Najciekawszy drewniany dom? | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Najciekawszy drewniany dom?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Cedarwood Eklektyczne domy od Tye Architects Eklektyczny
Loading admin actions …

Jeśli chodzi o materiały, jakie możemy wybrać do budowy naszego wymarzonego domu, to drewno z pewnością zapewni nam najbardziej zrównoważony projekt. Wykorzystywane w architekturze od wieków, wciąż zaskakuje nas swoją trwałością, wyjątkowymi walorami estetycznymi, doskonałą izolacją ciepła… Jego nieprzemijająca popularność nikogo nie dziwi! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przyjrzymy się wspaniałej rezydencji wzniesionej właśnie z drewna. Ten angielski projekt otrzymał Northern Design Award dla najlepszego nowo wzniesionego domu i zaraz przekonamy się, że wart jest wszelakich wyróżnień. Odpowiadają za niego profesjonaliści ze studia architektury Nicholas Tye Architects. Ponadczasowe i eleganckie wzornictwo łączy się tutaj z otaczającym budynek leśnym krajobrazem.

Przenieśmy się do malowniczego Cheshire…

Pośród drzew

Cedarwood Eklektyczne domy od Tye Architects Eklektyczny

Na powyższym zdjęciu uwagę zwraca elegancka bryła budynku oraz zadaszonego miejsca parkingowego, tak jak i pięknie zagospodarowany teren. Wydaje się jakby mieszkańcy chcieli narzucić swoją wolę otaczającej ich naturze decydując się na ściśle wyznaczone, wysypane żwirem drogi. Choć widok na fasadę mamy obecnie nieco zasłonięty, już teraz zachwyca nas wspaniałe drewno cyprysowe, którego użyto do konstrukcji rezydencji. Konkretnie jest to najwyższej jakości Western Red Cedar czyli żywotnik olbrzymi, występujący w stanie dzikim w zachodniej części Ameryki Północnej, wzdłuż wybrzeży Oceanu Spokojnego, na obszarze od Alaski po Kalifornię. W Polsce uprawia się go jako roślinę ozdobną.

Luksus i prostota

Cedarwood Eklektyczne domy od Tye Architects Eklektyczny

Podążamy w głąb działki, by odkryć zachwycającą przestrzeń prywatnego wypoczynku. Przyjrzyjmy się także wspaniałej konstrukcji. Dom opiera się na sztywnej stalowej ramie, na której wznoszą się ściany z Western Red Cedar. Odmianę tę wybrano ze względu na jej trwałość i wysoką odporność na starzenie, wilgoć i uszkodzenia – wszystkie te czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas budowy nowego domu! Ale wybór drewna dodaje kolejne korzyści, czyli poczucie ciepła i przytulności, dom staje się oazą pośród otaczającej go bujnej roślinności. Do drewna dobrano płytki z naturalnego łupka oraz oczywiście szklane tafle.

Nowoczesne wnętrza

Cedarwood Eklektyczna kuchnia od Tye Architects Eklektyczny

Zanim skupimy się na aranżacji wnętrza, pozostańmy na chwilę w temacie przeszkleń. Nie tylko zapewniają one doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Szyby wykonane są z wydajnego termicznie materiału i przyczyniają się do znacznego zmniejszenia strat ciepła w okresie zimowym – piękne i praktyczne! Znajdujemy się teraz w przestrzeni jadalni połączonej z kuchnią. Postawiono tutaj na klasyczną biel i czerń, nieco stonowaną szarymi płytkami podłogi. Ciekawy jest zwłaszcza stół o zawoalowanych rogach.

Przytulny i stylowy salon

Cedarwood Eklektyczny salon od Tye Architects Eklektyczny

Jak mogliśmy zauważyć na drugim zdjęciu, rezydencja składa się właściwie z dwóch budynków. Znajdujemy się obecnie w mniejszym z nich, tym, który został w całości przeznaczony na wypoczynek. Dwuspadowy dach oraz elementy drewnianej dekoracji wprowadzają nieco tradycji do na wskroś nowoczesnego wnętrza. Panuje tutaj doskonała atmosfera do rozmowy z przyjaciółmi lub wspólnego oglądania telewizji. W tym eleganckim lecz przytulnym salonie można się prawdziwie zrelaksować!

Doskonałe miejsce na wypoczynek

Cedarwood Eklektyczna sypialnia od Tye Architects Eklektyczny

Przenosimy się teraz na drugie piętro głównego budynku, gdzie czeka na nas wyjątkowa sypialnia. Jej przestrzeń została połączona z przestronnym tarasem, który osłonięto drewnianymi ścianami, aby zapewnić mieszkańcom maksimum prywatności. Dwie strefy przedziela jedynie szklana ściana, nie stanowiąca wizualnie praktycznie żadnej granicy. Możemy się tutaj budzić z pełną świadomością, że wypoczywamy na łonie natury… W sypialni postanowiono na delikatne, neutralne barwy. Klimat tarasu definiuje drewno, do którego doskonale pasują wiklinowe fotele.

Miejsce na relaks, miejsce do pracy

Cedarwood Eklektyczne domowe biuro i gabinet od Tye Architects Eklektyczny

Kończymy nasze zwiedzanie w wyjątkowej przestrzeni, także przeszklonej w imponujący sposób. Dlaczego wyjątkowej? Otóż w większości domów miejsce pracy i miejsce na rozrywkę nie są tożsame, nierzadko znajdują się po przeciwnych stronach budynku. Tutaj jednak domowe biuro połączono z pokojem muzycznym. Aby pracować i aby grać potrzeba w końcu separacji od pozostałych pomieszczeń, przede wszystkim dźwiękowej… Przestrzeń ta przypomina nam, aby projekty naszych nowych domów dopasowywać do naszych konkretnych potrzeb!

Jesteście właśnie na etapie aranżacji Waszego domowego biura? Ten Katalog Inspiracji wiele Wam rozjaśni: Jak urządzić biuro do pracy zdalnej? – 5 przykładów.

Co spodobało się Wam tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu