Urządzanie kawalerki na nowy początek życia!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Urządzanie kawalerki na nowy początek życia!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Eklektyczny salon od Ute Günther wachgeküsst Eklektyczny
Loading admin actions …

Kawalerki, czyli małe mieszkania w których można zdziałać cuda! Chociaż kawalerki uznajemy zazwyczaj za mieszkanie przejściowe, często wynajmowane w okresie studiów, to tak naprawdę będziemy w stanie urządzić naszą kawalerkę tak, abyśmy nie chcieli się z niej ruszać – wygodne łóżko, dużo przestrzeni i pełen aneks kuchenny. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Zobaczcie, jak zabrać się za to krok po kroku.

Optycznie powiększanie przestrzeni

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa Skandynawski salon od dziurdziaprojekt Skandynawski
dziurdziaprojekt

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa

dziurdziaprojekt

Naturalne światło jest naszym sprzymierzeńcem w walce z małą przestrzenią. Jeśli chcemy optycznie powiększyć mieszkanie, powinniśmy zadbać o jak największy dostęp naturalnego światła do wnętrza. Oprócz tego dodanie kilku, nawet niewielkich luster, pomoże nam powiększyć przestrzeń. Złudzenie optyczne, jakie dzięki temu powstanie, pozwoli nam czuć się, jakbyśmy przebywali w dwa razy większym pomieszczeniu. Możemy również zamontować jedno duże lustro np. nad kanapą lub po przeciwnej stronie – dwa razy większy salon! Zadbajmy również o światło po zmierzchu, czyli sporą ilość lamp i lampeczek, ale postarajmy się wybierać te w ciepłej barwie. Jeśli do tego chcemy żyć energooszczędnie, wybierzmy lampy LED.

Jeden pokój o trzech funkcjach

Nadwiślańska 11 - 37m2 Nowoczesny salon od UNQO Nowoczesny
UNQO

Nadwiślańska 11 – 37m2

UNQO

Popularna przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność, otwarta przestrzeń to połączone ze sobą pomieszczenia, które tak naprawdę sprawują zupełnie inną rolę w domowym życiu. Zazwyczaj łączona jest kuchnia z salonem – w przypadku kawalerki salonem i sypialnią w jednym. Nie ma między nimi ścian, a jeśli już tworzone są jakieś rozgraniczenia, to są one raczej subtelne, jak np. wyspa kuchenna czy barek. Mogą też stanowić je regały na książki, przez które i tak będziemy widzieć drugi koniec całego pomieszczenia. Jeśli pomysłowo zagospodarujemy wnętrze, to możemy uzyskać świetną aranżację, która nie tylko dobrze wygląda, ale też pozwala nam czuć się komfortowo. Wspomniane wcześniej symboliczne granice między częściami oznaczają, że tworzymy strefę zamkniętą – każde pomieszczenie ma wyraźnie określone funkcje, jednak łącząc wszystkie ze sobą otrzymamy jednoprzestrzenną strefę, która łączy w sobie kilka funkcji, ale pamiętajmy, żeby nie było ich jednocześnie zbyt wiele!

Zacznij od łóżka

Urządzając naszą kawalerkę powinniśmy rozpocząć planowanie od tego, gdzie ustawimy łóżko, ponieważ zazwyczaj zajmuje ono najwięcej miejsca. Jeśli mamy wystarczająco wysokie mieszkanie, to możemy stworzyć nawet łóżko na antresoli – jak to widoczne na zdjęciu. Zastanawiacie się, jak zbudować antresolę? Sprawdźcie w tym artykule: Budowa antresoli krok po kroku.

Meble

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa Skandynawska kuchnia od dziurdziaprojekt Skandynawski
dziurdziaprojekt

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa

dziurdziaprojekt

Nowoczesne i funkcjonalne meble to podstawa w mieszkaniu, w którym każdy centymetr jest bardzo ważny. Dzięki technologiom, które mają za zadanie polepszyć komfort naszego życia, możemy zaplanować aranżację mieszkania w sposób stylowy i jednocześnie wygodny. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na meble modułowe, dzięki którym nie musimy się stresować tym, czy dobrze zmierzyliśmy długość ściany i zestaw mebli się na pewno zmieści. Dobieramy je wedle naszych potrzeb i możliwości. W dodatku pozwalają nam na zabawę formą, ponieważ zawsze możemy je przestawić i delikatnie zmienić aranżację, a i tak będą dobrze się prezentować.

Aneks kuchenny

Mała kuchnia to zawsze wyzwanie aranżacyjne, ponieważ kuchnia jako pomieszczenie użytkowe, jednocześnie uważane za serce domu, musi zmieścić wiele mebli i sprzętów, a dodatkowo wyglądać przy tym schludnie i czysto. Przestrzeń przeznaczona na kuchnię jest naprawdę mała, więc wszystko musi być dopasowane co do centymetra. Jednak dzięki odpowiedniej aranżacji, nasza mała kuchnia w kawalerce nie dość, że pomieści wszystko to wyda się większa, a do tego będzie świetnie prezentować się od strony estetycznej. Zwróćmy uwagę na meble modułowe i meble na wymiar, które pomogą nam zagospodarować przestrzeń. 

Dodatki i oryginalny styl

Oczywiście nawet na tak małej przestrzeni jesteśmy w stanie podkreślić nasze upodobania estetyczne – w zależności od tego, jakie meble dobierzemy i jakimi dodatkami udekorujemy wnętrze, będziemy w stanie nadać mu nietypowego, wyjątkowego wyrazu. Jeśli nie mamy przestrzeni na dekoracje, to powinniśmy poszukać przedmiotów użytkowych np. lamp, czy doniczek, które będą artystycznie się prezentować. 

Która kawalerka podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu