Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drzewo na ścianie – ciekawe przykłady!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Loading admin actions …

Jakie mogą być stałe dekoracje na ścianę? Tapeta, sztukateria, kamień, cegła, po prostu kolor i drzewo. To pierwsze i najmodniejsze rozwiązania do tej pory, jakie przychodzą nam do głowy.  Drzewo na ścianie lub jego imitacja, to coraz bardziej popularne rozwiązania, wykorzystywane jako triki w projektowaniu wnętrz, które niezwykle ocieplają wystrój i klimat mieszkania. Dzięki takiej metodzie łatwo i szybko możemy zaaranżować wystrój ściany – a co za tym idzie, całego pomieszczenia – bez większego zastanowienia i silenia się na oryginalne pomysły.

Drzewo na ścianie pojawia się oryginalnie w domach drewnianych, w stylu rustykalnym i wiejskim. Jednak chcielibyśmy przedstawić przykłady zastosowania tego materiału w inny sposób, zaskakujący i niestandardowy. Mamy nadzieję, że poniższe fotografie zainspirują Was do użycia go w domu na własny sposób.

Jeśli chcecie zobaczyć różne wydania pokoju dziennego ociekające drewnem zerknijcie do Katalogu Inspiracji Salon rustykalny – 10 wyjątkowych wnętrz! Zapraszamy!

Drzewo na ścianie w nowoczesnym towarzystwie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Ardesia Design
Ardesia Design

Chalet Gstaad

Ardesia Design

Oto piękny przykład jasnego drzewa, które przyozdabia i dodaje nutki wiejskiego charakteru, nowoczesnemu wnętrzu. Drzewo na ścianie ukrywa przesuwne drzwi do łazienki, wykonane z tego samego materiału. Drzewo na ścianie w tym wydaniu, z geometrycznymi, prostymi włącznikami, klamkami nabiera prostoty i minimalizmu. Zauważmy też, że stanowi piękne, kontrastowe, ale zarazem ciepłe tło dla obrazu na płótnie w kolorystyce chłodniej bieli i granatu.

Drzewo na ścianie po całości

Następny przykład domu nowoczesnego, a dokładniej salonu na poddaszu, którego główną i dominującą aranżacją jest drzewo na ścianie, suficie, meblach, a nawet schodach. Wybrano jednakowy odcień i rodzaj drewna, stosownego do całego wyposażenia. Pomimo niewielkiej ilości rzeczy i surowej posadzki na podłodze, wnętrze jest przytulne i wyjątkowe. Drewno pod wpływem światła i innych czynników atmosferycznych zmienia swój wygląd. To pomieszczenie z czasem może diametralnie zmienić kolor. Powinniśmy o tym pamiętać!

Drzewo na ścianie w kolorze

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ralph Justus Maus Architektur
Ralph Justus Maus Architektur

Wohnbereich mit großer Sitzgruppe

Ralph Justus Maus Architektur

Świetnym pomysłem na drzewo na ścianie jest też zaaplikowanie mu wyjątkowego koloru. Faktura drewna pod warstwą farby będzie mniej widoczna, ale to nie ujmie jej miłego i ciepłego nastroju, który oddaje wnętrzu. W ten sposób możemy zaaranżować, na przykład pierwotnie drewniane ściany w domku wiejskim, któremu chcemy nadać bardziej nowoczesny klimat.

Drzewo na ścianie w surowym otoczeniu

Drzewo na ścianie w tym wypadku pojawia się obficie w całym domu. Ten na ścianach i stropie jednak różni się trochę od tego na podłodze. Czy to dobrze? Oceńcie sami. W tym wypadku sypialnia została wymyślona z dodatkiem industrialnych elementów jakim jest surowo wyglądająca ściana przy łóżku, czarne tło dla wnęki z książkami i metalowe konstrukcje mebli i oświetlenia.

Drzewo na ścianie w roli wezgłowia

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Rachele Biancalani Studio
Rachele Biancalani Studio

Master bedroom – camera da Letto Padronale

Rachele Biancalani Studio

Szalenie oryginalny pomysł na wezgłowie! Widzieliśmy już mnóstwo genialnych sposobów na ten funkcjonalny i dekoracyjny element dopełniający konstrukcję łóżka, ale powyższy jeszcze bardziej nas zaskoczył. To prawdopodobnie najprostszy i najtańszy pomysł jaki można zastosować. Do ściany przykręcamy stare deski z duszą, w różnych długościach, które nadają finezyjności i gotowe!

Drzewo na ścianie w funkcji półki

Drzewo na ścianie nie musi pojawiać się w wersji max i udowadnia to Karbonado. Oto przykład ozdobnej wnękowej półki, wyeksponowanej na zewnątrz ramą. Wygląda na coś w rodzaju obrazu, lecz nim nie jest. Drzewo we wnękach w zabudowie meblowej białej lub innej, to teraz bardzo modny pomysł na wypełnienie bezbarwnego tła wszystkich półek. Dlatego teraz ciekawym pomysłem jest tapetowanie lub malowanie „plecówek” półek, kubików i wnęk. Musi się dziać w rozsądnych ilościach!

Identyczne drzewo na ścianie i… wszędzie

Ten sam wzór imitujący drewno pojawia się w tej propozycji na wąskiej ściance, drzwiach przesuwnych do łazienki oraz stole i w przedpokoju. Tak jednolite wzory i materiały w głównych akcentach mieszkania to podejście ryzykowne, ale idealne dla minimalistów. Taki wystrój wyklucza raczej przypadkowe dodatki i meble. W takim wnętrzu wszystko musi do siebie pasować – w sensie bardzo dosłownym. Nie ma tu miejsca na przypadki!

Drzewo na ścianie w roli lamperii

Drzewo na ścianie zainstalowane do ułamka części ściany to kolejny pomysł na wnętrze. Przyrównaliśmy to rozwiązanie do lamperii, która rzeczywiście wygląda podobnie i pełni funkcję zabezpieczającą przed uszkodzeniami lub ubrudzeniem ścian. Czy taki był zamysł projektanta? Podejrzewamy, że nie. To celowy zabieg, który wpisuje się w dekorację i otoczkę całej sypialni razem z wezgłowiem łóżka. Podwieszane półki nocne skonstruowane z tego samego drewna znikają na swoim tle.

Drzewo na ścianie w ogrodzie, na balkonie i tarasie

Ostatnim pomysłem wartym zaznaczenia i wspomnienia to przestrzeń wypoczynkowa pod „chmurką”. Szczególnie tarasy lub balkony przyległe do sąsiadów możemy oddzielić płotkiem lub ścianą z drewna. To naturalny materiał, który idealnie wpasowuje się w naturę, nawet taką oszukaną, którą chcemy zaaranżować od podstaw na betonowym balkonie.

Czy macie u siebie w domu drzewo na ścianie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu