Tak stworzysz idealne szafki dla Twojej kucheni!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tak stworzysz idealne szafki dla Twojej kucheni!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Projekty,   zaprojektowane przez Lisa Melvin Design , Nowoczesny
Loading admin actions …

W kuchni miejsce na przechowywanie jest niezwykle ważne. To tam trzymamy najwięcej przedmiotów spośród wszystkich pokojów w domu, a dodatkowo są to „trudne” elementy o różnych kształtach i wielkościach. Dlatego tak ważne jest, by półki i szafki kuchenne były zaprojektowane z głową, gdyż ergonomiczność tego pomieszczenia powinna być na wysokim poziomie. Istotne jest to z punktu widzenia sprawnego przygotowywania posiłków, ale też ogólnej funkcjonalności i wyglądu kuchni. 

W tym artykule podpowiemy Wam co wziąć pod uwagę przy projektowaniu szafek i półek kuchennych od podstaw oraz jak zrobić to ładnie. Po dawkę inspiracji na niepowtarzalną kuchnię odsyłamy Was do Katalogu Inspiracji Kolory do kuchni – 10 niecodziennych propozycji! Zapraszamy!

Otwarte półki

89 metrowy dom k. Warszawy: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez dziurdziaprojekt,Skandynawski Drewno O efekcie drewna
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Półki wiszące to standard w polskich kuchniach, jednak rzadko kiedy spotykamy takie otwarte, które pokazują, a wręcz uwydatniają rzeczy, które się na nich znajdują. To domena stylu wiejskiego, gdzie wszystko przechowywane jest na wierzchu; żeby było pod ręką. Ten powyższy przykład półeczki zawieszonej na ścianie to idealna podpowiedź na to jak mądrze powinniśmy projektować półki do kuchni. Zaczynamy!

Zmierz…

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

… dostępną przestrzeń, którą planujesz zagospodarować pod półki na przechowywanie. Prosta czynność, która jednak musi być wykonana precyzyjnie, z uwzględnieniem szerokości desek. Wytrzymałość takich półek musi być na jak najwyższym poziomie, gdyż niektóre produkty, na przykład w butelkach mogą być dosyć ciężkie. 

Przestrzeń ta może być na ścianie lub wewnątrz zabudowy kuchennej. Warto zorganizować wnętrza zamkniętych półek tak, by mieściły jak najwięcej produktów, ale jednocześnie były funkcjonalne i eksponowały rzeczy w ten sposób, by łatwo można było po każdą z nią sięgnąć. Dlatego…

… zaplanuj…

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Tim Wood Limited, Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy
Tim Wood Limited

Balham Maple Kitchen designed and made by Tim Wood

Tim Wood Limited

… półki na odpowiednich wysokościach, w maksymalnej szerokości, ale co najważniejsze – odpowiednio głębokie, a raczej płytkie! Półki kuchenne powinny być łatwo dostępne, a nie ma nic gorszego jak nurkowanie w głębokich czeluściach kuchennej zabudowy i przedzieranie się przez rzeczy najbliższe, do tych które stoją ukryte, daleko za nimi. Dlatego warto przemyśleć zbudowanie płytkich półeczek, które swoją szerokością będą odpowiednie na wielkość, na przykład standardowego słoika. W tym miejscu bez problemu będziemy mogli odkładać także butelki lub kartony, ale także i mniejsze rzeczy, które nie będą się przewracać. 

To genialne rozwiązanie do małych kuchni. Jak widać czasami małe nie znaczy problematyczne, a przekonać się o tym możecie w Katalogu Inspiracji Mała, ale wygodna kuchnia – tak ją urządzisz!

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Projekty,   zaprojektowane przez Lisa Melvin Design , Nowoczesny
Lisa Melvin Design

Countryside Retreat – Living Space

Lisa Melvin Design

W zabudowanej kuchni żadne miejsce nie może zostać pominięte. Nawet jeśli pozornie nie znajdujemy odpowiedniego przeznaczenia na drobną lukę w zabudowie, można ją wykorzystać właśnie w taki sposób jak to jest pokazane na powyższej fotografii! Wysuwane do przodu półki na szynach to najnowszy krzyk mody w meblowej zabudowie kuchennej. Takie rozwiązanie jest o tyle mądre, że wygodnie możemy sięgnąć po każdą rzecz, z dwóch stron. Dzięki temu, że półka wysuwa się do końca, nie będziemy mieli problemu z dostaniem się do każdego zakamarka. Jedynym logistycznym aspektem jaki trzeba wziąć pod uwagę jest to, że produkty powinny stać pionowo i stabilnie, by nie wywracały się na boki. Dlatego drobne elementy, na przykład zapasowe sztućce można trzymać w kubeczku lub puszce.

Nie zapomnij o ogranicznikach

Projekty,  Małe kuchnie zaprojektowane przez Neptune, Nowoczesny
Neptune

Contemporary design redefined

Neptune

Oprócz tego, że półki mogą być płytkie to ich nieodłącznym elementem musi być ogranicznik w postaci, na przykład poziomej listewki, która zabezpiecza rzeczy przez upadkiem. Może to być równie dobrze mocno naprężony sznureczek lub linka. Jednak najpewniejsza będzie taka konstrukcja jak widać to na załączonym obrazku.

Zobaczcie piękną kuchnię w nietypowym stylu w Katalogu Inspiracji Kuchnia prowansalska – piękne pomysły!

Poziome szufladki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Neptune, Nowoczesny
Neptune

Contemporary design redefined

Neptune

Oto ostatni pomysł na szuflady do kuchni. Takie rozwiązanie przypomina pomysł nam szafki na buty. Jednak z całą pewnością może też znaleźć swoje miejsce także w kuchni. Szczególnie pod zlewem gdzie tradycyjne, głębokie szuflady nie mają prawa bytu z powodu podłączenia wodnego, a jednak chcemy zrezygnować z otwieranych na oścież drzwiczek. Taka szuflada jest również bardzo wygodna, gdyż niezbyt głęboka, dzięki czemu łatwo posegregować rzeczy oraz utrzymać w nich porządek na co dzień.

Jakie jeszcze inne sposoby na przechowywanie w kuchni zaproponowalibyście? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu