Argentyńska willa w kolorze pomarańczy!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Argentyńska willa w kolorze pomarańczy!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejskie domy od Aulet & Yaregui Arquitectos Wiejski
Loading admin actions …

Niedawno na homify zastanawialiśmy się, jaki kolor elewacji wybrać. W naszym Katalogu Inspiracji Domy w każdym kolorze tęczy! znalazły się budynki czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie, fioletowe, różowe i wielokolorowe… naprawdę jest w czym wybierać! Jeśli po tej lekturze zaczęliście zastanawiać się nad nieco mniej konwencjonalnym kolorem na ściany Waszego domu marzeń, to dzisiejszy Katalog Inspiracji może Wam pomóc podjąć ostateczne decyzje. Będzie bowiem mowa o malowniczej rezydencji w kolorze pomarańczy! 

Aby ją poznać przeniesiemy się  za chwilę do Argentyny, gdzie od 1992 roku działa doświadczone studio architektury Aulet & Yaregui Arquitectos. Ich projekt, który będziemy mieć przyjemność Wam zaprezentować, został wzniesiony w stylu kolonialnym i zachwyca swoim urokiem. 

Gotowi wybrać się w podróż?

Pomarańcz pośród zieleni

Realizując ten projekt nasi architekci mieli ten nietypowy luksus, że nie ograniczał ich metraż działki. Budynek znajduje się pośrodku argentyńskiej pampy. Jego pomarańczowa elewacja odcina się od żywej zieleni traw oraz koron drzew. Widzimy już teraz, że willa zaprojektowana została jako budynek parterowy. Skoro nie ogranicza nas działka, to dlaczego skazywać się na schody? Dwa równoległe skrzydła skrywają pomiędzy wspaniałe patio…

Zachwycające patio

Być może bryła z oddali wydawała się Wam skromna, dlatego wspaniałe patio może z bliska zaskakiwać! Jak już wspominaliśmy, dom został wzniesiony w bogatym stylu kolonialnym, wciąż uznawanym za luksusowy. Tutaj ciekawe jest zwłaszcza zadaszenie obejścia dziedzińca wykonane z drewna oraz elementów metalowych. Podłoże wyłożono płytkami ceramicznymi w we wzór biało-czarnej szachownicy. Eleganckie kinkiety zamontowane na ścianach zapewniają doskonałe, nastrojowe oświetlenie po zmroku.

Wnętrze wiejskiej rezydencji

Wchodzimy do środka przez przeszklone drzwi, które widzieliśmy przed chwilą. Jak już mogliśmy zauważyć, dom ten znajduje się w wiejskiej okolicy. Zaprojektowano w nim kilka sypialni, aby właściciele oraz ich goście mogli spędzać czas wspólnie, kiedy mają na to ochotę, ale mieć także zapewnioną prywatność. Dlatego też plan tego domu może nas zdziwić – nie mamy tutaj do czynienia z silnie zaakcentowanym wejściem głównym z przedpokojem. Drzwi zewnętrznych jest wiele, wszystko dla wygody użytkowników tego miejsca wypoczynku.

Ciąg komunikacyjny

Odwracamy się w drugą stronę. Przestrzeń korytarz wyłożona została biało-czarną szachownicą, taką jak na patio. Znajdujemy się teraz na skraju strefy salonu z dużym, kamiennym kominkiem, który mogliśmy już oglądać na poprzednim zdjęciu. Wygodne kanapy zapewniają doskonałe warunki do spędzania czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Tradycyjne tekstylia wprowadzają atmosferę swojskości. W głębi widzimy jadalnię, ale jeszcze przed nią czeka na nas ciekawa strefa – to barek, czekający na amatorów drogich trunków. 

Reprezentacyjna jadalnia

Przy długim, drewnianym stole zmieści się aż sześć osób. Został on wykonany w stylu kolonialnym. Choć na pierwszy rzut oka może prezentować się skromnie, to warto przyjrzeć się jego rzeźbionym nogom. Stylowości aranżacji przydaje prosty lecz elegancki żyrandol oraz długie zasłony. Elementem, który nadaje charakteru całości aranżacji jest biały kominek, zajmujący róg pomieszczenia. Ramy paleniska wyznaczają tradycyjne, biało-niebieskie płytki ceramiczne o ciekawych wzorach.

Cytując tradycję

Na koniec przygotowaliśmy dla Was malowniczy detal z fasady bocznej. To praktyczne źródło wody, przypominające te, które dawnej wykorzystywane były jako poidła dla koni. Teraz może służyć także odświeżeniu domowników, spędzających wolny czas w rozległym ogrodzie. Prezentuje się niezwykle malowniczo, z resztą jak i całe to pomarańczowe domostwo…

Zdecydowalibyście się przemalować Waszą elewację na pomarańczowo?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu