Surowe materiały - przepis na oryginalny dom? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Surowe materiały – przepis na oryginalny dom?

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne ściany i podłogi od punto2 Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam dom, do którego budowy wykorzystano nietypową mieszankę materiałów- beton i cegłę. Ich surowy charakter nie przeszkodził architektom w stworzeniu przyjemnego, oryginalnego i nowoczesnego domu.  Być może to właśnie innowacyjne materiały są współczesną receptę na sztampę i nudę w architekturze i pozwolą budynkowi wyróżnić się na tle sąsiednich domów na osiedlu. Ten z pewnością jest prawdziwym oryginałem- obejrzyjcie go w szczegółach i przekonajcie się sami!

Od strony ulicy

Nowoczesne domy od punto2 Nowoczesny

Z tej perspektywy dom przywodzi na myśl niedostępny bunkier. Otacza go betonowy mur z wbudowaną w niego ciężką, stalową bramą w oliwkowym kolorze. Umożliwia ona dostęp do domu jedynie pojazdom- normalne wejście znajduje się po lewej stronie, ukryte w niszy pomiędzy murami. Surowe materiały oraz chłodna kolorystyka odpowiadają za wyjątkowy charakter tego domu- z pewnością nie jest to projekt dla wszystkich, jako że swoją stylistyką nawiązuje do brutalizmu w architekturze. Z innych perspektyw pokazuje jednak swoje różne oblicza.

Wejście

Nowoczesne ściany i podłogi od punto2 Nowoczesny

Strefa wejścia wyznaczona została przez hojne użycie cegły. Ten materiał, w swojej najbardziej surowej formie, łączy się z betonem w industrialną całość. Ceglana ściana pełni nie tylko funkcję oddzielającą strefę wejścia od pozostałej części ogrodu, ale także spełnia rolę dekoracyjną. Ciekawie łączy się z betonem, drewnem drzwi oraz białymi płytkami, którymi wyłożono ścieżkę prowadzącą do wejścia. Co za niespotykana mieszanka materiałów!

Taras

Nowoczesne domy od punto2 Nowoczesny

Po drugiej stronie ceglanego muru znajduje się wspaniały zadaszony taras. Z tej perspektywy możemy podziwiać strukturę domu w jego pełnej okazałości, dostrzegając dominację betonu jako głównego materiału budowlanego. Na taras wychodzi się prosto ze strefy dziennej, dzięki czemu wnętrze oraz obszary zewnętrzne pozostają w stałym kontakcie. Wielkopowierzchniowe przeszklenia dbają o odpowiednie doświetlenie środka domu, a także czynią go bardziej dostępnym, otwierając go optycznie na otoczenie.

W środku

Nowoczesne ściany i podłogi od punto2 Nowoczesny

Także w środku zdecydowano się na wykończenia przy użyciu surowych materiałów- dominuje zwłaszcza cegła. Aby nie uczynić wnętrza zbyt ciemnym i przytłaczającym, pod i nad ceglaną ścianą stworzono otwory na wąskie okna, dzięki którym naturalne światło ma swobodny dostęp. Także dzięki niewielkim wypustkom w ścianie wnętrze to jest jaśniejsze. Wykorzystano je także na miejsce do ekspozycji dekoracji i pamiątek.

Patio

Nowoczesny ogród od punto2 Nowoczesny

Po drugiej stronie ściany znajduje się patio. Na tym zdjęciu dokładnie widzimy, w jaki sposób zapewniono dostęp światła do wnętrza- za pomocą wypustek w ścianie, dużych przeszklonych drzwi oraz szklanego sufitu.  Patio dzieli obszar domu na strefę prywatną oraz strefę gospodarczą. Jest to ciekawy pomysł na odrobinę zieleni w domu oraz na wygodny pokój hobbystyczny.

Beton to jeden z najmodniejszych materiałów budowlanych ostatnich lat. Nie wierzycie? Obejrzyjcie stylowy dom z tego właście materiału w artykule homify 360°: dom z betonu w Stuttgarcie.

Jak Wam się podobają domy z betonu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu