Kamienna twierdza, która zachwyca!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kamienna twierdza, która zachwyca!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od LUCAS MC LEAN ARQUITECTO Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji wybierzemy się do Argentyny, jednak tym razem nie do egzotycznej dżungli, ani nie do barwnego Buenos Aires. Udajemy się dokładnie 390 kilometry od argentyńskiej stolicy, by znaleźć się zaledwie 3 kilometry od wybrzeży Atlantyku i odkryć wspaniałą relizację architekta Lucas'a Mc Lean'a. Budynek został zaprojektowany jako dom wakacyjny, który można odwiedzić o każdej porze roku, bez żadnych ograniczeń. W swoim projekcie nasz ekspert dokonuje reinterpretacji jednopiętrowego domu-patio. Jego nazwa nie dziwi, to Casa El Patio. Zadziwia natomiast połączenie betonu i naturalnego kamienia pośrodku iglastego lasu!

Gotowi wybrać się w okolicę argentyńskich plaż, która zaskakująco przypomina nasze bałtyckie wybrzeże? Naszym zdaniem ten projekt doskonale sprawdziłby się i w Polsce! Sami się przekonajcie…

Na zewnątrz czy wewnątrz?

Głównym założeniem architekta było to, aby sprawić, że we wnętrzu mieszkańcy czuć się będą, jak na zewnątrz. Działa to chyba także w drugą stronę! Znajdujemy się teraz na osłoniętym z czterech stron patio. Mamy zapewnione obcowanie z naturą, ale także pełnię prywatności. Całość podłoża została wyłożona płytkami oraz drewnem, co zapobiega nanoszeniu piasku do wnętrza. Takie patio to doskonałe miejsce na relaks z przyjaciółmi.

Pośrodku lasu

Jednym z głównych atutów tej nieruchomości jest jej zachwycająca lokalizacja. Budynek przypominający z zewnątrz twierdzę lub bunkier znajduje się pośrodku lasu. Otoczony drzewami stanowi doskonałe miejsce na letni wypoczynek. Ponieważ znajdujemy się blisko plaży piaszczysty teren zdecydowano się wzmocnić belami drewna dla większego komfortu mieszkańców. Z tej perspektywy widzimy jak naturalny kamień doskonale łączy się z betonem.

Podejmując gości

Najbardziej reprezentacyjne wnętrze to oczywiście strefa publiczna, która łączy w sobie pokój dzienny, jadalnię i kuchnię. Tutaj efektowność jest w cenie bardziej niż prywatność, dlatego obie z podłużnych ścian tego skrzydła zostały całkowicie przeszklone. Mur z naturalnego kamienia widoczny w głębi zapewnia jednak poczucie niezwykłej stabilności. Do wakacyjnego domu wciąż zaprasza się przyjaciół – w tej jadalni z pewnością nie zabraknie dla nich miejsca przy stole!

Zatarte granice

Granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zacierają się nie tylko wtedy, kiedy siedzimy na wygodnych meblach wypoczynkowych na patio. Ze stylowej strefy pokoju dziennego przejść można na znajdujący się od zewnętrznej strony taras i wypoczywać na wspaniałych, drewnianych leżakach. To doskonałe miejsce na relaks po dniu spędzonym na plaży, można złapać tutaj ostanie promienie słońca…

Po zmroku

Rzeczywistą skalę tego tarasu poznajemy dopiero po zmroku, kiedy klimatycznie oświetla go światło płynące z wnętrza poprzez ogromne przeszklenie. Przestrzeń podzielono tutaj na miejsce do wypoczynku samotnie lub we dwoje oraz na strefę relaksu w większym gronie. W takiej okolicy spędzać czas można na wiele sposobów, a dobrze zaprojektowany dom zapewnia stały kontakt z naturą!

Uwielbiacie oryginale tarasy? Zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Dom z zaskakującym tarasem!

Wizja, która zachwyca

Architekt z wizją! To podstawa każdego zachwycającego projektu. Dobry profesjonalista potrafi swoim klientom przekazać swoje pomysły w sposób jasny, klarowny i inspirujący. Ma na to wiele sposobów, jednym z nich jest przygotowanie znakomitych rysunków. Nieczęsto mamy okazję je Wam pokazywać – dzisiaj nam się poszczęściło. Powyższa akwarela doskonale przekazuje charakter domu oraz jego okolicy…

Czy Wasz wakacyjny domek zbudowalibyście w takim właśnie stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu