Radykalna zmiana na 28 metrach kwadratowych! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Radykalna zmiana na 28 metrach kwadratowych!

Alicja Olko Alicja Olko
od DecoYcina. Marta Espel Nowoczesny
Loading admin actions …

Wielu z nas narzeka na niewielki, ograniczony metraż naszych mieszkań. Na to, jakie są ciasne, ciemne, małe i niewygodne. Oglądając dzisiejszy projekt, ciężko jest jednak narzekać- właściciele tego mieszkania rezydować muszą na 28 metrach kwadratowych! Nie tylko niewielka przestrzeń, ale przede wszystkim zatrważający stan, w którym lokum to się znajdowało, zmusiło ich do radykalnej zmiany. Zatrudnieni profesjonaliści mieli za zadanie odnowić i na nowo funkcjonalnie zaaranżować tę malutką klitkę. Projekt ten jest naprawdę inspirujący i udowadnia, że w tym przypadku rozmiar naprawdę nie ma znaczenia!

Przed: ciasna kuchnia

Przed remontem kuchnia była niczym innym jak ciasną, ciemną wnęką, od podłogi do sufitu wyłożoną staromodnymi kafelkami. Niewielkie okno umożliwiało dostęp tylko niewielkiej ilości naturalnego światła, co rekompensować trzeba było mocnym światłem sztucznym. Nie pomagało to jednak w osiągnięciu efektu jasności i przestronności.

Przed: ciemny wnętrze

Zdjęcie to pokazuje wszystkie wyzwania i problemy, przed którymi stanąć musieli architekci. Mieszkanie było w bardzo złym stanie. Należało odmalować ściany, wymienić stolarkę oraz odnowić podłogi. Zmian należało dokonać także w planie całego wnętrza, który był niepraktyczny i niefunkcjonalny. Wcześniej mieszkanie dzielił długi i wąski korytarz, od którego odchodziły miniaturowe pomieszczenia- kuchnia, łazienka oraz dwa pokoiki.

Po: jasno i przytulnie

Co za zmiana! Dwa niewielkie pokoje połączone został w jedno duże pomieszczenie z dostępem do balkonu. Od wnętrze oddzielają go duże szklane drzwi, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. W połączeniu jasnymi materiałami wykończeniowymi, delikatnymi białymi meblami oraz drewnianymi dodatkami pokój ten jawi się niezwykle pozytywnie.

Po: praktyczne rozwiązania

Architekci skupili się w tym projekcie na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Zastosowali szereg pomysłowych rozwiązań aranżacyjnych, aby ograniczony metraż mieszkania urządzić w sposób wygodny i funkcjonalny. Pod antresolą, na której zlokalizowana została sypialnia, urządzono niewielki, ale przytulny kącik służący jako salon. Mała, podwójna kanapa, okrągły stolik kawowy oraz praktyczne, oszczędzające miejsce pufy składają się na doskonałe miejsce do odpoczynku i wspólnego spędzania czasu.

Po: sypialnia

Sypialnia na antresoli wcale nie jest taka mała, jak mogłoby się to wydawać! Jej konstrukcja wykonana została z ciepłego drewna sosnowego, a zabezpieczono ją praktyczną metalową barierką. Także meble, poza funkcjami dekoracyjnymi, odgrywają także istotną rolę w oszczędzaniu miejsca- duże, podwójne łóżko ma praktycznie umieszczone pod nim szuflady, idealne do przechowywania.

Po: kuchnia

Naszą wycieczkę po tym mikroskopijnym mieszkaniu kończymy tam, gdzie ją zaczęliśmy- w kuchni. Obszar ten ciężko rozpoznać, gdyż niezwykle dużo się tu zmieniło. Staromodne kafle zniknęły, a ściany pomalowano na prosty biały kolor. Powiększono otwór na okno, pozwalając mu wpuścić do środka więcej naturalnego światła. Kilka metrów kwadratowych kuchni zostało optymalnie wykorzystane i wyposażono je w nowoczesne sprzęty AGD i dopasowane meble na wymiar. Po zmianie pomieszczenie to, jak i całe mieszkanie, sprawia o wiele lepsze wrażenie!

Urządzacie małe mieszkanie? Zobaczcie, jak to pomysłowo zrobić- zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji Jak urządzić małe mieszkanie? 5 pomysłów

Podoba Wam się taki pomysł na aranżację małego mieszkania?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu