Prostota z charakterem! Polskie mieszkanie pełne stylu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prostota z charakterem! Polskie mieszkanie pełne stylu

Aśka Warchał Aśka Warchał
MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesny salon od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
Loading admin actions …

Na homify chcemy pokazywać Wam jak najwięcej inspirujących realizacji. Czasem są to luksusowe rezydencje, innym razem domy jednorodzinne idealne na podmiejskie osiedle, a jeszcze kiedy indziej wspaniałe apartamenty lub kreatywnie zaprojektowane małe mieszkania. Dzisiaj metraż tak bardzo nie da nam się we znaki, bowiem zaprezentujemy Wam wyjątkowy apartament o powierzchni 110 m². 

Za stylowe wnętrze odpowiadają architekci wnętrz z łódzkiego studia SQUAT ARCHITEKCI. Połączyli oni w swoim projekcie zamiłowanie do nowoczesności i klasycznej elegancji. Choć spotkamy tutaj wiele niecodziennych rozwiązań, to jesteśmy przekonani, że to mieszkanie przypadnie do gustu także tym Czytelnikom, którzy na co dzień preferują tradycyjne rozwiązania.

Czas wybrać się do Łodzi…

Stylowa nowoczesność

MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesny salon od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
SQUAT ARCHITEKCI

MIESZKANIE – 110m2

SQUAT ARCHITEKCI

Wchodzimy do mieszkania, które od razu kradnie nam serce. Po pierwsze przestrzeń publiczna jest niesamowicie przestronna pomimo wprowadzenia ciemnej palety neutralnych barw. Gwarantuje je biały sufit, ogromne przeszklenia, jednolita posadzka z polerowanego betonu oraz ograniczenie wyposażenia i dekoracji. Znajdują się tutaj tylko elementy potrzebne, są one za to niezwykle stylowe. Srebrnoszary, pluszowy narożnik jest tego najlepszym przykładem.

Kuchnia pełna elegancji

MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesna kuchnia od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
SQUAT ARCHITEKCI

MIESZKANIE – 110m2

SQUAT ARCHITEKCI

Oprócz strefy pokoju dziennego w tej otwartej przestrzeni znajdują się jadalnia oraz otwarta kuchnia. Na uwagę zasługuje masywna wyspa, wydzielająca miejsce na przygotowywanie posiłków. Ma ona kształt prostopadłościanu, któremu obcięto jeden z kątów. Od strony jadalni została osłonięta, aby ewentualny bałagan nie zakłócał harmonii całego wnętrza. Podczas gdy wyspa zachwyca czernią, nad nią znalazł się śnieżnobiały, podwieszany mebel do przechowywania stanowiący jednocześnie zabudowę okapów.

Nic oczywistego

MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesna kuchnia od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
SQUAT ARCHITEKCI

MIESZKANIE – 110m2

SQUAT ARCHITEKCI

W tym wyjątkowym projekcie nie było miejsca na oczywiste rozwiązania. Zabudowa kuchni zajmuje całą ścianę. Fronty mebli z ciemnego drewna otaczają wydzielone miejsce do pracy wraz ze zlewem. Nad nim z kolei znajdują się szafki o zupełnie odmiennych frontach – są one lśniące i śnieżnobiałe, o formach przypominających pogięte kartki papieru. Rozjaśniają całość zabudowy przydając jej nowoczesnego szyku.

Zaskakująca sypialnia

MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesna sypialnia od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
SQUAT ARCHITEKCI

MIESZKANIE – 110m2

SQUAT ARCHITEKCI

Sypialnia zachwyca nowatorskim potraktowaniem tematu oraz niezwykłą spójnością projektu. Pluszowe panele na ścianie funkcjonują niczym wezgłowie łóżka o pluszowej ramie. Panele te mają kształt rombów i układają się w klasyczny wzór, imitując sześciany. Spełniają nie tylko funkcję estetyczną, dodatkowo pomagają wyciszyć pokój. Na uwagę zasługuje także lampa sufitowa z malowanego na czarno metalu. Lampka nocna wyrastająca ze ściany zdaje się być jej integralną częścią.

Nigdy dość kreatywnych rozwiązań

MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesna łazienka od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
SQUAT ARCHITEKCI

MIESZKANIE – 110m2

SQUAT ARCHITEKCI

Wchodzimy do sypialni i odwracamy się w lewo. Tam, gdzie spodziewalibyśmy się znaleźć rozsuwane drzwi szafy odnajdujemy, i owszem, rozsuwane drzwi, ale w pełni przeszklone i prowadzące do łazienki! Minimalistyczna aranżacja w środku doskonale uzupełnia ekscentryczną lecz luksusową sypialnie. Takie rozwiązanie to doskonały kompromis dla tych, których interesuje trend wprowadzania wanien do sypialni, ale mają słuszne obawy związane z wilgotnością. My jesteśmy oczarowani!

Akcenty koloru

MIESZKANIE - 110m2 Nowoczesna łazienka od SQUAT ARCHITEKCI Nowoczesny
SQUAT ARCHITEKCI

MIESZKANIE – 110m2

SQUAT ARCHITEKCI

Nie wszystkie przestrzenie w tym mieszkaniu utrzymane są w neutralnych barwach. Na powyższym zdjęciu widzimy detal toalety, w której zaprojektowano oryginalną żółtą szafkę urozmaicającą biel ściany. Żółte są także odpowiadające jej drzwi. Proste linie przecinają się tutaj pod kątem prostym, a kontrastuje z nimi okrągłe lustro – oto inspirujące zabawy z geometrią!

Zmagacie się aranżacją małej łazienki, a chcielibyście wpleść do niej właśnie żółć? Pierwsza realizacja z tego Katalogu Inspiracji może Was zainspirować: Mała łazienka – mały problem!

Mielibyście ochotę zamieszkać tu na stałe?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu