Mała, wielofunkcyjna jadalnia! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mała, wielofunkcyjna jadalnia!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od Muebles Flores Torreblanca Nowoczesny
Loading admin actions …

Jadalnia jest to pomieszczenie, na które nie wszyscy z nas mogą sobie pozwolić. Zazwyczaj marzy nam się osobna przestrzeń, w której stanie duży, masywny stół z odpowiednią ilością miejsc do siedzenia. Niestety często nasze marzenia ogranicza skromny metraż, który uniemożliwia nam zaaranżowanie osobnego pomieszczenia, dlatego często jest ono połączone z innym lub pełni kilka dodatkowych funkcji. Dziś przedstawimy Wam oryginalne pomysły na wykorzystanie jadalni w nietypowy sposób. 

Właściwie zaprojektowana i urządzona jadalnia to nie tylko kwestia dobrego gustu, ale i smaku. W pięknej oprawie wszystko smakuje lepiej, a przecież o to chodzi, aby to miejsce służyło nam nie tylko przestrzenią, ale i cieszyło wzrok wyjątkowym wystrojem. Jadalnia to miejsce rodzinnych i towarzyskich spotkań, jego aranżacja powinna być zgodna z naszą osobistą estetyką, a także podkreślać walory tej przestrzeni. Poznajcie nasze sposoby na wielofunkcyjne zaprojektowanie tej przestrzeni!

Jadalnia z miejscem do pracy

Rozsądne zagospodarowanie naszego mieszkania to nie lada umiejętność. Nie wszystkim to się udaje, dlatego chcielibyśmy Wam pokazać na przykładzie jadalni, w jaki sposób można uzyskać więcej możliwości z aranżacji danego pomieszczenia. Niegdyś domownicy obowiązkowo spotykali się przy stole, by wspólnie cieszyć się rodzinnym posiłkiem, dziś ta tradycja powoli zanika, jednak część z nas dokłada wszelkich starań, aby ten piękny zwyczaj na stałe nie zaniknął. Duży stół z kilkoma krzesłami może przydać się nie tylko do spożywania wspólnych obiadów, ale także posłużyć nam jako miejsce pracy. Mając do czynienia z ograniczonym metrażem  często musimy zadecydować, które pomieszczenie zaaranżujemy, a z którego będziemy musieli zrezygnować. Jadalnia daje nam różne możliwości, ponieważ z łatwością przeobrazimy ją w tymczasowe miejsce pracy. Natomiast już pracowni czy gabinetu nie zamienimy w jadalnię. Dlatego pamiętajcie, aby podejmować świadome i rozsądne decyzje!

Jadalnia z miejscem do przechowywania

Skoro już wygospodarowaliśmy miejsce na stół z krzesłami to warto pomyśleć nad funkcjonalnym zagospodarowaniem ścian. Jadalnie to niekoniecznie pomieszczenie, które tylko i wyłącznie może nam posłużyć do spożywania posiłków. Nowoczesne projekty mieszkań, coraz częściej zakładają wielofunkcyjne wykorzystanie przestrzeni. Zwiększa to atrakcyjność naszego wnętrza, a tym samym daje nam możliwość stu procentowego wykorzystania potencjału naszej przestrzeni prywatnej. Jadalnia najczęściej nam się kojarzy z osobnym pomieszczeniem, w którym znajduje się duży stół z wieloma krzesłami, ozdobna konsola, piękne lustro w ozdobnej ramie i duże okna, przez które wpada mnóstwo światła. W rzeczywistości jadalnia to najczęściej pomieszczenie połączone z salonem lub dzierżawiące jego część, zatem nieuniknione jest zaaranżowanie go w sposób nietypowy. Doskonałym rozwiązaniem w każdym mieszkaniu jest stworzenie schowków czy odpowiednich miejsc do przechowywania naszych prywatnych rzeczy. Dzięki temu jadalnia nabiera koloru, wyrazistości, a tym samym daje nam możliwość korzystania z miejsc do przechowywania. Świetny pomysł zaprezentowała nam architekt wnętrz Aleksandra Procajło. 

Jadalnia z barkiem

Jadalnia może nam również posłużyć jako miejsce do towarzyskich, lekko zakrapianych spotkań. Wystarczy znaleźć odpowiedni kąt na to, aby zaaranżować barek lub dizajnerską konsolę z procentowymi butelkami. Dzięki temu na wyciągnięcie ręki będziemy mieli przestrzeń do przygotowywania smacznych drinków. To dodatkowy atut naszej jadalni, który pozwala nam na stały kontakt z naszymi gośćmi. Jeżeli jednak nie macie miejsca na postawienie konsoli czy komody, warto zastanowić się nad mobilnym barkiem, który pozwoli nam na ustawienie go w dogodnej dla nas lokalizacji. Jego mały rozmiar nie zagraci nam cennej przestrzeni, a my zyskamy miejsce do serwowania napojów lub podawania posiłków. Przecież mobilny barek może posłużyć nam na wiele sposobów!

Jadalnia z półkami

Dining Room Nowoczesna jadalnia od Studio Duggan Nowoczesny
Studio Duggan

Dining Room

Studio Duggan

Aranżując funkcjonalną jadalnię największym problemem dla nas mogą okazać się ściany. Jak je wykorzystać, aby zdobiły nasze wnętrze, a przy tym stwarzały miejsce do eksponowania naszych pamiątek, nagród, zdjęć itp? Odpowiedź może okazać się banalnie prosta! Otóż zaprojektujcie miejsce jadalniane, w którym zainstalujecie półki na ścianie. W dzisiejszych czasach naszym największym problemem i zmartwieniem jest nieodpowiednia ilość miejsca do przechowywania, eksponowania naszych osobistych rzeczy. Inteligentna i rozsądna aranżacja wnętrz charakteryzuje się sprytnym sposobem na zapewnienie nam właściwych warunków ku temu. Pamiętajcie, że nowoczesne wnętrze to nie tylko takie, w którym wykorzystano najświeższe trendy, ale także wyjątkowe technologie, sposoby ułatwiające nam codzienne funkcjonowanie. 

Rozkładane krzesła

ANTONIO CARLOS RESIDENCE Eklektyczna jadalnia od Mauricio Arruda Design Eklektyczny
Mauricio Arruda Design

ANTONIO CARLOS RESIDENCE

Mauricio Arruda Design

Jeżeli posiadamy mało miejsce w pomieszczeniu jadalnianym, a chcielibyśmy cieszyć się jego przestronnym i funkcjonalnym układem, warto wykorzystać rozkładane krzesła. Ich przechowywanie w naszym mieszkaniu jest bezproblemowe, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, łatwo je złożyć i w ten sposób zagospodarować niefunkcjonalny kąt. Wybór krzeseł do jadalni to nie lada wyzwanie i na pewno powinniśmy odpowiednio przemyśleć każdą propozycję. Pamiętajcie, że to właśnie one zapewniają nam komfortowe i wygodne warunki przy stole. Nie powinniśmy zatem lekceważyć tej kwestii, a właściwie przygotować się do niej, aby zapewnić sobie oraz gościom jak najlepsze okoliczności spożywania posiłku. 

Jadalnia z miejscem do wypoczynku

Mały, skromny kącik, w którym możemy wypocząć i zrelaksować się po rodzinnym spotkaniu przy stole to jest doskonały sposób na funkcjonalne zagospodarowanie kątów. Dzięki temu nasza jadalnia wydaje się być bardziej przytulna, a co za tym idzie, na pewno chętniej zbieramy się w niej i wspólnie zasiadamy do stołu. Estetyka naszej przestrzeni jadalnianej, jest równie istotna co odpowiednie krzesła czy stół. Każdy wolałby rozkoszować się i smakować posiłek w pięknej, przytulnej i bajkowej aranżacji, aniżeli miejscu, którego wystrój odpycha nas, wydaje się przytłaczający i ponury. Zwróćcie szczególna uwagę do kolorystyki tego pomieszczenia, bowiem odpowiednie barwy mogą pobudzać lub hamować nasz apetyt.  

Część jadalniana oraz kącik wypoczynkowy znajdujący się zaraz obok to projekt argentyńskiej architekt wnętrz Giuliana Nieva

Jaki Wy macie dodatkowy pomysł na funkcjonalne wykorzystanie jadalni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu