Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez paola bagna

Zaskakujące mieszkanie! Co można zrobić na 30m2?

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Loading admin actions …

Wraz ze wzrostem liczby ludności i zwiększonej gęstości w głównych miastach świata, optymalizacja przestrzeni życiowej jest to jeden z głównych problemów, które zostały uwzględnione w projektowaniu i architekturze, tworząc świadomość wykorzystania dostępnych wymiarów aby móc zbudować dom, zapewniając optymalne warunki i jakość życia. Dlatego dzisiaj widzimy coraz więcej domów i mieszkań, które pomimo niewielkich rozmiarów, są zaprojektowane w taki sposób, że każdy z jego metrów kwadratowych jest maksymalnie wykorzystany.

Prezentujemy projekt katalońskiego architekta Paola Bagna, który wykorzystał całe swoje doświadczenie w celu optymalizacji każdego centymetra – do wykorzystania miał zaledwie 30 metrów kwadratowych.

Wszystko pasuje

Jest to mieszkanie wakacyjne, zazwyczaj wykorzystywane przez właścicieli w okresie świątecznym – zostało zaprojektowane tak, aby stanowiło lepszą alternatywę dla pokoju hotelowego, tworząc jednocześnie wielofunkcyjną przestrzeń, która łączy w sobie różne materiały i elementy, a oprócz tego odzwierciedla atmosferę i charakter w danym regionie. 

W głównym pomieszczeniu, możemy zauważyć, że łóżko zostało stworzone z różnych przegród i szuflad. Obszar sypialni sąsiaduje z kuchnią od której jest oddzielony barkiem mogącym służyć jako stół. Łóżko posiada wiele przegród, dzięki którym można łatwo w nim gromadzić przedmioty. Poza tym niektóre z nich można wysunąć całkowicie i wtedy przemieniają się w siedzenia lub nawet w nowe łóżko (po złączeniu). 

Maksymalna wszechstronność

Aby jak najlepiej wykorzystać dostępne 30 metrów kwadratowych architekci znaleźli sposób, aby stworzyć pokój, w którym nie ma  żadnych podziałów, ale cała przestrzeń była wypełniona i miała określoną funkcję w zależności od jej przeznaczenia. Wykorzystanie wielofunkcyjnych mebli, tworzy dom dynamiczny, który przekształca się w miarę potrzeb, z dużą elastycznością w celu zaspokojenia potrzeb swoich właścicieli.

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez paola bagna
paola bagna

Kitchenette detail

paola bagna

Pomimo ograniczonych rozmiarów, kuchnia jest stanowi wyjątkową przestrzeń przestrzeń z dużą wartością estetyczną, gdzie różne kawałki uratowanych mebli z drewna tworzą oryginalny i niepowtarzalny charakter z wielką osobowością. Kolory i kształty naczyń, a także stary kran i zlew, dodają tożsamości tej przestrzeni poświęconej przygotowaniu żywności.

Maksymalne dopasowanie

Ogromna szafa, która ma wiele skrytek i półek, może nam służyć z każdej strony. W zależności od tego, czego najczęściej używamy możemy to wysunąć na wierzch, a resztę mniej przydatnych rzeczy upchać we wnętrzu. Również jej funkcjonalność zależy od  orientacji, jeśli przyjrzeć się bliżej, istnieje duża przestrzeń z przodu do przechowywania walizek i innych przedmiotów, jest to twarz, która wita nas na wejściu do mieszkania, podczas gdy z jednej strony, z boku tuż przy wejściu do łazienki, znalazło się miejsce ręczniki i akcesoria.

Pomysłowe rozwiązania

Tuż pod oknem, biegnąc przez całą szerokość pokoju, wykonana została z drewna półka-parapet, która oferuje kilka możliwości użytkownikom: może być używana jako blat na którym kładziemy przedmioty, czy nawet jedzenie, lub po prostu zasiadamy z kubkiem kawy i kontemplujemy przyrodę przez okno. Zastosowanie recyklingu i odzyskanych materiałów, takich jak płytki, drewno, klamki i lampy, tworzy estetyczne i eklektyczne wnętrze, a jednocześnie jest przytulne i bez wątpienia, bardzo oryginalne.

Nowoczesna łazienka

Naszą wycieczkę po mieszkaniu kończymy na łazience, gdzie projekt ma silny, nowoczesny i elegancki wzór, z wykorzystaniem czarnych i białych płytek, tworząc pojęcie neutralności i równowagi w języku architektonicznym – jest to mianownik całego projektu. Rozwiązania zostały dostarczone w inteligentny, zrównoważony sposób, jednocześnie nie tracąc z pola widzenia dobrobytu i jakości życia użytkowników.

Jeśli macie równie małą przestrzeń do zagospodarowania, ale nie dotyczy to mieszkania wczasowego, a Waszej codziennej przestrzeni, w dodatku mieszkacie z partnerem i dziećmi, to sprawdźcie kilka pomysłów na małe mieszkania tutaj: Jak urządzić małe mieszkanie? 5 pomysłówhttps://www.homify.pl/pomieszczenia/lazienka.

Chcielibyście tu zamieszkać?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu