Spektakularna rezydencja, która udaje mały domek! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spektakularna rezydencja, która udaje mały domek!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Cliff Dwelling Nowoczesny balkon, taras i weranda od Specht Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Kto nie marzył kiedyś, aby rozbudować i wyremontować swój dom? Niezależnie od stanu jego zużycia czy też wychodzenia na przeciw naszym faktycznym potrzebom, to chyba każdy od czasu do czasu łapie się na marzeniach o takim czy innym ulepszeniu, chociażby nowych meblach czy adaptacji poddasza. Właściciele domu z Austin w Teksasie zdecydowali się na remont idący o wiele dalej! Ich nadszarpnięta już zębem czasu nieruchomość nie tylko nie spełniała już ich potrzeb, ani nie wpisywała w gusta – była także niepraktyczna, a wręcz niebezpieczna w użytkowaniu. Jak zaraz zobaczymy, przez wzgląd na nietypowy charakter działki budynek musiał być wielopoziomowy. Wcześniej różne wysokości połączone były zewnętrznymi schodami – teraz nareszcie pozbyto się tego problemu, tworząc przy tym rezydencję pełną stylu!

Uwaga! Ten wirtualny spacer może wywołać ukłucie zazdrości…

Stylowa geometria

Cliff Dwelling Nowoczesne domy od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Już na wejściu ujmuje nas geometryczna fasada – sama ona mogłaby być chlubą studia Specht Architects, odpowiedzialnego za projekt. Architekci postawi na pozorną prostotę, skrywającą ambitne założenie. Z betonowego podjazdu wyrastają stylowe rabaty przedzielone schodami, znalazło się tutaj także miejsce na praktyczną rampę. Widniejąca przed nami bryła zamyka się w białych ścianach osłaniających duże przeszklenia i delikatne drewniane konstrukcje…

Taras z zachywacjącym widokiem

Cliff Dwelling Nowoczesny balkon, taras i weranda od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Od wejścia głównego przechodzimy wprost na… taras. Dlaczego nie? Roztaczają się stąd niesamowite widoki na jezioro Austin. Fasada budynku, a właściwie pawilon wejściowy, stanowi dostateczną ochronę prywatności os strony ulicy. Taras ten znajduje się na dachu wieńczącym przestrzeń publiczną budynku, którą poznamy już za chwilę. Na razie możemy podziwiać rustykalną aranżację pełną luksusu i wysmakowania. Nie wiemy, czy bardziej zazdrościmy tarasu czy widoków!

Salon-marzenie

Cliff Dwelling Eklektyczny salon od Specht Architects Eklektyczny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

We wnętrzu aż zapiera nam dech! Przestrzeń pokoju dziennego ma podwójną wysokość. Dodatkowo poczucie przestronności zapewnia tutaj prawie całkowicie przeszklona szklana, przez którą roztaczają się widoki na jezioro. W salonie postawiono na znany nam już rustykalny luksus w delikatnie eklektycznej mieszance z nowoczesnością. Grube, stare drewno miesza się tutaj z delikatnymi tekstyliami, perskim dywanem, skórą i metalem… A wszystko to na tle bieli ścian kontrastującej z czernią wykończeń z blachy.

Kuchnia z jadalnią, które zapierają dech w piersiach!

Cliff Dwelling Eklektyczna jadalnia od Specht Architects Eklektyczny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Kuchnia połączona z jadalnią stanowi godną konkurencję dla spektakularnego salonu. Na zachwycającej podłodze z litego drewna stoi z jednej strony ciężki stół o oryginalnej metalowej konstrukcji zwieńczonej szklaną taflą, a z drugiej zaskakujące stoły-wyspy na kółkach. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Rustykalną urodę kuchni dopełnia nowoczesność jadalni z jej rzędami krzeseł z chromowanej stali. Gotowanie i spożywanie posiłków w takiej przestrzeni musi być niezwykłą przyjemnością!

Główna sypialnia pełna stylu

Cliff Dwelling Eklektyczna sypialnia od Specht Architects Eklektyczny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

A skoro o zaskakujących kołach mowa… ciekawe dokąd nocą odjeżdżają ze swojej sypialni mieszkańcy! Rama łóżka zdaje się być wykonana ze starego wozu. W klimat wprowadzają nas także drewniane stopnie-skrzynie, które jakby wypadły przed chwilą z pędzącego dyliżansu. Ta ciekawa aranżacja zaskakuje odrobinę mniej, jeśli przypomnimy sobie, że znajdujemy się w Teksasie – samym sercu Dzikiego Zachodu! Zielenie wprowadzone do aranżacji tonują jednak nastroje i pozwalają w pełni się zrelaksować.

Nowoczesny pokój dla dziecka

Cliff Dwelling Eklektyczny pokój dziecięcy od Specht Architects Eklektyczny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

W tej intrygującej rezydencji znalazło się także miejsce na przestrzenie w pełni nowoczesne. Do takich należy pokoik dziecięcy, pomyślany na wypadek wizyty wnuków pary właścicieli. Aby zapewnić dopływ naturalnego światła otwarto go na klatkę schodową. Przestrzeń pod schodami praktycznie wykorzystano na miejsce do przechowywania. Czas u dziadków można spędzać stylowo!

Uwielbiacie spektakularne wille nad wodą? Ten Katalog Inspiracji przyprawi Was o zawrót głowy: Dom, w którym życie nabiera kolorów!

Co sądzicie o stylu rustykalnym podniesionym do rangi luksusowego? Zdecydowalibyście się na takie aranżacje w Waszych domach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu