7 imponujących domów z bali! | homify

7 imponujących domów z bali!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Aguirre Arquitectura Patagonica Klasyczne domy
Loading admin actions …

Dom to ciepła, przytulna przystań, do której zawsze chętnie wracamy po ciężkim dniu pracy. Regenerujemy siły przed kolejnym tygodniem wyzwań, dlatego warto zadbać o wyjątkowy klimat tego miejsca. 

Domy z bali są przede wszystkim niezwykle efektowne, niepowtarzalne i przytulne. Każdy wie, że drewno to doskonały materiał do aranżacji wnętrz. Bez konieczności wizualnego ocieplania przestrzeni. Domy z bali to przede wszystkim najwyższa jakość, zazwyczaj ręcznie budowane z nietoczonych pni drzew. Odrysowywane, dopasowywane i ręcznie wycinane, co daje niezwykle oryginalny, niepowtarzalny efekt. Dzięki tej technice, nasz dom z bali jest wyjątkowy i tworzy takie miejsce, jakie byśmy chcieli dla naszej rodziny i bliskich. 

Jeżeli jednak jesteście zwolennikami tradycyjnych rozwiązań utrzymanych w nowoczesnej koncepcji zapoznajcie się z Nowoczesnymi alternatywami dla tradycyjnych domów

Ciemnobrązowa konstrukcja

Rosyjska firma Smart Wood jest absolutnym ekspertem jeżeli chodzi o budownictwo domów z bali. Posiada 8 letnie doświadczenie oraz 36 zrealizowanych projektów. Zespół pracowników firmy Smart Wood to osoby z wyższym wykształceniem zawodowym w dziedzinie budownictwa, posiadają duże doświadczenie w pracy z drewnem i jego obróbce. Ich nazwiska znajdują się w topowej piątce najlepszych stolarzy w Rosji. Główny architekt, Dmitrij Stenyaev jest jednym z absolutnych profesjonalistów w swojej dziedzinie. Każdy dom z bali to najwyższej klasy konstrukcja drewna oraz najlepszych materiałów wykorzystanych do jego obróbki. Domy z bali posiadają niesamowity klimat, który jest niemożliwy do uzyskania w domach konstrukcji betonowej. 

Drewno i beton

Projekt tego domu z bali to połączenie betonu oraz drewna. Lekko zabejcowane drewno nadaje niesamowitego, bajkowego klimatu. Zaprojektowany dom jest dosyć nietypową konstrukcją. Przednia cześć sprawia wrażenie dobudówki do tylnej konstrukcji domu. Duże okna rozświetlają przestrzeń domową wpuszczając naturalne światło, które wizualnie powiększa nam poszczególne pomieszczenia. Niestety projekt tego domu z bali posiada sporą przestrzeń na poddaszu, która jest wyjątkowo ciężka w aranżacji i odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni. 

Piętrowy dom z bali

Piękny, wyjątkowy projekt domu z bali z jasnego drewna z wykorzystaniem kamienia. Kamień został zastosowany u podstawy domu i stanowi jednolitą całość z kominem, a także dróżką prowadzącą do posiadłości. Kamień, w przypadku tego projektu został wykorzystany w celach ozdobnych, nie pełni żadnych dodatkowych funkcji, prócz tej dekoracyjnej. 

Dom z bali o podstawie kwadratu

Świetne połączenie różnych odcieni brązu. Dzięki takiemu rozwiązaniu okiennice, futryny, balustrady zostały pięknie wyeksponowane dodając wyrazistego charakteru tej budowli. Projekt tego domu z bali zakładał podstawę kwadratu. Takie budynki cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim ze względu na ustawność ich wnętrz oraz korzystne rozmieszczenie sąsiednich pomieszczeń. Zakładając plan budowy domu z bali o podstawie kwadratu optymalizujemy koszta związane z budową oraz zwiększamy tempo prac. 

Taki projekt domu z bali to same korzyści! 

Parterowy dom z bali

Przepiękne, szerokie pnie drzew, które zdobią fasadę budynku oraz tworzą swego rodzaju kolumny, prezentują się magicznie, niezwykle ciekawie. Moim zdaniem to centralna, najciekawsza część budynku, pełniąca funkcję reprezentatywną. Dom prócz części parterowej, posiada małe poddasze. Projekt wykonany został przez rosyjskich architektów z pracowni Royal Wood. Do jego budowy użyto drewna cedrowego oraz sosny, które łączą w sobie luksus, komfort oraz oryginalność. Taki dom to inwestycja na lata, która przysłuży się naszej rodzinie przez długi, długi czas. 

Dom z bali z tarasem

Trzeba przyznać, że ekspertami w dziedzinie projektowania domów z bali, są przede wszystkim Rosjanie. Jednak kroku dorównują im również architekci z Argentyny. Gingins – aguirre łączą w sobie tradycyjne projekty domów z bali z nowoczesnym wyglądem. Parterowa część tego domu jednorodzinnego została wykonana z kamienia. Latem tego typu rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, szczególnie w krajach gdzie temperatura powietrza codziennie przekracza 30 st. Pomieszczenia charakteryzują się niższą temperaturą w porównaniu do górnej części domu. Dobrze jest zagospodarować tę przestrzeń jako miejsce do przechowywania artykułów spożywczych bądź winiarnię. Dom prezentuje się niezwykle nowocześnie, ale i przytulnie. Całość projektu i wykonania doskonała! 

Kamień i drewno

Drewniany dom z bali, który u swej podstawy wykorzystał kamień. Dom, tak jak i jedna z poprzednich naszych propozycji, powstał na planie kwadratu. Co się z tym wiąże? Przede wszystkim spora oszczędność kosztów finansowych i maksymalne zagospodarowanie powierzchni użytkowej. Jeżeli cenny jest nam każdy centymetr kwadratowy powierzchni to najlepszym rozwiązaniem jest projekt domu na planie kwadratu. Rozwiązanie szczególnie bliskie rodzinom z dziećmi, dla których liczy się każda wolna przestrzeń. 

Który projekt domu z bali odpowiada Wam najbardziej? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu