14 m2: dużo miejsca na przechowywanie w niewielkiej sypialni!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

14 m2: dużo miejsca na przechowywanie w niewielkiej sypialni!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesna sypialnia od BESPOKE GmbH // Interior Design & Production Nowoczesny
Loading admin actions …

W pokojach o średnich wielkościach powinno znaleźć się miejsce na wszystko. W tym wypadku na tapetę weźmiemy dziś sypialnię, która często jest też jednocześnie pokojem do pracy lub nauki. W takim zmultiplikowanym w funkcjach pomieszczeniu, standardowe, stojące półki lub szafy mogą być topornym i mało plastycznym wyposażeniem, które nie do końca będzie ergonomiczne w codziennym użytkowaniu pokoju lub dopasowane do jego możliwości. Może też rzucić się w oczy brak maksymalnego wykorzystania potencjału pokoju w opcji na przechowywanie. Jest to bolączka ludzi, którzy mają mnóstwo rzeczy, z którymi nie chcą się rozstać lub studentów, którzy w jednym, wynajmowanym pomieszczeniu muszą wprowadzić i urządzić całe swoje życie. W tym artykule przedstawimy Wam proste, ale pomysłowe rozwiązania na dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy. Wyszczególnimy kilka istotnych kwestii, o których nie powinniśmy zapominać, chcąc jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w sypialni.

Krok po kroku urządzisz swoją wymarzoną sypialnię z poradnikiem Jak urządzić sypialnię? Kilka praktycznych porad! Zapraszamy!

Zabudowa ściany

Jeśli nie mamy wnęk, by zgrabnie wbudować w nią szafę, która nie będzie burzyła geometrycznego układu pokoju pomyślmy o zabudowaniu całej ściany szafkami. Niekoniecznie tylko na szafę, ale też na płytsze półki przeznaczone na przechowywanie wszystkiego – od pościeli do nieestetycznych, biurowych drobiazgów. Taka zabudowa może być jedynym meblem w sypialni, gdyż pomieści każdą rzecz. Dodatkowo w kolorze zbliżonym do koloru ścian ładnie będzie wtapiała się w tło, przez co nie obciąży optycznie pokoju oraz nie zniweczy prostych kątów i uporządkowania jakie tym sposobem, stwarza.

Lekka szafa za zasłonką

Gdańsk, Ul.Chmielna Skandynawska sypialnia od Raca Architekci Skandynawski
Raca Architekci

Gdańsk, Ul.Chmielna

Raca Architekci

Jeśli chcemy jak najbardziej oszczędzić miejsce w sypialni i optycznie zachować wrażenie jej przestronności to wybierzmy lekką szafę ze stelażu. Takie rozwiązanie to dobry sposób na to by nie zagracić sypialni ciężkimi meblami. Garderoba w tym stylu, nawet odsłonięta może być też piękną ozdobą pokoju. Funkcjonalne rozwiązania z modułowymi półkami i koszami sprawią, że będzie można zaplanować jej wnętrze indywidualnie do swoich potrzeb, czego nie można powiedzieć o wnętrzu typowych szaf!

Pod łóżkiem

Miejsce pod łóżkiem to idealna przestrzeń na przechowywanie. Jeśli nam jej brakuje to zrezygnujmy z pomysłu niskiego łóżka (który oprócz tego, że jest niepraktyczny to też niehigieniczny, gdyż wdychamy kurz z podłogi) i pójdźmy w stronę wysoko osadzonego łóżka, pod którym jest dużo miejsca na składowanie kołder, pościeli i innych rzadziej używanych rzeczy. Taka powierzchnia nie może się zmarnować!

Półki na ścianie

Zamiast półek pionowych, które idą od dołu w górę i zabierają miejsce na podłodze, zainstalujmy półki wiszące. Jeśli nasza kolekcja książek naprawdę przewyższa przeciętną to postarajmy się, by półki były odpowiednio wpisane w wystrój ścian. Najprostszym sposobem jest powieszenie białych półek na wspornikach, na białej ścianie. Wtedy wszystko idealnie się ze sobą komponuje. To książki mają się wyróżniać i krzyczeć o uwagę, dlatego półki powinny być jak najmniej „widoczne”. Można też zaplanować półki we wnęce po to, by wpisać je w konstrukcję ścian.

Dodatkowe kosze

Kosz od Nocne Dobra Minimalistyczny

Mobilnym pomysłem na przechowywanie mogą być kosze. Można do nich wrzucić ozdobne tekstylia z łóżka kiedy szykujemy się do snu. Koce, poduszki, narzuty, aby zawsze utrzymać porządek i nie zniszczyć tych miękkich dekoracji. Zależnie od tego z jakiego materiału są wykonane, mogą mieć różne przeznaczenia. 

Sprawdźcie jak być mistrzem porządku w domu z poradnikiem 6 nawyków, które trzeba mieć by utrzymać dom w czystości!

Pojemne szuflady i skrzynie

Niedocenianym meblem w sypialni jest stolik nocny. Jeśli mamy niewielki pokój wybierzmy taki, by miał sporą ilość zamykanych szuflad. Pomieścić tam można dodatkowe rzeczy i sprytnie je schować przed niechcianą ekspozycją. Z kolei skrzynie to pomysł na wyposażenie sypialni w tradycyjnym stylu. Może być siedziskiem równocześnie, gdy przechowujemy tam bieliznę. 

Piękne stoliki nocne zobaczycie w Katalogu Inspiracji Niepowtarzalne i oryginalne stoliki nocne!

Jak biurko to tylko z nadstawką!

Prowansalski, biały sekretarzyk Halifax od Seart Skandynawski
Seart

Prowansalski, biały sekretarzyk Halifax

Seart

Jeśli w pokoju musi znaleźć się też biuro wybierzmy biurko, na którym postawimy wąską półeczkę. Nada się do oszczędzenia miejsca na blacie, ale też do odpowiedniego zorganizowania rzeczy w naukowym kąciku. To piękne biurko w stylu klasycznym idealnie spełnia funkcję domowego biura i niewielkiej biblioteczki, która jest zawsze pod ręką! 

Sprawdźcie aranżacje domowego biura w Katalogu Inspiracji Domowe biuro w 6 różnych odsłonach!

Którą opcję wybralibyście dla siebie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu