Witaj w domu na miarę XXI wieku! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Witaj w domu na miarę XXI wieku!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Kenji Yanagawa Architect and Associates Nowoczesny
Loading admin actions …

Architektura jest tak zróżnicowana, jak ludzie, którzy ją tworzą. Każdy dom jest nie tylko odzwierciedleniem osobowości swoich projektantów, ale także wyrazem marzeń i planów inwestorów. Te najznamienitsze pomniki architektury są zatem wyjątkowym połączeniem charakterów, stylów i ambicji licznego grona osób. Wielkim wyzwaniem jest zaprojektowanie i wybudowanie spójnego, praktycznego i wygodnego domu, który odpowiadałby oczekiwaniom każdej z nich.

Dziś zabierzemy Was do niezwykłego domu, który zaprojektowano w stylu ultra modernistycznym. Purystyczna bryła, klarowne linie i neutralna kolorystyka- to wartości, do osiągnięcia których dążyli zarówno projektanci, jak i właściciele. Dom ten daleki jest jednak od kompromisów- zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i w środku, stając się spełnieniem marzeń dla niejednej rodziny.

Rzut okiem na okolicę

Dom powstał na działce zlokalizowanej na ulicy, na zabudowę której składa się rząd niemal identycznych domów jednorodzinnych. Na ich tle budynek wzniesiony przez japońskich architektów odróżnia się -zarówno swoja monumentalną bryłą, jak i śnieżnobiałą fasadą. Jego geometryczna forma nadaje mu jednak neutralny charakter, dzięki czemu nie zakłóca on charakteru okolicy. Bryła domu wychodzi nieco przed inne zabudowania, niwelując do zera rozmiar ogródka frontowego. Dom ten ma wiele twarzy, z każdej strony pokazując swoje odmienne oblicze.

Widok nocą

Otwory oraz wgłębienia w bryle nadają jej charakterystyczny wygląd. Prosta, sześcienna bryła została zmodyfikowana w wielu miejscach, aby przybrać nietuzinkową formę. Wytworzone w ten sposób przestrzenie wykorzystano na łącza komunikacyjne oraz obszary dekoracyjne. Pomimo tych alteracji dom charakteryzuje geometryczna regularność oraz prostota. Odpowiednio zamontowane oświetlenie zewnętrzne dodaje bryle lekkości, czyniąc ją zbalansowaną i wyważoną.

Z drugiej strony

Z tej perspektywy widzimy, że działka, na której stanął dom, znajduje się na lekkim wyniesieniu. Architekci połączyli bryłę budynku z poziomem ulicy za pomocą praktycznych schodów. Doskonale wpisują się one także w modernistyczną estetykę domu. Dynamiczna optyka osiągnięta została dzięki licznym wgłębieniem w masyw budynku. Z tej strony jawi się on niedostępnie i tajemniczo- efekt ten zawdzięcza niewielkiej ilości małych okien.

Geometria na całego

Każda przestrzeń tego domu opiera się na geometrycznych formach. Widać to także na podjeździe. Wyłożono go trójkątnymi i trapezowymi pytami z betonu, a przestrzenie między nimi wysypano kamieniami. Tym samym osiągnięto stabilną strukturę, której nie brak dobrego designu.

Wnętrze

Wnętrze domu urządzono przytulnie, ale minimalistycznie, wykańczając je naturalnymi materiałami, takimi jak drewno. Jasna kolorystyka, niewielka ilość elementów wyposażenia oraz naturalne światło wpadające przez wielkoformatowe okna czynią wnętrza przestronnymi i oddychającymi. Nie zabrakło tu jednak miejsca na nowoczesny design oraz najwyższej klasy technologie audiowizualne. Tym samym prostota łączy się z zaawansowaniem i nowoczesnością.

Widok na kuchnię

Z tyłu strefy dziennej zlokalizowano kuchnię. Jest to obszar niezwykle minimalistyczny i bazujący na maksimum prostoty- zabudowa kuchenna została wbudowana w ścianę, a jej białe, gładkie fronty bez uchwytów sprawiają, że wizualnie jest niemal nierozpoznawalna. Od obszaru jadalni kuchnię oddziela biała wyspa, pełniąca rolę nie tylko blatu roboczego, ale także miejsca na kuchenkę elektryczna oraz zlewozmywak.

Sypialnia

Beton architektoniczny dominuje w aranżacji sypialni- jest to niezwykle nietypowy wybór na materiał wykończeniowy do tego właśnie pomieszczenia. Jednak trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity! Industrialny, minimalistyczny klimat ociepla drewniane, dwukolorowe łóżko oraz miękki dywan. Przez ogromnych rozmiarów okno do wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła, które stłumić można zasłaniając je wewnętrzną roletą. Co za wyjątkowe pomieszczenie!

Łazienka

Także w łazience wykorzystano beton, nawiązując stylistyką do aranżacji sypialni. Obszar prysznicowy z wanną oddzielono od pozostałej części łazienki za pomocą szklanych drzwi. Biała armatura, szary beton oraz przeźroczyste szkło stanowią doskonały mix materiałów w tej nowoczesnej łazience!

Nowoczesnych domów nigdy nie za wiele! Obejrzyjcie inny projekt w Katalogu Inspiracji Ultra nowoczesny dom parterowy!

Podoba Wam się bardziej z zewnątrz czy w środku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu