Wschodząca gwiazda wśród domów jednorodzinnych!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wschodząca gwiazda wśród domów jednorodzinnych!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토 Nowoczesny
Loading admin actions …

Tradycyjna architektura przedmieść wielkich miast często jest sztampowa i konwencjonalna. Zabudowa składa się z domów o podobnej formie, kształcie i designie, pośród których ciężko jest znaleźć coś oryginalnego i zaskakującego. Architekci, odpowiedzialni za ten projekt, wspięli się jednak na wyżyny swojej kreatywności i stworzyli dom nie tylko wyjątkowy, ale także wygodny i funkcjonalny. Odróżnia się on od sąsiednich budynków, jednak nie zakłóca harmonijnej zabudowy osiedla. Projekt ten przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom minimalistycznej, naturalistycznej architektury, która bazuje na hojnym wykorzystaniu drewna oraz lubuje się w jasnych, neutralnych kolorach. Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie!

Od frontu

Z tej perspektywy budynek wygląda niezwykle oryginalnie, co zawdzięcza niestandardowej mieszance materiałów pokrywających jego elewację. Otynkowana na biało fasada uzupełniona została okładziną z drewna nad zaznaczonym na żółto wejściem. Drewniane drzwi wejściowe oraz brama garażowa z tego samego materiału dobrze jednak łączą się z białymi ścianami zewnętrznymi. Nieregularny układ niewielkich okien potęguje oryginalność tego projektu. Z tej strony otwory okienne są niewielkie, aby zapewnić mieszkańcom jak największy poziom prywatności.

Od strony ogrodu

Diametralnie inne oblicze dom ten ukazuje nam z drugiej strony. Po prostej, regularnej bryle, jaką widzieliśmy od strony ulicy, nie ma śladu. Dom zmodyfikowany został w taki sposób, aby podzielić go funkcjonalnie oraz stworzyć dodatkowe miejsca na relaks na zewnątrz. Nieregularne formy dachu oraz zróżnicowanie poziomów poszczególnych segmentów pozwoliło na wygospodarowanie przestrzeni na taras na dachu oraz dodatkowy balkon. Zachowano tu jednak stylistyczną spójność jeżeli chodzi o materiały i kolory elewacji- drewniana okładzina oraz żółty fragment ściany uzupełniają śnieżnobiałą elewację.

Taras

Na niewielkim, wyłożonym drewnem tarasie spędzać można czas podziwiając panoramiczny widok na okolicę. Choć obszar ten jest ograniczony pod względem metrażu, zdołano urządzić go wygodnie i funkcjonalnie. Brak zadaszenia oznacza, że taras jest stale nasłoneczniony, gwarantując idealne warunki do opalania.

Strefa dzienna

Wnętrze urządzono naturalnie i elegancko. Dominuje neutralna paleta kolorów oraz ciekawe materiały- drewno oraz cegła na jednej ze ścian. Kuchnia o białej zabudowie oddziela od jadalni szary segment z blatem roboczym. System szafek zapewnia mnóstwo miejsca na przechowywanie przyborów i akcesoriów kuchennych, co pozwala na utrzymanie w kuchni porządku i świetnej organizacji. Stół w jadalni umieszczono pod oknem, co pozwala spożywać posiłki ciesząc się jednocześnie pięknym widokiem na zewnątrz. Ważną rolę w tym wnętrzu odgrywa oświetlenie- spełnia ono nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne- lampy sufitowe wprowadzają szykowny industrialny klimat.

Sypialnia

W niewielkiej sypialni znalazło się miejsce jedynie na wygodne, podwójne łóżko. Ograniczony rozmiar nie przeszkodził jednak w stworzeniu wnętrza, w którym zaznać można spokojnego snu. Neutralna kolorystyka, bazująca na jasnych i ciemnych odcieniach szarości, doskonale komponuje się z eleganckim drewnianym parkietem. Białe tekstylia dopełniają tę stonowaną aranżację. Brak dekoracji i zbędnych elementów wyposażenia czyni z tego pomieszczenia przestrzeń, gdzie nic nie jest w stanie zakłócić odpoczynku.

Łazienka

Stylistycznie spójna z aranżacja pozostałej części mieszkania, łazienka jest elegancka i modna. Zaprojektowano ją w taki sposób, aby jej wnętrze, pomimo relatywnie niewielkiego rozmiaru, jawiło się przestronnie i wygodnie. Zamiast przepełniającej pomieszczenie wanny zdecydowano się na prysznic bez brodzika, oddzielony od pozostałej części łazienki za pomocą szklanej ściany. Biała armatura dobrze dopasowuje się do jasnych sosnowych mebli. Ściany i podłogi wyłożono płytkami, które w innej aranżacji mogłyby jawić się staromodnie, jednak tutaj prezentują się modnie i stylowo- w ty wcieleniu przypominają ceglaną ścianę, nawiązując estetycznie do cegły, którą widzieliśmy na obszarze strefy dziennej.

Inny przykład architektury minimalizmu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Minimalizm w najlepszym wydaniu!

Jak Wam sie podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu