Nowoczesność kryta strzechą! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesność kryta strzechą!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Lab32 architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli uwielbiacie, kiedy nowoczesne budynki nawiązują dialog z tradycją, to dzisiejszy projekt z pewnością przypadnie Wam do gustu. Holenderskie studio architektury Lab32 Architecten proponuje nam jednorodzinny dom, który śmiało nazwać można uosobieniem czystej, minimalistycznej architektury. Białe ściany i równo przystrzyżony trawnik zapowiadają wspaniałe współczesne wnętrza (i możecie nam wierzyć – nie rozczarujecie się!) lecz to dach kryty strzechą nadaje całości prawdziwego charakteru. To rozwiązanie typowe dla holenderskiego budownictwa wiejskiego przybliża projekt do natury, prowadzi dialog z otaczającym budynek krajobrazem.

Jesteśmy przekonani, że wielu z naszych Czytelników znajdzie tutaj coś dla siebie…

Od ulicy

Trudno uwierzyć, że patrzymy na widok od tak zwanej strony ulicy, ponieważ przestrzeń pozostawiona przed domem dla wielu już byłaby wspaniałym ogrodem. Jak już wspominaliśmy, pełna prostoty geometryczna bryła o śnieżnobiałej elewacji zwieńczona jest dachem krytym tradycyjną strzechą. Po prawej widzimy wysypany jasnym żwirem podjazd, który prowadzi wprost do garażu stanowiącego osobny budynek. Chociaż dom prezentuje się wspaniale już z tej perspektywy, to zaraz i tak zostaniemy zaskoczeni jego skalą…

Od ogrodu

Od strony ogrodu dom robi jeszcze większe wrażenie. Budynek, w którym znajduje się garaż mieści w sobie także pomieszczenia gospodarcze. Jego bryła łączy się z właściwym domem poprzez duże zadaszenie tarasu. Tutaj jadać na świeżym powietrzu może wspólnie aż dziesięć osób! Powyższe zdjęcie ujawnia także poziomy pas przeszkleń parteru, dzięki któremu wnętrza, które zaraz poznamy, pełne są naturalnego światła.

Nowoczesne wnętrza

Choć bryła budynku zwieńczona jest tradycyjnym zadaszeniem, to już we wnętrzach nowoczesność króluje niepodzielnie. Minimalistyczne aranżacje pełne są mebli o prostym lecz niezwykle szykownym designie. Zwróćmy uwagę chociażby na eleganckie fotele jadalni. Kończą się one… kółkami. Nawet najwygodniejszy fotel może być mobilny! Długi stół jadalni ustawiony jest prostopadle do masywnej wyspy w kuchni, której zaraz lepiej się przyjrzymy…

Zaskakująca historia…

Czas zdradzić Wam pewną tajemnicę… otóż nie znajdujemy się w nowo wybudowanym domu lecz w budynku, który przeszedł niesamowitą metamorfozę! To w rzeczywistości stary, wiejski dom z pokrytymi izolacją ścianami, odmienionym kształtem otworów okiennych, i tak dalej. Oryginalny pozostał jedynie kształt bryły oraz oczywiście wspaniały dach. Trudno uwierzyć, że ta nowoczesna kuchnia o gładkich, lśniących frontach znajduje się wewnątrz wiekowego gospodarstwa!

Dyskretny luksus

Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu jest oczywiście salon. Tutaj otwarto go na schodami na piętro, dzięki czemu pokój dzienny zalewają dodatkowe promienie słońca. Drewniane stopnie wydają unosić się w powietrzu na tle białej ściany. Prostocie aranżacji przytulności nadaje szary dywan w stylu shabby chic oraz wspaniały kominek. Na powyższym zdjęciu może się wydawać, że jest to kominek jakich wiele, jednak mamy do czynienia ze skrótem perspektywicznym, w rzeczywistości palenisko jest bardzo długie, ciągnie się prawie na całą długość ściany.

Nowoczesność na każdym kroku

Tak jak i w pozostałych pomieszczeniach w sypialni postawiono na biel i czerń. Ten klasyczny kontrast działa wyciszająco na zmysły. Dzięki nowatorskiemu mocowaniu telewizora, pomieszczenie wydaje się wręcz futurystyczne. Swoją rolę odgrywa także przeszklenie ścian łazienki, ściankę działową ustawiono jedynie na wysokości toalety. Tak ogromna łazienka z wolnostojącą wanną i praktycznym prysznicem to prawdziwy luksus. 

Lubicie minimalizm? Ten dom z pewnością się Wam spodoba: Minimalizm w najlepszym wydaniu!

Zamienilibyście się z właścicielami tego pięknego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu