Jakie ubezpieczenia są potrzebne? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jakie ubezpieczenia są potrzebne?

A.D. A.D.
ISTOTA FUNKCJONALNOŚCI Nowoczesny garaż od Pracownia projektowa artMOKO Nowoczesny
Loading admin actions …

Ubezpieczenia stanowią fundament bezpieczeństwa. Badania wykazały, że spokojniej śpią przezorni, którzy zadbali o dobrą polisę. Każdy przecież chciałby móc być spokojny o swoje zdrowie i majątek. Każdy z nas jest niestety narażony na nieszczęśliwe wypadki i niedogodności losu. Każdy dzień może przynieść coś nowego – kradzieże, włamania, zalania i pożary dzieją się na porządku dziennym od zarania dziejów. Historia ubezpieczeń sięga odległych wieków. W czasach początków systemu ochrony finansowej obecny system zastępowało zobowiązanie do wspólnego pokrycia szkody. Korzenie współczesnych ubezpieczeń zarówno majątkowych, jak i życiowych sięgają XIV wieku. Rozwijająca się idea wzajemnej pomocy doprowadziła w konsekwencji do obecnie działającej machiny finansowej jaką jest system ubezpieczeń. Warto z niego korzystać aby czuć się bezpiecznie i pewnie.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie jest formą zabezpieczenia finansowego rodziny, na wypadek śmierci posiadacza polisy. To jest jego główna funkcja ale tak naprawdę jego rola nie kończy się w tym miejscu. Polisa na życie to ubezpieczenie, które jest związane z całym życiem, nie tylko ze śmiercią. W przypadku śmierci głównego żywiciela rodziny jego najbliższa rodzina otrzymuje świadczenie finansowe. Pomoże to przetrwać ciężki okres po stracie bliskiej osoby, dając czas na poukładanie spraw i znalezienie nowych źródeł dochodu. Podstawową funkcję polisy na życie można rozszerzyć o ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. W przypadku zaistnienia szkody wypłacana zostaje kwota określona w umowie. Ma to miejsce w momencie wystąpienia całkowitej i trwałej niezdolności do jakiejkolwiek pracy. Jest też możliwe wykupienie polisy na wypadek niezdolności do pracy w swoim zawodzie. Funkcję polisy można także rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa i poważnego zachorowania. Z takim zabezpieczeniem będziecie spać spokojnie!

Dodatkowy kapitał na emeryturę

Fotel Bujany od MyWoodVillage Skandynawski Drewno O efekcie drewna
MyWoodVillage

Fotel Bujany

MyWoodVillage

Emerytura to zazwyczaj 40-50 % ostatniego wynagrodzenia. W rzeczywistości oznacza to bardzo znaczne obniżenie standardu życia. Ciężko mają także przedsiębiorcy, którzy zarabiali dużo a płacili najniższą stawkę ZUS. Ich emerytura może wynosić nawet 10% wcześniejszych dochodów. Te fakty są przerażające dlatego warto nabrać dobrego nawyku odkładania drobnych sum pieniężnych systematycznie, każdego miesiąca. Fundusze zabezpieczenia emerytalnego służą systematycznemu, wieloletniemu inwestowaniu i odkładaniu niewielkich kwot przez wiele lat. Mają na celu zapewnienie spokojnej i dostatniej emerytury. Warto zadbać o swoją przyszłość już dziś. Im wcześniej zaczniemy oszczędzać tym mniejsze sumy pieniężne trzeba odkładać. Fundusz kapitałowy to spokojna emerytura, chwile spędzane na hamaku czy w wygodnym bujanym fotelu. Nam spodobał się ten ze zdjęcia – kupicie go na MYWOODVILLAGE.

Ubezpieczenie pojazdu

Nowoczesny 3 stanowiskowy garaż Nowoczesny garaż od Pracownia projektowa artMOKO Nowoczesny
Pracownia projektowa artMOKO

Nowoczesny 3 stanowiskowy garaż

Pracownia projektowa artMOKO

W Polsce obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu, motoru czy przyczepy jest OC. Ubezpieczenie to jest najważniejszym i kluczowym ze wszystkich innych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jego zakres reguluje prawo dlatego jest on zawsze taki sam. Co z tego wynika opłaca się kupować najtańsze polisy bo są takie same jak te droższe. Z uwagi na koszt jakim bez wątpienia jest polisa AC wielu kierowców rezygnuje z tej ochrony kupując ubezpieczenie samochodu. Autocasco to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, które ochroni Wasze pojazdy oraz ich wyposażenie przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. To, co obejmuje AC, zależy od warunków, jakie oferuje zakład ubezpieczeń oraz od podpisanej przez Was umowy. Najczęściej będą to szkody powstałe w wyniku kradzieży, kolizji, uszkodzenia pojazdu, pożaru itd. Koszt AC to zazwyczaj kilkaset złotych rocznie ale warto go rozważyć gdyż pokrycie wartości potencjalnej szkody jest zazwyczaj bardzo kosztowne.

Ubezpieczenie dla właścicieli psów

Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny

Ubezpieczenia psów czy kotów często wywołują uśmiech na twarzy i nie są poważnie traktowane. A szkoda bo bardzo często ma tu jednak zastosowanie stare, polskiego przysłowie, które mówi mądry Polak po szkodzie. Na właścicielach psów ciąży spora odpowiedzialność – zakres odpowiedzialności cywilnej w życiu codziennym i w życiu prywatnym jest niezwykle szeroki. Mówimy tu głownie o szkodach jakie może wyrządzić zwierzę osobie trzeciej. Zakres polisy określony jest dokładnie przez kodeks cywilny, który mówi, iż ubezpieczyciel zobowiązuje się do zapłacenie określonej w umowie sumy pieniężnej, stanowiącej odszkodowanie za szkody wyrządzone osobie trzeciej, za którą odpowiedzialność ponosi ubezpieczony. Przy ubezpieczeniu psa ważną kwestię stanowi legalność jego zakupu, dowiedziony rodowód, dokonane szczepienia ochronne, miejsce jego przebywania oraz zakres terytorialny, jaki ma być objęty przez ubezpieczenie. Jeżeli posiadacze psów podróżują z nimi, bądź zabierają je ze sobą na urlop, należy określić w umowie ubezpieczenia również obszar za granicą.

Ubezpieczenie domu i mienia

Ubezpieczenie mieszkania i domu jest dość popularne – statystycznie posiada je prawie polowa Polaków. Wynika to z faktu, że polisę mieszkaniową muszą kupić osoby, które zaciągnęły kredyt na mieszkanie. Wtedy ubezpieczenie jest zabezpieczeniem dla banku, by na wypadek zniszczenia kredytowanej nieruchomości odzyskał pieniądze. Mieszkania w bloku są ubezpieczone przez spółdzielnię aczkolwiek zazwyczaj jest to ubezpieczenie samej konstrukcji budynku. Wyposażenie domu, czyli m.in. komputer, telewizor, sprzęt fotograficzny, meble, możecie ubezpieczyć zarówno na wypadek kradzieży, jak i zniszczenia. Typowe ubezpieczenia mieszkaniowe chronią od skutków: pożaru, uderzenia pioruna, eksplozji, dymu i sadzy, huraganu, obfitego deszczu, powodzi, gradu, zejścia lawiny śnieżnej, trzęsienia ziemi, osuwania czy zapadnięcia się gruntu, uderzenia pojazdu, szkód wodociągowych, upadku drzew, budynków oraz akcji ratunkowej prowadzonej w związku z powyższymi zdarzeniami.

Bezpieczna podróż

HAMAK Z DRĄŻKIEM COLADA od Hammock.pl Śródziemnomorski
Hammock.pl

HAMAK Z DRĄŻKIEM COLADA

Hammock.pl

Ubezpieczenie turystyczne to nieodłączny element każdej podróży. Koniecznie trzeba się w nie zaopatrzyć. Polisa pozwoli wyjechać na wakacje bez obaw o dodatkowe koszty. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży – czy to związanych z  problemami zdrowotnymi, czy z kradzieżą albo utratą dokumentów – możecie liczyć na fachowe wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego i pokrycie nieprzewidzianych kosztów. Polisę turystyczną można dopasować do swoich potrzeb oraz przede wszystkim do charakteru wyjazdu. Każde ubezpieczenie turystyczne zapewnia zatem nieco inny zakres. Jednak najbardziej optymalna ochrona musi być pełna, dlatego polisa powinna pokrywać wszelkie koszty leczenia, wszelkie wizyty w szpitalach, przychodniach, zakup leków itd. Ważne jest także ubezpieczenie NNW – w razie nieszczęśliwego wypadku oraz OC w życiu prywatnym – w razie nieumyślnego poszkodowania osoby trzeciej. Przyda się też ubezpieczenie bagażu. Wtedy rzeczy osobiste ubezpieczonego zostaną objęte ochroną an wypadek ich zniszczenia, kradzieży lub zgubienia.

Przeczytajcie także Marzenia się spełniają! Jak zbudować dom we włoskim stylu?

A Wy zadbaliście już o ubezpieczenie na życie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu