaku można dać się ponieść myślom lub nawet uciąć sobie drzemkę. Projektując ten dom naprawdę zadbano o to, żeby był on miejscem wypoczynku!

Co sądzicie o tym nietypowym domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu