15 zjawiskowych i inspirujących domów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 zjawiskowych i inspirujących domów

A.D. A.D.
Nowoczesny balkon, taras i weranda od STEINMETZDEMEYER architectes urbanistes Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli macie w planach budowę domu, ale nadal nie macie pomysłu jak powinien wyglądać Wasz dom marzeń, w dzisiejszym Katalogu Inspiracji znajdziecie aż 15 pomysłów na domy, które warto skopiować. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż zebraliśmy najlepsze projekty naszych architektów z całego świata. Gotowi na znalezienie domu dla siebie… ?

Pasywny dom przyszłości

Ten dom, mało że prezentuje się wspaniale, jest także ekologiczny i pasywny. To oznacza, że zużycie energii elektrycznej w nim może być nawet ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm

Jego nowoczesna bryła przeczy zasadom grawitacji. Masywny moduł piętra zdaje się unosić na szklanej tafli fasady parteru. Teren wokół budynku otoczono pięknym tarasem. Znalazło się tutaj także miejsce na luksusowy basen… marzenie!

Podwójna bryła

Od strony ulicy wita nas raczej klasyczny, wąski, ceglany dom o dwuspadowym dachu. Po chwili zauważamy, że czekają jednak na nas niespodzianki… Za pierwszą bryłą czeka na nas kolejna, która wydaje się być identyczna, z tą jedynie różnicą, że od poziomu piętra elewację obłożono drewnem. Dwa domy czy jeden? Zobaczcie następną fotografię…

Widok od tyłu

Druga bryła, od drugiej strony prezentuje się zupełnie inaczej! W szklanych taflach odbija się okoliczna zieleń oraz błękit nieba. Na bardzo dużej działce najmłodsi mieszkańcy mają nieograniczone możliwości zabaw na świeżym powietrzu. Dla właścicieli bliskość natury była bardzo ważna. Dlatego też zdecydowali się na panele fotowoltaiczne, by w ekologiczny sposób pozyskiwać energię.

Rodzinna sielanka

Osobliwa, nostalgiczna budowla to rodzinna przestrzeń, która oferuje mieszkańcom udogodnienia spokojnego życia. Architekci z UNIT 7 ARCHITECTURE, którzy byli odpowiedzialni za ten projekt, skoncentrowali się na stworzeniu miejsca, które będzie wydajne, funkcjonalne i estetyczne. Taras działa jak przedłużenie powierzchni domu, tworząc integralną część całego projektu.

Nowoczesna bryła

Pierwsze spojrzenie na dom pozwala nam zauważyć, że w jego architekturze zastosowano połączenie tradycyjnego i nowoczesnego stylu, przy czym z każdego nich zaczerpnięto to, co ma najlepszego do zaoferowania. Dzięki białemu tynkowi i drewnianym deskom na elewacji dom znakomicie wpisuje się w zielone otoczenie.

Duży zielony ogród przypominający park to spełnienie marzeń tej rodziny. Dzięki starym drzewom otaczającym posiadłość dom jest odgrodzony od reszty świata, dzięki czemu jego mieszkańcy mają zapewnioną prywatność i własną przestrzeń.

Ceglaste wykończenie

Układ domu jest dość niekonwencjonalny, ponieważ oparty został na koncepcji wykorzystania cegły jako dominującego materiału, co nawiązuje do dawnych, tradycyjnych wiejskich budynków. Dom został zaprojektowany jako jednopoziomowa, długa bryła. 

Zachwyca on swoją symetrycznością i prostotą. Umieszczenie dużej liczby przeszkleń to doskonały sposób na zapewnienie dużej dawki naturalnego, słonecznego światła zarówno latem, jak i zimą

Ciekawy i oryginalny

Nie potrzeba ogromnej przestrzeni, aby zbudować nowoczesny dom. Wystarczy wykorzystać naturalne materiały i przeszklenia, aby cieszyć się domem na czasie. Ten przykład doskonale to pokazuje, gdyż metraż domu i działki jest naprawdę niewielki.

Kamienna fasada

Ten piękny dom jest wyrazem nowoczesnej elegancji i funkcjonalności. Proste linie, otwarte i jasne przestrzenie oraz wyjątkowa struktura łączą się tworząc idealną całość. Na zewnątrz znajdziemy naturalne materiały oraz klasyczne palety kolorów. Nie można mu odmówić miejskiego uroku!

Transparentny dom na skarpie

Doskonałe ujęcie tego niezwykłego obiektu, który lśni i mieni się ciepłymi barwami podczas zachodu słońca. Dom posiada przede wszystkim doskonałą lokalizację. Ulokowany na wzgórzu sprawia, że prezentuje się zjawiskowo i efektownie. Mimo imponujących rozmiarów i 3 kondygnacji budynek prezentuje się bardzo lekko i subtelnie. A wszystko dzięki wykorzystaniu dużej ilości szkła, które nie tylko wprowadziło naturalne światło do wnętrza, ale także ociepliło przestrzeń i optycznie ją powiększyło. 

Doskonale oświetlony

Nowoczesny dom z pięknymi detalami, które pozwalają na stworzenie prawdziwej rezydencji. Nocą prezentuje się najpiękniej!

Klasyczny

Kolejny polski projekt, tym razem dzieło Pracowni Archipelag, to dom, w którym nowoczesność spotyka się z funkcjonalnością – piękny, przestronny i skoncentrowany na codziennej wygodzie swoich mieszkańców. Atrakcyjna bryła znakomicie prezentuje się w bieli i drewnie, które zastosowano na fragmentach elewacji, a duże przeszklenia maksymalnie doświetlają wnętrze i wprowadzają do środka dobrą, zieloną energię ogrodu. 

Polski projekt

Nieregularna bryła tego budynku z pewnością daje się zapamiętać. Nie tylko jednak jej kształt fascynuje- warto zwrócić uwagę także na innowacyjną kombinację materiałów. Drewniane elementy łączą się tutaj z grafitowym łupkiem, którym obłożono większą część elewacji. Dom powstał w polskiej pracowni Beczak Architekci.

Dom dla tradycjonalistów

Idealny dom dla rodziny musi spełniać wiele różnych cech: musi być, funkcjonalny, piękny, zbudowany z dobrych i naturalnych materiałów, przyjaznych dla środowiska a także przestronny i komfortowy. Taki właśnie jest nowoczesny dom projektu architektów z ADAY GRUP.

Prosty i minimalistyczny

Jak widać na zdjęciu bryła budynku jest prosta, z dwuspadowym dachem, i elewacją pokrytą od tej strony drewnianymi panelami. Obszerny i wygodny wjazd prowadzi do dobudowanego garażu.

Ze śnieżnobiałą elewacją

Projekt domu EX 2 soft - nowoczesna kostka w najlepszym wydaniu od Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Minimalistyczny
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Projekt domu EX 2 soft – nowoczesna kostka w najlepszym wydaniu

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Kolejny przykład domu, w którym modernistyczna estetyka idzie w parze z najnowszymi rozwiązaniami w budownictwie. Dzięki swojej kompaktowej formie i małej powierzchni zabudowy projekt z powodzeniem sprawdzi się na niewielkiej działce.

Który projekt spodobał się Wam najbardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu