Rzeczy, które trzeba rozważyć w domu dwóch pokoleń | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rzeczy, które trzeba rozważyć w domu dwóch pokoleń

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Residência A & F Minimalistyczne domy od Lyssandro Silveira Minimalistyczny
Loading admin actions …

Jeżeli stoicie u progu decyzji, czy zamieszkać pod jednym dachem ze swoimi ukochanymi rodzicami – nie mogliście trafić lepiej! Dziś postaramy się pomóc Wam podjąć odpowiednią decyzję. Istnieje kilka niezwykle ważnych kwestii, które warto rozważyć. Nie bez znaczenia jest fakt w jakim wieku są Wasi rodzice i czy może potrzebują oni Waszej pomocy, ponieważ nie są w stanie sami wykonywać niektórych czynności. W takim wypadku bardzo ważna będzie dla nich chęć wspólnego dzielenia czterech ścian. Nie musicie obawiać się mieszkania z bliskimi osobami, ponieważ taki układ z pewnością pomoże Wam do nich się zbliżyć. Zobaczcie na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę, planując dom dla dwóch pokoleń!

Możecie skorzystać z ziemi, która należy do Waszych rodziców

Planując swój wymarzony dom, niewątpliwie każdy z Was zastanawiał się nad odpowiednim gruntem, gdzie miałyby powstać Wasze cztery ściany. Sam zakup gruntu potrafi nieźle zrujnować konto, a co więcej często po wpłaceniu odpowiedniej kwoty okazuje się, że nagle odkrywamy coś, co nam się w danym miejscu nie do końca podoba. Dlaczego zatem nie skorzystać z ziemi, która należy do Waszych rodziców? Jeżeli zdecydujecie się na taką opcję, na pewno ucieszą się oni na myśl, że będą mieć Was blisko siebie.

Możecie oszczędzić pieniądze

Residência A & F Minimalistyczne domy od Lyssandro Silveira Minimalistyczny
Lyssandro Silveira

Residência A & F

Lyssandro Silveira

Kwestią, która nie jest bez znaczenia dla Waszej kieszeni to fakt, że wspólne mieszkanie z rodzicami pomoże Wam oszczędzić dużo pieniędzy. Jeżeli Wasi rodzice mieszkają w dość dużym domu, nie musicie decydować się na budowę dwóch oddzielnych mieszkań. Możecie ustalić ze swoimi bliskimi, że oni zajmą parter, a Wy uwijecie swoje gniazdko na piętrze. Taki podział jest szczególnie funkcjonalny w szczególności, jeżeli Wasi rodzice są już w sędziwym wieku. Wielu architektów buduje od lat piętrowe domy i doskonale wiedzą o tym, że można je właśnie w taki sposób wykorzystać.

Dziadkowie mogą zaopiekować się wnukami

Wspólne mieszkanie z Waszymi rodzicami, może stanowić też dla Was ogromne ułatwienie, jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gromadki dzieci. Wasza intensywna praca wymaga od Was dużo poświęcenia i nie macie niekiedy czasu na odwiezienie dzieci do przedszkola? Dogadajcie się ze swoimi rodzicami – oni bardzo chętnie się zajmą swoimi ukochanymi wnukami! Mogą przypilnować ich, kiedy będą pływać w basenie, bądź wspólnie poczytać książki. Jakakolwiek aktywność to nie będzie, zdecydowanie przyniesie dużą radość każdej ze stron.

Wnuki mogą zaopiekować się dziadkami

Jeżeli Wasze dzieci są nieco większe i potrafią już doskonale zająć się same sobą, mogą również pomóc w opiece nad starszymi dziadkami. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli Wasi rodzice czują się samotni i opuszczeni. Dzieci na pewno tchną w nich młodzieńczego ducha, a co więcej mogą się od Waszych rodziców dużo nauczyć! Nic tak nie pomaga zacieśnić międzypokoleniowych więzi rodzinnych, jak rozmowa, czy też wspólne wykonywanie różnych czynności w jednej przestrzeni.

Możecie pozwolić sobie na różne podróże

Mieszkając z rodzicami, nie musicie martwić się o to, że wyjeżdżając zostawiacie swój dom bez opieki. Jeżeli uwielbiacie podróżować taka opcja jest dla Was idealna! Wybieracie odpowiedni kierunek, pakujecie wszystkie rzeczy, rezerwujecie nocleg i ruszacie w świat z pewnością, że nie musicie dzwonić do znajomych, by podlali Wasze kwiatki, nakarmili psa i kota, czy też po prostu podjechali sprawdzić, czy wszystko z Waszymi czterema ścianami w porządku. 

Zawsze będziecie w kontakcie z najbliższymi

Ostatnią i niezwykle ważną kwestią o której należy wspomnieć jest to, że decydując się na mieszkanie ze swoimi rodzicami zawsze będziecie z nimi w kontakcie. Czasami bywa tak, że przez ciężką pracę i mnóstwo innych obowiązków nie mamy czasu, by wygospodarować dodatkowy czas, by odwiedzić bliskich. Siedzą oni samotnie w domu oczekując na to, by ukochane dzieci ich odwiedziły, jednak one mimo chęci – nie mają sposobności, by to zrobić. Wspólne mieszkanie rozwiązuje ten problem i pozwala żyć w prawdziwym domu pełnym miłości i ciepła.

Szukacie innych przykładów na to, jak zaaranżować swój dom? Sprawdźcie tutaj:

Nowoczesny dom z fantastycznym wnętrzem!

Co myślicie o mieszkaniu razem ze swoimi rodzicami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu