Metamorfoza, która zaskakuje! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Metamorfoza, która zaskakuje!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne domy od Davide Domingues Arquitecto Rustykalny
Loading admin actions …

Transformacje budynków znajdujących się w ruinie zawsze robią na nas wrażenie! Jeśli sami zastanawiacie się nad odnowieniem na przykład starej stodoły czy rozpadającej się chaty, to ten Katalog Inspiracji z pewnością pomoże Wam podjąć właściwe decyzję. Nie tylko opowiemy Wam o wyjątkowej realizacji z malowniczej Portugalii, ale także przyjrzymy się dokładnie procesowi tworzenia projektu przez architektów. Gdy przymierzamy się do dużej inwestycji, zamówienie takiego właśnie szczegółowego projektu interwencji będzie drugim krokiem do wykonania, zaraz po znalezieniu właściwego architekta. Projekt możemy zrealizować od razu, możemy jednak także posłużyć się nim przy planowaniu oszczędności na najbliższe lata i nasze plany wcielić w życie dopiero w bliżej niesprecyzowanej przyszłości. 

Właściciele zrujnowanych budynków gospodarczych w miejscowości Melgaço zwrócili się do profesjonalistów ze studia Davide Domingues Arquitecto. Ekspertom udało się znaleźć sposób na przywrócenie uroku starym murom, przy jednoczesnym ich uwspółcześnieniu…

Sytuacja beznadziejna?

Patrzymy na obraz działki przed podjęciem jakichkolwiek prac budowlanych. To właśnie na tym etapie architekci planują, co robić dalej. Co chcemy przez to powiedzieć? Że nawet jeśli Wasza nieruchomość znajduje się w tak opłakanym stanie, to dobry profesjonalista będzie wiedział, jak wydobyć z niej potencjał – także gdy jest on głęboko, głęboko ukryty… . Pomimo wszelkich przeszkód możemy zauważyć, że dom znajduje się w pięknej, wiejskiej okolicy.

Na wysokościach

Już na poprzednim zdjęciu mogliśmy zauważyć kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze mamy do czynienia z kilkoma budynkami, po drugie – działka znajduje się na spadku terenu. Nasi eksperci musieli zadecydować, czy połączyć ze sobą istniejące bryły, czy też skupić się na jednych, a wyburzyć drugie. Postawili na to pierwsze rozwiązanie, co doskonale ilustruje przedstawiony tutaj rzut. W ten sposób powstał duży dom jednorodzinny z praktycznym garażem.

Dyskretne łączenia

Projekt zakłada częściowe wyrównanie terenu oraz oczywiście odczyszczenie starych konstrukcji – nie tylko z warstwy porastającej je teraz zieleni, ale także z tynku. Pod jego warstwą znajduje się naturalny kamień, którego piękno można wydobyć. Kluczowy w projekcie nowego domu okazuje się punkt, w którym stare zabudowania łączą się ze sobą. Aby zachować historię miejsca zdecydowano się na jego całkowite przeszklenie. Niby dwa domy – a jeden!

Nowoczesność i tradycja

Do odrestaurowanych kamiennych murów dołączono projekty nowych. W efekcie powstał dom o interesującej bryle, który wyrasta z konstrukcji podporządkowującej człowiekowi spadek terenu. Zamiast pochyłości mamy teraz do czynienia z płaskimi tarasami, o których powiemy jeszcze za chwilę. Na razie możemy podziwiać funkcjonalny garaż oraz nowoczesne zadaszenia z blachy, uwspółcześniające całość projektu.

Reprezentacyjnie i prywatnie

Powyższy widok wydaje się być wzięty z zupełnie innej wizualizacji. Poprzedni obrazek prezentował reprezentacyjne główne wejście, które miało robić wrażenie na gościach, tutaj mamy natomiast do czynienia z prywatnym zaciszem. Mniejszy budynek z dużym przeszkleniem zawiera w sobie strefę publiczną, większy sypialnie i pozostałe pokoje prywatne. Patrzymy teraz na jego najwyższy poziom, któremu – a jakże – odpowiada kolejny taras. Na wzniesieniu i otoczony murkiem – oto doskonałe miejsce do samotnej zadumy!

Zachwycające wnętrza

Interesującej bryle odpowiadają równie ciekawe wnętrza. Jak już wspomnieliśmy, w środku mniejszego budynku zaprojektowano strefę publiczną z pokojem dziennym, jadalnią i kuchnią. Chociaż patrząc na powyższy obrazek nie jesteśmy już pewni, czy bryłę tę można nazywać małą! Znajdujemy się w niezwykle przestronnej przestrzeni, do której naturalne światło wpada poprzez ogromne przeszklenia. Stylowy wystrój wnętrz robi wrażenie! Nic tylko wprowadzić ten projekt do życia!

Lubicie snuć tak ambitne plany? Ta spektakularna realizacja należy do naszych ulubionych: Olśniewająca przemiana brzydkiego kaczątka!

Odważylibyście się przeprowadzić taki remont?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu