Pięć pozornie zwyczajnych domów... | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pięć pozornie zwyczajnych domów…

Aśka Warchał Aśka Warchał
Domy od FLAP STUDIO
Loading admin actions …

Dzisiejszy Katalog Inspiracji będzie odrobinę nietypowy. Pokażemy Wam pięć domów, których właściciele niewiele chcieli ujawnić poprzez ich fasady… Na pierwszy rzut oka są to budynki jakich wiele. Stylowe i przyjemne dla oka lecz nie wyróżniające się specjalnie. Okazuje się jednak, że mury zazdrośnie strzegą wspaniałych wnętrz! Niektóre z tych pomieszczeń naprawdę potrafią zaskoczyć… Te pięć projektów może stać się inspiracją dla tych z nas, którzy cenią sobie prywatność i nie chcą rzucać się w oczy spektakularną fasadą, preferują ciszę i spokój, a jednocześnie chcą, aby ich domowe gniazdko było jedyne w swoim rodzaju. 

Wybierzmy się zatem w podróż…

1. Rustykalny pomarańcz

Zaczynamy naszą wycieczkę projektem renowacji hiszpańskiego domku letniskowego. Na zewnątrz wygląda niczym wiele wakacyjnych destynacji. Fachowca całkowicie przekształcił wewnątrz tę tak typową konstrukcję. Choć dla nas pomarańczowa fasada może być egzotyczna, nad Morzem Śródziemnym na nikim nie robi wrażenia – jest ich tak wiele! A jednak wciąż ma w sobie pewien urok… architekci postanowili więc zaskoczyć spektakularnym wnętrzem.

Nowoczesny szyk

Spodziewaliście się tak nowoczesnego wnętrza? Mamy do czynienia z ogromnym kontrastem stylów. Typowość, klasyka zostaje zastąpiona poprzez nowoczesność. Unoszący się nad ziemią kominek wygląda wręcz futurystycznie. Pomieszczenia są przestronne i pełne światła dzięki wprowadzeniu wewnętrznego patio oraz bogatemu zastosowaniu bieli. Jasne drewno wprowadza poczucie domowości.

2. Konwencjonalnie i przyjemnie

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przed nami kolejna hiszpańska klasyka. Przyjemny dom w stylu śródziemnomorskim należało dopasować do zmieniających się potrzeb jego mieszkańców. Ładne lecz nie wyróżniające się niczym białe mury kontrastują z czerwienią dachówki oraz cegły użytej do konstrukcji schodów prowadzącej do głównego wejścia. Sprawdźmy co nas czeka po przekroczeniu jego progu…

Akcenty nowoczesności

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Wchodzimy do domu i odkrywamy, że postawiono tutaj na przestrzenie otwarte. Połączone ze sobą strefy płynnie w siebie przechodzą. Po stylu śródziemnomorskim ślad zaginął, chociaż aranżację określić możnaby jako delikatnie eklektyczną. Znajdziemy elementy nowoczesne, rustykalne, klasyczne…   Nas najbardziej urzekły szafki pod masywną wyspą, w tym jedna na kółkach. Uwagę przyciągają także lampy o geometrycznych, szklanych kloszach.

3. Biało i skromnie

Wspaniały dom z Argentyny zaskakuje ultra-nowoczesnym stylem. Geometryczna forma zamkniętej fasady jest przykładem tego, jak osiągnąć można prostotę i elegancję dzięki przemyślanemu projektowi. Zwróćmy także uwagę na to, że stoimy przed budynkiem parterowym, co potęguje horyzontalność całego założenia.

Wnętrze z akcentami koloru

Także i w tym projekcie niewielki wewnętrzny dziedziniec i duże okna gwarantują znaczący napływ światła naturalnego do wnętrza. W przeciwieństwie do białej fasady, którą oglądaliśmy przed chwilą, w środku znalazł swoje miejsce kolor. W pokoju dziennym kolorem jest ciemny róż, wybrany na obicia eleganckich foteli. Także kolorowe poduszki spełniają swoją funkcję. Ciemna, drewniana podłoga kontrastuje z neutralnymi barwami reszty aranżacji.

4. Dyskretny minimalizm

Teraz przenosimy się do Niemiec, aby pokazać Wam dom, w którego projekcie przeważają proste, horyzontalne linie. Liczy się funkcjonalność. Wita nas biel, szarości i czerń. Ten minimalistyczny budynek niewiele zdradza nam o tym, co dzieje się w jego wnętrzu… Geometrycznie przycięte krzaki przed domem podkreślają charakter bryły.

Śnieżnobiałe wnętrza skąpane w świetle

W środku wszystko jest białe, jasne i przestronne. Otwarta przestrzeń bez podziałów gwarantuje swobodny przepływ promieni słonecznych. Tutaj zrealizowano znaną maksymę, że mniej znaczy więcej. Takiej przestronności nie spodziewaliśmy się po zamkniętej fasadzie! Biel działa na zmysły niezwykle kojąco, a widoki przed ogromne przeszklenia na ogród pozwalają dodatkowo się zrelaksować.

5. Domek pełen swobody

Na koniec tego nietypowego spaceru chcemy podzielić się z Wami wyjątkowym projektem z Japonii, który wielu może zainspirować. Ten bezpretensjonalny domek prawie w całości wykonano z drewna, troszcząc się szczególnie o zapewnienie idealnych warunków do relaksu. Od strony ogrodu czekają na nas duże przeszklenia oraz przestronny taras z wygodnym hamakiem. Bryła domu to kwintesencja azjatyckiej prostoty.

Wyszukana, drewniana konstrukcja

W środku czeka na nas jasne drewno w wielu odcieniach. Ten materiał konstrukcyjny widoczny jest w pełni na suficie oraz podłodze. Oprócz tego drewno służy tutaj do podziału przestrzeni, wykonana jest z niego część mebli. Dająca się tutaj zaobserwować prostota, to oczywiście nie rezygnacja z elegancji! Zanim zakończymy nasze zwiedzanie, zwróćmy uwagę na klasyczny stolik kawowy. To projekt autorstwa japońsko-amerykańskiego rzeźbiarza i projektanta Isamu Noguchi. 

Chcecie poznać inne meble, które zapisały się w historii designu? Koniecznie zajrzyjcie tutaj:  Z klasyki designu: Wszechobecne krzesła Eamesów

Czy któraś z aranżacji wnętrz Was zaskoczyła? Która?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu