Dodaj radości domowi! Niech kwiaty żyją dłużej! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dodaj radości domowi! Niech kwiaty żyją dłużej!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od RECOVER® Eklektyczny
Loading admin actions …

Każdy dom powinien być przepełniony roślinami. To dzięki nim jesteśmy w stanie ożywić wszystkie pomieszczenia i nadać im unikatowego wyglądu. Wybór kwiatów do domu jest kluczowy! Powinniśmy unikać tych, które mogą wywoływać nasze alergie, bądź zagrażać zdrowiu i życiu naszych dzieci i zwierząt z powodu swojej toksyczności. We przestronnych pomieszczeniach polecamy Wam duże rośliny, które swoim rozmiarem nie będą przytłaczać. Dracena, figowiec, szeflera, filodendron, czy jukka to świetny wybór do dużych wnętrz!

Jeżeli jednak nie macie wystarczającej przestrzeni, jest mnóstwo gatunków roślin, które swoją filigranową naturą dodadzą wnętrzom smaku! W tym przypadku polecamy Wam między innymi begonię, kaktusy, aloes, litops, pileę peperomioides, czy popularne storczyki – wszystkie z tych roślin charakteryzują się fantazyjną urodą! Co więcej, decydując się na konkretne rośliny, sprawdźcie najpierw na czym polega ich pielęgnacja – jeżeli jesteście skrupulatni i regularni, nawet najtrudniejsze w uprawie kwiaty nie będą dla Was problemem. Jeżeli jednak zdarzyło Wam się uśmiercić już niejedną roślinę, tym razem warto postawić na takie, które nie wymagają częstego podlewania oraz dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Wybierz odpowiednią doniczkę!

od ZÖLD Nowoczesny

Dobór doniczki to kluczowa kwestia, jeżeli zapragniemy posiadać rośliny w domu. Rozmiar doniczki powinien odpowiadać do wielkości rośliny, ale są też inne istotne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim każda doniczka powinna mieć na dole otwór, który umożliwi odpływ zbyt dużej ilości wody, ewentualnie, na dnie doniczki powinniśmy rozsypać drenaż, który spełnia identyczną funkcję, a także pozwala na dostęp powietrza do korzeni. W tym wypadku polecamy Wam na przykład kamyki, bądź fragmenty starych potłuczonych glinianych doniczek. Przy przesadzaniu roślin pamiętajmy, by te mniejsze znalazły się w doniczkach o 1-2 cm większych, natomiast rośliny o dużych wymiarach powinny znaleźć się w doniczkach większych nawet o 3-5 cm. Najodpowiedniejszym momentem na przesadzanie roślin doniczkowych jest czas przedwiośnia.

Poczęstuj swoje rośliny witaminami!

Nawożenie roślin jest ważnym elementem, dzięki któremu rozwijają się one prawidłowo, a także wzrastają szybciej i bardziej bujnie. Na rynku dostępny jest ogrom preparatów, w różnych przedziałach cenowych, dlatego z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego dla Waszych kwiatów! Pamiętajcie jednak, by nawóz dobrać adekwatnie do gatunku rośliny, inaczej Wasze działania mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Do wyboru istnieją nawozy mineralne, organiczne, a także organiczno-mineralne – zdecydujcie się na te, które będą dla Was najwygodniejsze w użytkowaniu i sprawcie przyjemność swoim roślinom!

Chroń je przed ostrym słońcem!

Mitem jest, że wszystkie rośliny lubią stać w pełnym słońcu przez cały czas! Większość gatunków roślin lubi miejsca o umiarkowanym nasłonecznieniu, gdyż ich liście wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować poparzenia, a w efekcie uszkodzenie liści. Jeżeli wiecie, że jedynym miejscem, w którym możecie pozwolić sobie na trzymanie kwiatów jest chociażby parapet od południowej strony, zdecydujcie się na takie rośliny, którym ostre słońce nie jest straszne. 

Regularnie podlewaj swoje kwiaty!

Black and White Enamel Pot od rigby & mac Eklektyczny
rigby & mac

Black and White Enamel Pot

rigby & mac

Regularność to klucz do posiadania pięknych i bujnych roślin! Nie dajcie się jednak zwieść, że dzięki codziennemu, obfitemu podlewaniu Waszych roślin będą one rosnąć tak, jak chcecie. Oczywiście, istnieją rośliny, które wymagają codziennego podlewania (jednak wtedy zazwyczaj potrzebują bardzo małych ilości wody), jednakże duża ilość roślin wymaga o wiele rzadszego, ale bardziej obfitego podlewania. Pamiętajcie o tym, decydując się na konkretne rośliny – pozwoli Wam to dostosować codzienny tryb życia do pielęgnacji roślin bez żadnych wyrzeczeń!

Usuwaj te kwiaty, które są w złej kondycji!

Usuwanie fragmentów roślin, które zostały uszkodzone, bądź są chore jest bardzo istotną czynnością w ich hodowli. Regularne usuwanie elementów zmienionych chorobowych uchroni Wasze rośliny przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby i wpłynie na poprawę ich wyglądu. Co więcej, usunięcie fragmentów rośliny, które zmienione są chorobowo pozwoli na większy dostęp do światła reszcie rośliny.

Kwiaty kochają muzykę!

Cube flower pot od homify Śródziemnomorski Ceramika
homify

Cube flower pot

homify

Na koniec przygotowaliśmy dla Was ciekawostkę, dzięki której Wasze rośliny wyrosną tak bujnie jak te w doniczce od naszych projektantów z Hypnotic! Liczne badania wykazały, że muzyka klasyczna może mieć znaczący wpływ na wzrost i rozwój roślin! Oczywiście, kwiaty nie słyszą, ale odbierają bodźce mechaniczne, a fale akustyczne o odpowiednim natężeniu właśnie nimi są. Muzyka klasyczna, opierająca się na niskich tonacjach (gdyż dowiedziono, że właśnie takie dominują w naturze), może mieć zatem duży wpływ na rozwój Waszych roślin!

Jesteście zainteresowani innymi artykułami na temat hodowania roślin? Zobaczcie tutaj:

Wspaniałe pomysły na biurkowe ogródki!

Czym kierujecie się przy wyborze roślin doniczkowych?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu