Drewniana perełka na nudnym osiedlu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Drewniana perełka na nudnym osiedlu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Azjatyckie domy od 辻健二郎建築設計事務所 Azjatycki
Loading admin actions …

W niektórych domach najważniejsza jest… stolarka! Domy wzniesione z drewna mają wyjątkowy klimat, nie ważne czy zaprojektowano je w stylu zakopiańskim czy też całkowicie nowoczesnym. Nawet przy najbardziej minimalistycznych formach gwarantują wyjątkową przytulność, wspaniałą atmosferę we wnętrzach. Dzisiaj właśnie o minimalizmie będzie mowa, bowiem w tym Katalogu Inspiracji przeniesiemy się aż do Japonii i poznamy zachwycający projekt od architektów ze studia tsuji-chika.

Ten dom jednorodzinny przekona nas, że dobry budynek naprawdę wyróżnia się na tle innych! Choć rozkład oraz aranżacje azjatyckich domów w wielu aspektach różnią się od tego, do czego przyzwyczajeni jesteśmy w Polsce, to nie ma przeciwskazań, aby i w tak dalekich stronach poszukać ciekawych rozwiązań…

Nudne osiedle? Już nie!

Nasz dom od razu przyciąga wzrok dzięki fasadzie promieniejącej drewnem. To dwupoziomowy budynek, którego piętro zostało delikatnie wysunięte naprzód, dzięki czemu powstało małe zadaszenie nad tarasem. Balkony zostały osłonięte drewnem, wykorzystano je także na ogrodzeniu. Ten naturalny materiał przyciąga wzrok, sprawia, że dom wydaje się zapraszać nas do środka. Pozostaje nam go posłuchać!

W połączeniu z naturą

Nie wchodzimy głównym wejściem lecz przez osłonięty ogród, który umieszczono od strony ulicy. Dzięki temu, we wnętrzach panuje większa prywatność. Ogród wciąż jeszcze wymaga pracy, jednak już teraz wnętrza otwierają się na niego. Stworzono tutaj ogromne przeszklenie, które całkowicie się rozsuwa. Granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zostają zatarte! Na powyższym zdjęciu widzimy wspomniany wcześniej mały taras z betonu, który osłaniają balkony.

Salo pełen światła

W Japonii funkcje salonu pełni pomieszczenie bądź wydzielona strefa w przestrzeni otwartej, którą wyłożono matami tatami. Wchodzi się tutaj bez butów i siada bezpośrednio na podłożu. To miejsce doskonałe do relaksu. W tym domu pokój dzienny znalazł się tuż przy przeszkleniu prowadzącym do ogrodu, dzięki temu zostaje zalany naturalnym światłem. Przy każdej pogodzie cieszyć się tutaj można przyjemnym widokiem.

Minimalizm bliski naturze

Z mat tatami przechodzimy na drewniane podwyższenie. W azjatyckich domach zaznaczanie poszczególnych stref różnicami wysokości jest na porządku dziennym. Znajdujemy się teraz w przestrzeni jadalni, która przechodzi w kuchnię. W głębi widzimy kolejne pomieszczenie, znów zaprojektowane na innym poziomie. Czeka tam by nas ogrzać metalowy kominek. Warto zwrócić uwagę na przemyślane wprowadzenie roślin do wnętrza. Dzięki nim cała aranżacja nabiera charakteru!

Wnętrza pełne drewna

Przechodzimy na piętro, gdzie także czekają na nas wnętrza pełne drewna. Konstrukcji z tego naturalnego materiału w ogóle nie próbowano chować, wręcz przeciwnie – uwydatniono jej piękno. Na podłodze musiały znaleźć się oczywiście lite deski, których zaznaczone, ciemne słoje wprowadzają do pomieszczenia ruch i pewną nieprzewidywalność. Biały kolor ścian zapewnia poczucie przestronności.

Gustowne balkony

Na koniec naszego spaceru pozostawiliśmy wspaniałe balkony. Wykonane z drewna i osłonięte drewnianymi, rozsuwanymi panelami stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku. Mamy stąd widok na stosunkowo cichą okolicę przy mało ruchliwej drodze. Nie ma wątpliwości, że ten gustowny dom się tutaj wyróżnia! 

Jeśli do dyspozycji w Waszych mieszkaniach macie tylko małe balkony, to mamy dla Was niemałe pocieszenie – Katalog Inspiracji pełen świetnych porad: 8 pomysłów na mały balkon!

Zdecydowalibyście się wznieść taki dom na polskich przedmieściach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu