Podmiejskie marzenie dla nowoczesnej rodziny!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Podmiejskie marzenie dla nowoczesnej rodziny!

Alicja Olko Alicja Olko
PROJEKT DOMU MAGNUS II G2: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Pracownia Projektowa ARCHIPELAG,Nowoczesny
Loading admin actions …

Oto jeden z tych domów, obok którego nie można przejść obojętnie. Zaprojektowany przez polskich architektów, jest spełnieniem marzeń o własnym lokum niemal każdej nowoczesnej rodziny. To tu właśnie wyobrazić można slobie wychowywanie dzieci, budowanie stabilnego życia i spokojną emeryturę. Projekt ten jest nie tylko stylowy, modny, ale przede wszystkim funkcjonalny, gwarantując wszystkie niezbędne dla współczesnego życia wygody. Jego ponadczasowy design sprawia, że długo nie przestanie być trendy, a praktyczna bryła i rozkład pomieszczeń pozwolą na wysoki komfort mieszkania. Każde zdjęcie, które w tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy, zachwyca, czyniąc ten dom prawdziwym obiektem pożądania!

Bryła

Dom swoją formą przypomina klasyczną architekturę przedmieść, jednak nadano mu nowoczesny charakter, który zyskuje dzięki obłożonej kamieniem elewacji oraz wielkoformatowym przeszkleniom. Dom posiada dwie kondygnacje- parter oraz zagospodarowane poddasze. Klasyczną bryłę pokryto wielopołaciowym dachem o ciemnych, nowoczesnych dachówkach. Wokół domu zaprojektowany został wspaniały ogród- utrzymano go w minimalistycznym stylu, zasadzając tu jedynie niewielkie, niskie krzewy oraz pięknie utrzymany trawnik. Kamienny podjazd prowadzi do garażu, na który przeznaczono połączony z główną częścią domu segment.

Od strony ogrodu

Z tej perspektywy widzimy, że elewację, poza kamieniem, obłożono także drewnianymi panelami. Znaczą one przede wszystkim obszary zewnętrznych stref na wypoczynek- głównego tarasu oraz niewielkiego patio po prawej stronie. Także tutaj liczne okna dbają o to, aby zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym domu. Sprzyjają one także odpowiedniemu nasłonecznieniu pomieszczeń w środku. W porównaniu z ogrodem frontowym, ten na tyłach domu imponuje elegancją i ekstrawagancją. Przyjrzyjmy mu się dokładniej.

Z lotu ptaka

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG : styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Pracownia Projektowa ARCHIPELAG,Nowoczesny
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

W ogrodzie tym zaaranżowano wspaniałe miejsce do relaksu, będące prawdziwym luksusem zwłaszcza latem. Przestronny taras wyposażono w wygodne i stylowe meble do siedzenia i leżenia, gdzie w promieniach słońca spędzać można czas nad basenem.  On sam jest idealny pod względem rozmiaru, w sam raz dla średnich rozmiarów rodziny. Wykafelkowano go płytkami o jasnym kolorze, dzięki czemu woda jest krystalicznie czysta i mienie się w promieniach słońca. Ogród od obszaru basenu oddzielono niskimi żywopłotami o kamiennej, korespondującej z pokryciem elewacji zabudowie. Jak widać, cały projekt został kompleksowo przemyślany, a jego egzekucja kieruje się dużą dozą logiki.

Strefa dzienna

Równie nowocześnie i stylowo urządzono wnętrza tego domu. Dominują tutaj różne odcienie szarości, uzupełnione bielą oraz naturalnym drewnem. Szary to jeden z najmodniejszych kolorów w ostatnich latach, doskonale nadaje się do strefy dziennej, gdyż czyni ją nie tylko współczesną, ale i przytulną. Aby wnętrze nie było zbyt ciemne, zdecydowano się na biały sufit oraz białe, przepuszczające naturalne światło zasłony. Wrażenie jasności potęguje także jasny parkiet z naturalnego drewna, znaczący obszar strefy wypoczynkowej. Duże okna wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, które rozlewa się po tym wygodnie i szykownie urządzonym wnętrzu.

Kuchnia i jadalnia

Z drugiej strony otwartej strefy dziennej zlokalizowano otwartą na jadalnię kuchnię. Na obszarze tym króluje kolorystyka zdominowana przez barwy natury. Drewniana zabudowa kuchenna pokryta została na całej długości praktycznym blatem roboczym, gwarantującym wygodne miejsce do przygotowywania potraw. System szafek skrywa mnóstwo miejsca na przechowywanie akcesoriów i przyborów kuchennych, co pozwala utrzymać kuchnię w porządku i czystości. Jadalnię urządzono z kolei prosto, ale stylowo. Podłużny drewniany stół otaczają kultowe krzesła Eames o białych siedziskach. Całość prezentuje się niezwykle świeżo, nowocześnie i wygodnie. Idealne wnętrze idealnego domu!

Inny imponujący dom od polskich architektów obejrzycie w Katalogu Inspiracji Dom parterowy jak z bajki!

Jak Wam sie podoba taki pomysł na wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu