Wiejski dom z olśniewającym wnętrzem! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wiejski dom z olśniewającym wnętrzem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Architektur- und Innenarchitekturbüro Bernd Lietzke Nowoczesny
Loading admin actions …

Uwielbiamy projekty metamorfoz wiekowych budynków w domostwa dostosowane do wymogów współczesnego życia. Dzisiaj czeka na nas wyjątkowa podróż do Niemiec, gdzie czeka wiejski dom z… 1840 roku! Budynek ten uznany został za zabytek narodowy i miał zostać zachowany w jak najmniej zmienionym stanie, aby zachować dawny koloryt Hamburga, w którym to mieście się znajduje. Niestety pożar wywołany przez starą instalację elektryczną nieco pokrzyżował te plany. Umożliwił za to modernizację na szerszą skalę, a zatem nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Architektom z biura Bernd Lietzke udało się przy tym zachować czar starych murów. Jeśli chodzi o wnętrza, to mogą one posłużyć za inspirację przy projektowaniu wystroju tak wiekowych, jak i nowych przestrzeni. Są po prostu zachwycające!

Zaciekawieni? Czas wybrać się w podróż…

Mur pruski, dach ze słomy i szczypta nowoczesności

Największą wartością dawnego budynku był i jest mur pruski, z którego jest postawiony. Mur pruski to rodzaj ściany szkieletowej, w której przerwy pomiędzy drewnianymi elementami konstrukcyjnymi zamurowuje się cegłą. Po pożarze zdecydowano się otworzyć jedną ze ścian nowoczesnymi przeszkleniami. Podniesiono także wysokość pomieszczeń. Stare lukarnie udało się odtworzyć. Dzięki zespołowi fachowców, dom zyskał nowy, piękny dach kryty słomą.

Wnętrza pełne światła

Z ogrodu wchodzimy do wnętrza doskonale doświetlonego dzięki nowym przeszkleniom. Od razu jesteśmy oczarowani! Białe ściany i malowane na biało odsłonięte belki sufitowe gwarantują piękne, jasne wnętrze. Bardzo podoba nam się także półotwarty plan z szerokim korytarzem, który wykorzystano na domową biblioteczkę. Ciemne drewno podłogi pięknie kontrastuje z bielą. Oto styl rustykalny w najlepszym wydaniu!

Nowoczesna kuchnia

Wystrój i przebudowa kuchni i łazienki stanowiły wyzwanie. Postanowiono postawić na nowoczesne rozwiązania, zamiast na wystrój następująco autentyczny historycznie. Żadne oryginalne elementy wystroju kuchni starego gospodarstwa się nie zachowały. Przestrzeń w tym nowoczesnym już teraz wnętrzu zorganizowana jest wokół ogromnej wyspy, zawierającej w sobie większość sprzętów AGD, mebli do przechowywania oraz posiadające ogrom przestrzeni do przygotowywania posiłków.

Romantyczna jadalnia

Powyższe zdjęcie sprawia, że zaczynamy marzyć o wakacjach na wsi! W wystroju jadalni wykorzystano stare krzesła i połączono je z nowymi meblami. Nawet jednak te nowe stylizowane są na wiekowe. Wokół stołu wprowadzono dwie podłużne ławy – skrzynie, jakie wciąż znaleźć było można w wielu wiejskich domostwach. Dla wygody położono na nich ciemne poduszki. Naturalne kwiaty w ceramicznym dzbanku dopełniają romantyczną atmosferę tego pomieszczenia.

Zachwycające schody

Patrząc na powyższe zdjęcie nigdy byśmy się nie domyślili, że znajdujemy się wewnątrz budynku z pierwszej połowy XIX wieku! Ażurowa, zabiegowa konstrukcja przyciąga wzrok. Drewno łączy się ze szkłem w nowoczesnym projekcie. Nasze ulubione materiały razem – czego chcieć więcej?

Jeśli sami zastanawiacie się właśnie nad wyborem schodów najlepiej pasujących do Waszego domu, to zachęcamy do lektury tego Katalogu Inspiracji: Czy schody drewniane to najlepsza opcja do domu?

Poddasze pełne światła

Na sam koniec naszego spaceru zostawiliśmy wspaniałe poddasze. Jak już wspominaliśmy, dach należało wymienić, jednak drewniane belki sufitowe przypominają o historii tego miejsca. Nowoczesne oświetlenie to z kolei akcent współczesny. Na tym poziomie znajdują się pomieszczenia prywatne. Panująca tutaj atmosfera z pewnością jest nie do przecenienia, na co dzień pomagając w prowadzeniu harmonijnego życia w zgodzie z naturą…

Zamieszkalibyście w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu