Rzeczy, które trzeba rozważyć w domu dwóch pokoleń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rzeczy, które trzeba rozważyć w domu dwóch pokoleń

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Lyssandro Silveira, Minimalistyczny
Loading admin actions …

Jeżeli stoicie u progu decyzji, czy zamieszkać pod jednym dachem ze swoimi ukochanymi rodzicami – nie mogliście trafić lepiej! Dziś postaramy się pomóc Wam podjąć odpowiednią decyzję. Istnieje kilka niezwykle ważnych kwestii, które warto rozważyć. Nie bez znaczenia jest fakt w jakim wieku są Wasi rodzice i czy może potrzebują oni Waszej pomocy, ponieważ nie są w stanie sami wykonywać niektórych czynności. W takim wypadku bardzo ważna będzie dla nich chęć wspólnego dzielenia czterech ścian. Nie musicie obawiać się mieszkania z bliskimi osobami, ponieważ taki układ z pewnością pomoże Wam do nich się zbliżyć. Zobaczcie na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę, planując dom dla dwóch pokoleń!

Możecie skorzystać z ziemi, która należy do Waszych rodziców

Planując swój wymarzony dom, niewątpliwie każdy z Was zastanawiał się nad odpowiednim gruntem, gdzie miałyby powstać Wasze cztery ściany. Sam zakup gruntu potrafi nieźle zrujnować konto, a co więcej często po wpłaceniu odpowiedniej kwoty okazuje się, że nagle odkrywamy coś, co nam się w danym miejscu nie do końca podoba. Dlaczego zatem nie skorzystać z ziemi, która należy do Waszych rodziców? Jeżeli zdecydujecie się na taką opcję, na pewno ucieszą się oni na myśl, że będą mieć Was blisko siebie.

Możecie oszczędzić pieniądze

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Lyssandro Silveira, Minimalistyczny
Lyssandro Silveira

Residência A & F

Lyssandro Silveira

Kwestią, która nie jest bez znaczenia dla Waszej kieszeni to fakt, że wspólne mieszkanie z rodzicami pomoże Wam oszczędzić dużo pieniędzy. Jeżeli Wasi rodzice mieszkają w dość dużym domu, nie musicie decydować się na budowę dwóch oddzielnych mieszkań. Możecie ustalić ze swoimi bliskimi, że oni zajmą parter, a Wy uwijecie swoje gniazdko na piętrze. Taki podział jest szczególnie funkcjonalny w szczególności, jeżeli Wasi rodzice są już w sędziwym wieku. Wielu architektów buduje od lat piętrowe domy i doskonale wiedzą o tym, że można je właśnie w taki sposób wykorzystać.

Dziadkowie mogą zaopiekować się wnukami

Wspólne mieszkanie z Waszymi rodzicami, może stanowić też dla Was ogromne ułatwienie, jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gromadki dzieci. Wasza intensywna praca wymaga od Was dużo poświęcenia i nie macie niekiedy czasu na odwiezienie dzieci do przedszkola? Dogadajcie się ze swoimi rodzicami – oni bardzo chętnie się zajmą swoimi ukochanymi wnukami! Mogą przypilnować ich, kiedy będą pływać w basenie, bądź wspólnie poczytać książki. Jakakolwiek aktywność to nie będzie, zdecydowanie przyniesie dużą radość każdej ze stron.

Wnuki mogą zaopiekować się dziadkami

Jeżeli Wasze dzieci są nieco większe i potrafią już doskonale zająć się same sobą, mogą również pomóc w opiece nad starszymi dziadkami. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli Wasi rodzice czują się samotni i opuszczeni. Dzieci na pewno tchną w nich młodzieńczego ducha, a co więcej mogą się od Waszych rodziców dużo nauczyć! Nic tak nie pomaga zacieśnić międzypokoleniowych więzi rodzinnych, jak rozmowa, czy też wspólne wykonywanie różnych czynności w jednej przestrzeni.

Możecie pozwolić sobie na różne podróże

Mieszkając z rodzicami, nie musicie martwić się o to, że wyjeżdżając zostawiacie swój dom bez opieki. Jeżeli uwielbiacie podróżować taka opcja jest dla Was idealna! Wybieracie odpowiedni kierunek, pakujecie wszystkie rzeczy, rezerwujecie nocleg i ruszacie w świat z pewnością, że nie musicie dzwonić do znajomych, by podlali Wasze kwiatki, nakarmili psa i kota, czy też po prostu podjechali sprawdzić, czy wszystko z Waszymi czterema ścianami w porządku. 

Zawsze będziecie w kontakcie z najbliższymi

Ostatnią i niezwykle ważną kwestią o której należy wspomnieć jest to, że decydując się na mieszkanie ze swoimi rodzicami zawsze będziecie z nimi w kontakcie. Czasami bywa tak, że przez ciężką pracę i mnóstwo innych obowiązków nie mamy czasu, by wygospodarować dodatkowy czas, by odwiedzić bliskich. Siedzą oni samotnie w domu oczekując na to, by ukochane dzieci ich odwiedziły, jednak one mimo chęci – nie mają sposobności, by to zrobić. Wspólne mieszkanie rozwiązuje ten problem i pozwala żyć w prawdziwym domu pełnym miłości i ciepła.

Szukacie innych przykładów na to, jak zaaranżować swój dom? Sprawdźcie tutaj:

Nowoczesny dom z fantastycznym wnętrzem!

Co myślicie o mieszkaniu razem ze swoimi rodzicami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu