Oryginalny dom – szachownica!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
西坂部の家, 若山建築設計事務所 若山建築設計事務所 Eklektyczne domy Matal Czarny
Loading admin actions …

Obecnie architekci wspinają się na wyżyny swoich możliwości, by stworzyć dom, który będzie wyróżniał się spośród innych, powstałych już obiektów. Potrzeba życia w oryginalnym obiekcie wiąże się z tym, że większość osób pragnie, by ich rodzinne gniazdko było naprawdę wyjątkowe i wzbudzało zachwyt zarówno wśród domowników, jak i wszystkich odwiedzających ich gości. Nasi architekci postanowili zaprojektować budynek, który bez wątpienia jest nieszablonowy. Z zewnątrz przypomina zgrabną kostkę w kolorach szachownicy, przez co zdecydowanie przyciąga wzrok. Zapraszamy do wspólnej przechadzki po tym nietuzinkowym domu, mamy nadzieję, że dostarczy on Wam wielu inspiracji do stworzenia własnego!

Widok z zewnątrz

Tak prezentuje się ten niezwykły budynek z zewnątrz. Nasi fachowcy zdecydowali się skonstruować obiekt, który składa się z parteru oraz piętra, z którego można wyjść na balkon i podziwiać malowniczą, zieloną okolicę. Czarna elewacja, która zdobi niemalże cały budynek to dość nietypowe rozwiązanie, które zapewnia mu oryginalny charakter. Dzięki pokryciu paru elementów materiałem o białej barwie, ten dom wygląda intrygująco. Takie zestawienie kolorów oraz form powinno spodobać się szczególnie tym z Was, którzy są miłośnikami minimalistycznego stylu. 

Nowoczesne przeszklenia

Nasi specjaliści starali się stworzyć nie tylko designerski, ale przede wszystkim funkcjonalny dom, który przez wiele lat zaspokoi wszystkie potrzeby domowników. Jednym z obowiązkowych elementów, które umieścili w konstrukcji tego obiektu są nowoczesne przeszklenia. Dzięki nim całe wnętrze jest niezwykle jasne, ponieważ bez skrępowania mogą do niego wpadać ciepłe promienie słoneczne. Również po zmroku dom jest doskonale oświetlony zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz, co doskonale widać na powyższej fotografii.

Schody

Znajdujemy się właśnie we wnętrzu tego oryginalnego obiektu. Tuż obok drzwi wejściowych, idąc wzdłuż korytarza pokrytego piękną, drewnianą podłogą – znajdują się schody. Dzięki nim możemy dostać się na piętro tego domu. Skonstruowane zostały w dość nietuzinkowy sposób, ponieważ kilka ich stopni jest całkowicie białych, a kilka zawiera elementy z naturalnego drewna. Takie połączenie sprawia, że zdecydowanie można o nich powiedzieć, że są jedyne w swoim rodzaju.

Biel i drewno

W całym wnętrzu tego nietuzinkowego domu dominuje naturalny kolor drewna oraz biel. Te dwa ponadczasowe akcenty sprawiają, że cała przestrzeń prezentuje się niezwykle świeżo i gustownie. Nasi architekci doskonale poradzili sobie z zadaniem stworzenia stylowego domu, który emanuje blaskiem zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeżeli jesteście na etapie planowania swoich czterech ścian – koniecznie zastanówcie się nad skorzystaniem z takiego połączenia. Olśniewający efekt gwarantowany!

Kuchnia

Na piętrze znalazła się między innymi specjalna strefa z otwartą kuchnią. Została ona zaaranżowana w taki sposób, by przygotowywanie pysznych pachnących potraw było w niej prawdziwą przyjemnością! Nasi architekci cenią sobie minimalistyczny design, dlatego w tej przestrzeni znalazły się jedynie najpotrzebniejsze meble odznaczające się prostotą i funkcjonalnością. Zwróćcie uwagę na nietypowe lampy, które umieszczono tuż nad blatem roboczym. Dzięki swoim kloszom zabarwionym na czerwono wprowadzają do tej strefy nastrojowy klimat.

Wyjście na balkon

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy – specjalnie na życzenie domowników został stworzony dużej wielkości balkon. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, szczególnie w dni, kiedy temperatura sięga zenitu. Wyjście na jego teren znajduje się tuż przy kuchni. Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość spożywania przygotowanych wcześniej posiłków na świeżym powietrzu! Jeżeli nie macie możliwości zorganizowania specjalnej strefy wypoczynku na zewnątrz swojego domu – koniecznie zastanówcie się nad stworzeniem takiego balkonu.

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

Mały dom – wielkie możliwości!

Co myślicie o połączeniu drewna i bieli w domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu