Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dlaczego nie? Zaprojektuj łazienkę w pokoju!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Loading admin actions …

Każdy z nas chciałby otaczać się na co dzień luksusem. Piękne wnętrza, tak jak ubrania i zachwycające widoki za oknem zwiększają naszą motywację do zwracania uwagi na lepszą jakość życia, dbania o urodę i samopoczucie: fizyczne i psychiczne. We wnętrzach możemy zrealizować to założenie poprzez wdrażanie oryginalnych projektów pomieszczeń, które od razu kojarzą nam się z domowym spa, w którym można się wyciszyć i zrelaksować bez wychodzenia z domu. Mamy na myśli łazienkę w sypialni, która dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje wyższe miano pokoju kąpielowego. Wanna lub prysznic obok łóżka to być może trudniejszy logistycznie projekt do wykonania, jednak warty włożonego wysiłku. Zobaczcie, przygotowane przez nas najlepsze przykłady sypialni połączonej z łazienką, która – mamy nadzieję – zainspiruje Was do złamania utartych standardów. 

Więcej pięknych sypialni zobaczycie w Katalogu Inspiracji Zmień swoją sypialnię na lepszą! Zapraszamy!

Zmierz pomieszczenie

Przystępując do realizacji tego pomysłu trzeba najpierw zorientować się w realnych możliwościach. Pokój z łazienką musi być sporych rozmiarów, aby woda z prysznica lub wanny i ewentualna wilgoć nie osadzała się na łóżku i materiałach. Musi być przynajmniej dwa metry swobody od tych elementów. Przede wszystkim chodzi o wygodę. Nie możemy budować czegoś wbrew dobrej funkcjonalności pomieszczenia. Duży pokój jest idealny do tego typu pomysłów, a my gwarantujemy, że woda z wanny, przy odpowiednim użytkowaniu, wcale nie rozchlapuje się na wszystkie strony.

Zapierające dech w piersiach projekty możecie zobaczyć w Katalogu Inspiracji 11 zjawiskowych sypialni!

Zrób szkice

Na kartce papieru narysuj kształt pokoju i jak najwięcej możliwości rozkładu mebli w pomieszczeniu. Trudniej będzie jeżeli hydraulika jest już podłączona w jednym miejscu i nie będziemy mogli nią operować. Mimo wszystko postaraj się przelać na papier jak najwięcej pomysłów. Skonsultuj się z najbliższymi lub fachowcem, który podpowie Ci jak ten projekt zrealizować, by wszystko było praktyczne i funkcjonalne. Zabaw się w architekta i stwórz własny szkicownik projektów!

Zadbaj o odpowiednią wentylację

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Bau-Fritz GmbH & Co. KG
Bau-Fritz GmbH & Co. KG

Badezimmer Haus am See

Bau-Fritz GmbH & Co. KG

W pokoju z łazienką musi znaleźć się odpowiednia wentylacja, której nie przewidujemy w zwykłych sypialniach. Chodzi tu o odprowadzanie wilgoci, która może zaszkodzić nie tylko materiałom, meblom, ale też ścianom i może spowodować powstanie grzyba i pleśni, która nieładnie pachnie i jest ciężka do usunięcia.

Sypialnia z łazienką powinna pachnieć olejkami i balsamami, dlatego tak ważny jest ten praktyczny aspekt w domowym spa! A jeśli już macie ten problem to z Katalogu Inspiracji Pleśń na tapecie – co robić? dowiecie się jak się pozbyć tego nieprzyjemnego problemu z domu.

Zaprojektuj przegrodę

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Meissl Architects ZT GmbH
Meissl Architects ZT GmbH

Renovierung einer Villa am Stadtrand von Salzburg zu einem luxuriösen Wohn-Loft (Foto: Florian Stürzenbaum)

Meissl Architects ZT GmbH

Jeśli jednak obawiacie się wanny otwartej na resztę pokoju, a co z tym związane wilgoci i wody rozchlapującej się po pokoju możecie przemyśleć zgrabne rozdzielenie tych dwóch sfer. Może to być szklana ściana jak na powyższym przykładzie lub inne panele akcentujące dwie odrębne strefy jednego pomieszczenia. Na pewno każda taka zapora będzie pomagała w izolacji, a także stworzy odrobinę intymności w łazience. Decydując się na łazienkę w sypialni musimy być otwarci na to, że łazienka ta niekoniecznie będzie prywatną strefą tylko dla nas, a wspólną i widoczną częścią, którą dzielić będziemy, na przykład z partnerem.

Wybierz odpowiednią podłogę

Wybór podłogi pod urządzenia sanitarne jest bardzo istotny z powodów, o których pisaliśmy wcześniej. Dlatego rozwiązaniem na to może być podział podłogi na dwie części – drewnianą i kaflowa, by rozdzielić przy jej pomocy dwie strefy pokoju (tak jak widać to na pierwszym przykładzie). Następnym pomysłem może być podłoga z drewna odpornego na wilgoć, tzw. tekowego, a jeszcze innym kafle podłogowe imitujące fakturę drewna. Takie pomysły na podłogę będą idealne do sypialni z łazienką, która w głównej mierze ma być sypialnią; domowym spa, a co za tym idzie być przytulną przestrzenią, pozbawioną wrażenia chłodu i sterylności.

Łazienka w sypialni z odrobiną prywatności

Ostatnim pomysłem na łazienkę w sypialni może być powyższy przykład. Nie jest to wanna lub prysznic w pełni wystawiona na widok, ale całkiem oddzielne pomieszczenie, wydzielone lekką ścianką działową ze szklaną przegrodą. Jest to rozwiązanie dla tych nieprzekonanych dla tego odważnego projektu, jednak pragnących mieć blisko łóżka własną łazienkę, której wystrój będzie też po części zdobił aranżację pokoju.

Która sypialnia z łazienką podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu