Porady antywłamaniowe - Chrońmy nasze domy zanim będzie za późno! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Porady antywłamaniowe – Chrońmy nasze domy zanim będzie za późno!

homify.Pl homify.Pl
BIAŁY PAWILON Minimalistyczne domy od PAWEL LIS ARCHITEKCI Minimalistyczny
Loading admin actions …

W Polsce, co kilka minut ma miejsce próba włamania. Na szczęście w wielu przypadkach kończy się na samej próbie. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, dom staje się niesforsowaną fortecą dla włamywacza. Nieskuteczność włamań wynika z odpowiednich zabezpieczeń mechanicznych. Nie wahajmy się więc i zainstalujmy drzwi antywłamaniowe i odpowiednie zabezpieczenia w oknach. Skonsultujmy się ze specjalistą, który pomoże nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie zapewniające naszemu dobytkowi bezpieczeństwo.

Szczególnie teraz, kiedy planujemy wyjazdy wakacyjne powinniśmy pomyśleć o tym, co będzie się działo w naszych domach podczas naszej nieobecności. Oprócz mechanicznych zabezpieczeń w naszym domu, jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, i których warto przestrzegać.

​1. Nie chwalmy się wartościowymi przedmiotami

FASADA STREFA DZIENNA Minimalistyczne domy od PAWEL LIS ARCHITEKCI Minimalistyczny Szkło
PAWEL LIS ARCHITEKCI

FASADA STREFA DZIENNA

PAWEL LIS ARCHITEKCI

Porządek w domu jest ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względów bezpieczeństwa. Szczególnie jeżeli w naszym domu mamy duże okna i z łatwością można z zewnątrz zobaczyć co skrywają nasze ściany. Pamiętajmy, że większość włamywaczy szuka pieniędzy i łatwego do spieniężenia towaru, dlatego starajmy się nie zostawiać na stole portfela czy iPoda. Takie właśnie drobnostki sprawiają, że konkretne domy stają się celami włamań. Kiedy kupujemy coś wartościowego, pamiętajmy zniszczyć opakowanie zanim wrzucimy je do śmietnika. Nikt nie musi wiedzieć co było w zaadresowanej do nas paczce. Skoro już mowa o wartościowych przedmiotach, policja sugeruje sporządzanie list takich rzeczy, aby w razie wypadku łatwiej zdiagnozować co zabrali ze sobą włamywacze. Innym dobrym pomysłem jest oznaczanie rzeczy przy użyciu grawerki lub znaczników z ultra fioletem, a także robienie zdjęć najbardziej wartościowych, unikalnych przedmiotów. Znacząc swoje drogocenne przedmioty utrudniamy życie włamywaczom, którzy mieliby później problem z ich sprzedażą.

​2. Zaprzyjaźnijmy się z sąsiadami

Broadgates Road SW18 od BTL Property LTD Minimalistyczny
BTL Property LTD

Broadgates Road SW18

BTL Property LTD

W niewielkich społecznościach ludzie dbają i troszczą się o siebie nawzajem. Sąsiedzi mogą zgłaszać podejrzane hałasy wychodzące z naszej nieruchomości podczas naszej nieobecności. Taka sąsiedzka pomoc jest na wagę złota, więc zaprzyjaźnijmy się z sąsiadami, korzystajmy z ich obecności i sami zwróćmy uwagę na to, co dzieje się tuż obok.

Przyjaźń sąsiedzka nie polega jednak na całkowitym otwarciu naszych domów na wzrok sąsiadów z na przeciwka. Jeżeli interesują Was sposoby na zachowanie prywatności, zamiast wysokich żywopłotów, o których za chwilkę wspomnę skorzystajmy z innych metod opisanych w tekście: Wścibscy sąsiedzi? Tak zachowasz prywatność w swoim domu!

​3. Zamykajmy wszelkie narzędzia

Traditional Style Suffolk Garden Shed Wiejski garaż od Garden Affairs Ltd Wiejski Drewno O efekcie drewna
Garden Affairs Ltd

Traditional Style Suffolk Garden Shed

Garden Affairs Ltd

Spójrzmy na nasz garaż lub szopę jako przedłużenie domu. Chowajmy narzędzia ogrodowe w odpowiednio zabezpieczonym miejscu, tak, żeby nikt nie mógł użyć ich do włamania. Szopa jest od tego, żeby trzymać w niej grabie, szufle, szpadle i inne narzędzia. Jeżeli nie chcemy, żeby przy użyciu naszych własnych narzędzi włamywacz dostał się do naszego domu, zamknijmy szopę na klucz! Zadbajmy też o zabezpieczenie okien, tak samo jak to robimy w mieszkalnej części domu.

​4. Monitorujmy wszelkie możliwe cele włamywaczy

Nowoczesny dom LIV 3 G2 - przytulnie i pięknie! Nowoczesne domy od Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesny
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Nowoczesny dom LIV 3 G2 – przytulnie i pięknie!

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Garaże i szopy ogrodowe stają się częstymi celami dla włamywaczy, którzy korzystając ze składowanych tam narzędzi włamują się do domów i mieszkań. Nawet niepozorna drabina może przydać się włamywaczowi, więc postarajmy się takie przedmioty chować pod kluczem lub mocną kłódką (raporty policyjne wykazują, że włamywacze często korzystają nawet ze stojących na posesji kontenerów na śmieci i za ich pomocą wybijają okna). Lampy z fotokomórką przy garażu, szopie i domu są świetnym pomysłem, żeby odstraszyć włamywacza. Podobnie działają mocne kłódki i widoczne zabezpieczenia. Nawet jeżeli nie mamy zamontowanego alarmu, postarajmy się o atrapy. Włamywacz nie musi wiedzieć, że migająca lampka to właśnie tylko to – migająca lampka.

​5. Nie pomagajmy włamywaczom ukrywać się w cieniu!

Odsłonięte domy zdecydowanie rzadziej stają się celami napadów. Odcinając się od sąsiadów wysokimi żywopłotami dajemy też włamywaczom schronienie i duże pole do popisu. Warto więc zadbać o to, by nasz dom był widoczny od strony ulicy, tak, aby sąsiedzi i przechodnie mogli zareagować widząc włamanie. Przytnijmy żywopłot i krzaki zasłaniające drzwi wejściowe i zadbajmy o odpowiednie oświetlenie newralgicznych punktów nieruchomości. Lampy z fotokomórką – z czujnikiem ruchu zdecydowanie odstraszą włamywacza i ochronią nas od nieprzyjemności. Poza tym, policja sugeruje, żeby numer domu zawsze był dobrze widoczny ułatwiając tym samym interwencję policyjną w razie potrzeby.

​6. Korzystajmy z możliwości współczesnej techniki – fotokomórki

Odpowiednie oświetlenie w nocy jest podstawą! W ciemności, włamywacze pozostają niezauważeni, więc postarajmy się nie dopuścić do tego, żeby na naszej posesji były miejsca nieoświetlone dostarczające włamywaczom schronienia. Każdy specjalista zajmujący się oświetleniem potwierdzi, że najlepszym wyjściem jest zamontowanie czujników ruchu i lamp z fotokomórką. Działanie tego systemu jest bardzo proste, w momencie kiedy fotokomórka zanotuje ruch, włączy się światło, które na pewno wystraszy włamywacza. Ponadto, włączenie się światła zaalarmuje mieszkańców i sąsiadów, którzy w porę będą w stanie zareagować na potencjalne włamanie.

W jaki sposób Wy zabezpieczacie się przed włamaniami? Podzielcie się z nami waszymi pomysłami i opiniami
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu