Zaskakujące mieszkanie! Co można zrobić na 30m2? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zaskakujące mieszkanie! Co można zrobić na 30m2?

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Plus One Berlin Eklektyczna sypialnia od paola bagna Eklektyczny
Loading admin actions …

Wraz ze wzrostem liczby ludności i zwiększonej gęstości w głównych miastach świata, optymalizacja przestrzeni życiowej jest to jeden z głównych problemów, które zostały uwzględnione w projektowaniu i architekturze, tworząc świadomość wykorzystania dostępnych wymiarów aby móc zbudować dom, zapewniając optymalne warunki i jakość życia. Dlatego dzisiaj widzimy coraz więcej domów i mieszkań, które pomimo niewielkich rozmiarów, są zaprojektowane w taki sposób, że każdy z jego metrów kwadratowych jest maksymalnie wykorzystany.

Prezentujemy projekt katalońskiego architekta Paola Bagna, który wykorzystał całe swoje doświadczenie w celu optymalizacji każdego centymetra – do wykorzystania miał zaledwie 30 metrów kwadratowych.

Wszystko pasuje

Main space Eklektyczna sypialnia od paola bagna Eklektyczny
paola bagna

Main space

paola bagna

Jest to mieszkanie wakacyjne, zazwyczaj wykorzystywane przez właścicieli w okresie świątecznym – zostało zaprojektowane tak, aby stanowiło lepszą alternatywę dla pokoju hotelowego, tworząc jednocześnie wielofunkcyjną przestrzeń, która łączy w sobie różne materiały i elementy, a oprócz tego odzwierciedla atmosferę i charakter w danym regionie. 

W głównym pomieszczeniu, możemy zauważyć, że łóżko zostało stworzone z różnych przegród i szuflad. Obszar sypialni sąsiaduje z kuchnią od której jest oddzielony barkiem mogącym służyć jako stół. Łóżko posiada wiele przegród, dzięki którym można łatwo w nim gromadzić przedmioty. Poza tym niektóre z nich można wysunąć całkowicie i wtedy przemieniają się w siedzenia lub nawet w nowe łóżko (po złączeniu). 

Maksymalna wszechstronność

Kitchenette Eklektyczna kuchnia od paola bagna Eklektyczny
paola bagna

Kitchenette

paola bagna

Aby jak najlepiej wykorzystać dostępne 30 metrów kwadratowych architekci znaleźli sposób, aby stworzyć pokój, w którym nie ma  żadnych podziałów, ale cała przestrzeń była wypełniona i miała określoną funkcję w zależności od jej przeznaczenia. Wykorzystanie wielofunkcyjnych mebli, tworzy dom dynamiczny, który przekształca się w miarę potrzeb, z dużą elastycznością w celu zaspokojenia potrzeb swoich właścicieli.

Kuchnia

Kitchenette detail Eklektyczna kuchnia od paola bagna Eklektyczny
paola bagna

Kitchenette detail

paola bagna

Pomimo ograniczonych rozmiarów, kuchnia jest stanowi wyjątkową przestrzeń przestrzeń z dużą wartością estetyczną, gdzie różne kawałki uratowanych mebli z drewna tworzą oryginalny i niepowtarzalny charakter z wielką osobowością. Kolory i kształty naczyń, a także stary kran i zlew, dodają tożsamości tej przestrzeni poświęconej przygotowaniu żywności.

Maksymalne dopasowanie

Storage Eklektyczna sypialnia od paola bagna Eklektyczny

Ogromna szafa, która ma wiele skrytek i półek, może nam służyć z każdej strony. W zależności od tego, czego najczęściej używamy możemy to wysunąć na wierzch, a resztę mniej przydatnych rzeczy upchać we wnętrzu. Również jej funkcjonalność zależy od  orientacji, jeśli przyjrzeć się bliżej, istnieje duża przestrzeń z przodu do przechowywania walizek i innych przedmiotów, jest to twarz, która wita nas na wejściu do mieszkania, podczas gdy z jednej strony, z boku tuż przy wejściu do łazienki, znalazło się miejsce ręczniki i akcesoria.

Pomysłowe rozwiązania

Window-desk Eklektyczna sypialnia od paola bagna Eklektyczny
paola bagna

Window-desk

paola bagna

Tuż pod oknem, biegnąc przez całą szerokość pokoju, wykonana została z drewna półka-parapet, która oferuje kilka możliwości użytkownikom: może być używana jako blat na którym kładziemy przedmioty, czy nawet jedzenie, lub po prostu zasiadamy z kubkiem kawy i kontemplujemy przyrodę przez okno. Zastosowanie recyklingu i odzyskanych materiałów, takich jak płytki, drewno, klamki i lampy, tworzy estetyczne i eklektyczne wnętrze, a jednocześnie jest przytulne i bez wątpienia, bardzo oryginalne.

Nowoczesna łazienka

Naszą wycieczkę po mieszkaniu kończymy na łazience, gdzie projekt ma silny, nowoczesny i elegancki wzór, z wykorzystaniem czarnych i białych płytek, tworząc pojęcie neutralności i równowagi w języku architektonicznym – jest to mianownik całego projektu. Rozwiązania zostały dostarczone w inteligentny, zrównoważony sposób, jednocześnie nie tracąc z pola widzenia dobrobytu i jakości życia użytkowników.

Jeśli macie równie małą przestrzeń do zagospodarowania, ale nie dotyczy to mieszkania wczasowego, a Waszej codziennej przestrzeni, w dodatku mieszkacie z partnerem i dziećmi, to sprawdźcie kilka pomysłów na małe mieszkania tutaj: Jak urządzić małe mieszkanie? 5 pomysłówhttps://www.homify.pl/pomieszczenia/lazienka.

Chcielibyście tu zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu