Domy w każdym kolorze tęczy!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domy w każdym kolorze tęczy!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ROMERA Y RUIZ ARQUITECTOS, Nowoczesny
Loading admin actions …

Tak jak istnieją tysiące możliwych planów dla naszego wymarzonego gniazdka, istnieją także tysiące kolorów, które możemy wybrać na jego elewację. Fasada od strony ulicy funkcjonuje niczym nasza wizytówka, to ona generuje pierwsze wrażenie, od niej zależy, czy dom zaciekawi przechodnia, zachwyci naszego gościa. Nie dziwi zatem, że wiele osób decyduje się na zachowawcze kolory, takie jak beż czy biel. Dzisiaj jednak postanowiliśmy przeanalizować wszystkie kolory tęczy!

Nasz dom powinien wyrażać naszą osobowość, dlaczego zatem nie uczynić go nieco bardziej charakterystycznym niż budynki w sąsiedztwie? Może nasz ulubiony kolor okaże się dobrym wyborem? W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam wspaniałe projekty od architektów homify, którzy udowadniają, że wyróżniać się można niezwykle stylowo. Podczas naszego spaceru spróbujemy nie tylko kierować się gustem, ale zabawić się w mały test osobowości. Niektóre z kolorów są bowiem przypisywane różnym typom charakteru. 

Czy informacje o tym pomogą w wyborze koloru fasady? O tym już Wy będziecie musieli nam powiedzieć…

Zwracająca uwagę czerwień

Rozpoczynamy o fascynującego domu zaprojektowanego na spadku, teraz patrzymy na poziom jego drugiego piętra! Dziś interesuje nas jednak nie intrygująca bryła, ale oryginalny kolor. Czerwona elewacja przyciąga uwagę, wyraźnie odcina się na tle intensywnej zieleni porastającej okoliczne wzgórza. Dodajmy do tego, że i w środku zadbano o wprowadzenie czerwonych akcentów, w tym intensywnie czerwonej wyspy kuchennej.

Zdecydowana czerwień dla zdecydowanych osób

Osoby, które scharakteryzować można przypisując im kolor czerwony, zawsze wiedzą czego chcą. Stawiają sprawy jasno, nie trzeba się domyślać, co chodzi im po głowie. Dla nich świat jest biało-czarny, szarości, niedopowiedzenia – na to nie ma miejsca! Można nich polegać, ciężko pracują, są zdecydowani i nierzadko przejawiają cechy liderów. Aby pomalować dom na tak ognistą czerwień naprawdę trzeba wiedzieć, że się tego rzeczywiście chce!

Egzotyczna pomarańcza

Osoby o charakterze pomarańczowym chcą aby wszyscy żyli ze sobą w zgodzie. Budują wspólnotę, troszczą się o innych. Pomaganie to sens ich życia. Są niezwykle towarzyskie, lojalne, oddane. To doskonali słuchacze, którzy dbają o potrzeby bliskich sobie osób. Pomarańczowa egzotyczna rezydencja na powyższym zdjęciu nadawałaby się dla nich doskonale! Dużo tutaj przestrzeni na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, na wspólne posiłki i rozmowy do białego rana…

Nowoczesna elewacja w kolorze pomarańczowym

Wśród pomarańczowych elewacji zdecydowanie najnowocześniejsze są te wyłożone cortenem. Tak zwana 'zardzewiała' blacha jest obecnie bardzo popularnym materiałem, doskonale podkreślającym współczesne bryły budynków. Ogromnym atutem cortenu jest jego wytrzymałość – wymaga niewiele uwagi, a prezentuje się świetnie przez długie lata, odporny na działanie zmiennych warunków klimatycznych. Rudy budynek na powyższym zdjęciu chyba każdego co najmniej zaintryguje!

Żółty dom jak z bajki

Stoimy przez zaskakującym budynkiem, którego betonową konstrukcję przykryła warstwa żółtej farby. Prezentuje się on nierealnie, wręcz bajkowo. Hipnotyzuje zaskakującą geometryczną dekoracją oraz nieregularnym rozmieszczeniem otworów okiennych. Według wspomnianego testu osobowości, osoby żółte to liderzy, którzy nie boją się wyzwań i ochoczo podejmują problemy szybko zniechęcające innych. Aby zdecydować się na taki dom, z pewnością trzeba mieć w sobie coś z lidera wyznaczającego nowe trendy!

Żółty może być elegancki!

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Klasyczny Drewno O efekcie drewna
homify

Okiennice drewniane

homify

Myślicie, że żółty to ekstrawagancja? Polskie przedmieścia pełne są żółtych elewacji, nie zawsze niestety w dobrym stylu. Jeśli żółty to Wasz ulubiony kolor, to powinniście wybrać go na Wasze fasady dbając, by pozostały stylowe. Białe kolumienki stylizowane na antyczne niekoniecznie sprawdzą się dobrze na żółtym tle. Co innego z drewniane dekoracje! Na powyższym zdjęciu widzimy elegancką żółtą elewację, której szyku przydają drewniane okiennice od polskiej firmy Markiz Serwis.

Zielony dom-kontener

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ecosa Institute, Nowoczesny Żelazo/Stal
Ecosa Institute

Container home front street view

Ecosa Institute

Zieleń podobno określa osoby o osobowości, którą można zawrzeć w zdaniu: Spróbujmy wszystkiego!. Mają one bogatą wyobraźnię i niespokojnego ducha, wciąż chcą wprowadzać w życie swoje nowe pomysły. Czują, że żyją pełnią życia jedynie wtedy, kiedy mogą wdrażać w życie swoje kreatywne pomysły. Znane są ze swoich innowacyjnych pomysłów oraz woli ciągłego ulepszania wszystkiego, co ich otacza. Ich główną motywacją w życiu jest chęć zmiany świata na lepsze! Opis ten zaskakująco dobrze pasuje do tego, jak możemy wyobrazić sobie mieszkańców tego wyjątkowego domu-kontenera. Innowacyjność, troska o środowisko, zaskakująca stylowość… Wszystko się zgadza!

Kolor morski w centrum miasta

Choć w klasycznie rysowanej tęczy nie uświadczymy koloru morskiego, to nie mogliśmy oprzeć się, aby nie ując w naszym zestawieniu tej fantastycznej fasady. Należy ona do domu nazwanego Chalé das Três Esquinas, Domem Trzech Kątów, ponieważ jego konstrukcja składa się z trzech bardzo podobnych do siebie członów. Po renowacji, uznanej za najlepszą w roku 2014, jeden z nich zyskał zachwycającą, morską fasadę. Patrząc na niego czujemy się, jakbyśmy przenieśli się do jakiejś średniowiecznej baśni. Nic dziwnego, znajdujemy się w wiekowym portugalskim mieście – w Bradze.

Oprócz błękitnego nieba… i błękitnej fasady!

Powszechnie wiadomo, że niebieski to zimny kolor. Jednak niebieskie fasady zawsze prezentują się zapraszająco, wytwarzają pewną atmosferę swojskości, choć przecież w nowoczesnym budownictwie niebieski wybierany jest raczej rzadko. Jeśli się nad tym kolorem zastanowić, to jednak dawniej był on bardzo powszechny. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy w Małopolsce, gdzie chłopskie chaty tradycyjnie malowane wapnem zaczęto w XIX wieku malować na niebiesko, choć nikt nie wie z całkowitą pewnością, jak to się stało. My wiemy jedno – błękit doskonale sprawdzi się zwłaszcza w projektach rustykalnych.

Odrobina fioletu

Ostatnim oficjalnym kolorem tęczy jest fiolet. Barwę tę chcemy Wam zaprezentować nie w projekcie całej elewacji, ale zaledwie jednego z członów budynku. Malowane na śliwkowy fiolet panele wyglądają doskonale na tle drewnianej konstrukcji. Intensywne kolory nierzadko wybierane są na elewacje dobudówek dzięki czemu architekci mogą podkreślić odrębność swoich kreacji, a domy zostają całkowicie odmienione. Efekt może być naprawdę zdumiewający!

Maksimum różu

Różowa elewacja to propozycja jedynie dla odważnych! Oczywiście kluczowy będzie tutaj projekt bryły. W tym przypadku postawiono na geometryczną prostotę, co cało zachwycający efekt. Czerń bramy garażu, drzwi wejściowych oraz ogrodzenia z kutego żelaza przydaje projektowi powagi. Niezwykle istotne jest tutaj również wprowadzenie intensywnej zieleni. W naszym klimacie tak bujnie rosnących przed budynkiem palm możemy niestety tylko pozazdrościć lecz potrafimy sobie również wyobrazić drzewa czy krzewy iglaste na tle różu…

Dom w każdym kolorze tęczy!

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ROMERA Y RUIZ ARQUITECTOS, Nowoczesny
ROMERA Y RUIZ ARQUITECTOS

EL LASSO COMMUNITY CENTER

ROMERA Y RUIZ ARQUITECTOS

Po co ograniczać się do jednego koloru tęczy, skoro można mieć je wszystkie? I wcale nie musi oznaczać to szokującej ekstrawagancji. W hiszpańskiej miejscowości Las Palmas de Gran Canaria stworzono odważny lecz niezwykle stylowy projekt. Drewniane osłony balkonów pomalowano w różne kolory. Ustawione równolegle względem siebie deski prezentują się zabawnie i zachwycająco zarazem, ocieplając surową, betonową bryłę budynku.

Wciąż zastanawiacie się nad idealnym dla Was projektem fasady? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Fasady – jaka najlepiej wyrazi Twoją osobowość?

Jaki kolor wybralibyście na elewację Waszego wymarzonego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu