Drzewo na ścianie - ciekawe przykłady! | homify

Drzewo na ścianie – ciekawe przykłady!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Chalet Gstaad Ardesia Design Rustykalna sypialnia
Loading admin actions …

Jakie mogą być stałe dekoracje na ścianę? Tapeta, sztukateria, kamień, cegła, po prostu kolor i drzewo. To pierwsze i najmodniejsze rozwiązania do tej pory, jakie przychodzą nam do głowy.  Drzewo na ścianie lub jego imitacja, to coraz bardziej popularne rozwiązania, wykorzystywane jako triki w projektowaniu wnętrz, które niezwykle ocieplają wystrój i klimat mieszkania. Dzięki takiej metodzie łatwo i szybko możemy zaaranżować wystrój ściany – a co za tym idzie, całego pomieszczenia – bez większego zastanowienia i silenia się na oryginalne pomysły.

Drzewo na ścianie pojawia się oryginalnie w domach drewnianych, w stylu rustykalnym i wiejskim. Jednak chcielibyśmy przedstawić przykłady zastosowania tego materiału w inny sposób, zaskakujący i niestandardowy. Mamy nadzieję, że poniższe fotografie zainspirują Was do użycia go w domu na własny sposób.

Jeśli chcecie zobaczyć różne wydania pokoju dziennego ociekające drewnem zerknijcie do Katalogu Inspiracji Salon rustykalny – 10 wyjątkowych wnętrz! Zapraszamy!

Drzewo na ścianie w nowoczesnym towarzystwie

Chalet Gstaad Ardesia Design Rustykalna sypialnia
Ardesia Design

Chalet Gstaad

Ardesia Design

Oto piękny przykład jasnego drzewa, które przyozdabia i dodaje nutki wiejskiego charakteru, nowoczesnemu wnętrzu. Drzewo na ścianie ukrywa przesuwne drzwi do łazienki, wykonane z tego samego materiału. Drzewo na ścianie w tym wydaniu, z geometrycznymi, prostymi włącznikami, klamkami nabiera prostoty i minimalizmu. Zauważmy też, że stanowi piękne, kontrastowe, ale zarazem ciepłe tło dla obrazu na płótnie w kolorystyce chłodniej bieli i granatu.

Drzewo na ścianie po całości

Następny przykład domu nowoczesnego, a dokładniej salonu na poddaszu, którego główną i dominującą aranżacją jest drzewo na ścianie, suficie, meblach, a nawet schodach. Wybrano jednakowy odcień i rodzaj drewna, stosownego do całego wyposażenia. Pomimo niewielkiej ilości rzeczy i surowej posadzki na podłodze, wnętrze jest przytulne i wyjątkowe. Drewno pod wpływem światła i innych czynników atmosferycznych zmienia swój wygląd. To pomieszczenie z czasem może diametralnie zmienić kolor. Powinniśmy o tym pamiętać!

Drzewo na ścianie w kolorze

Świetnym pomysłem na drzewo na ścianie jest też zaaplikowanie mu wyjątkowego koloru. Faktura drewna pod warstwą farby będzie mniej widoczna, ale to nie ujmie jej miłego i ciepłego nastroju, który oddaje wnętrzu. W ten sposób możemy zaaranżować, na przykład pierwotnie drewniane ściany w domku wiejskim, któremu chcemy nadać bardziej nowoczesny klimat.

Drzewo na ścianie w surowym otoczeniu

Drzewo na ścianie w tym wypadku pojawia się obficie w całym domu. Ten na ścianach i stropie jednak różni się trochę od tego na podłodze. Czy to dobrze? Oceńcie sami. W tym wypadku sypialnia została wymyślona z dodatkiem industrialnych elementów jakim jest surowo wyglądająca ściana przy łóżku, czarne tło dla wnęki z książkami i metalowe konstrukcje mebli i oświetlenia.

Drzewo na ścianie w roli wezgłowia

Szalenie oryginalny pomysł na wezgłowie! Widzieliśmy już mnóstwo genialnych sposobów na ten funkcjonalny i dekoracyjny element dopełniający konstrukcję łóżka, ale powyższy jeszcze bardziej nas zaskoczył. To prawdopodobnie najprostszy i najtańszy pomysł jaki można zastosować. Do ściany przykręcamy stare deski z duszą, w różnych długościach, które nadają finezyjności i gotowe!

Drzewo na ścianie w funkcji półki

Drzewo na ścianie nie musi pojawiać się w wersji max i udowadnia to Karbonado. Oto przykład ozdobnej wnękowej półki, wyeksponowanej na zewnątrz ramą. Wygląda na coś w rodzaju obrazu, lecz nim nie jest. Drzewo we wnękach w zabudowie meblowej białej lub innej, to teraz bardzo modny pomysł na wypełnienie bezbarwnego tła wszystkich półek. Dlatego teraz ciekawym pomysłem jest tapetowanie lub malowanie „plecówek” półek, kubików i wnęk. Musi się dziać w rozsądnych ilościach!

Identyczne drzewo na ścianie i… wszędzie

Ten sam wzór imitujący drewno pojawia się w tej propozycji na wąskiej ściance, drzwiach przesuwnych do łazienki oraz stole i w przedpokoju. Tak jednolite wzory i materiały w głównych akcentach mieszkania to podejście ryzykowne, ale idealne dla minimalistów. Taki wystrój wyklucza raczej przypadkowe dodatki i meble. W takim wnętrzu wszystko musi do siebie pasować – w sensie bardzo dosłownym. Nie ma tu miejsca na przypadki!

Drzewo na ścianie w roli lamperii

Drzewo na ścianie zainstalowane do ułamka części ściany to kolejny pomysł na wnętrze. Przyrównaliśmy to rozwiązanie do lamperii, która rzeczywiście wygląda podobnie i pełni funkcję zabezpieczającą przed uszkodzeniami lub ubrudzeniem ścian. Czy taki był zamysł projektanta? Podejrzewamy, że nie. To celowy zabieg, który wpisuje się w dekorację i otoczkę całej sypialni razem z wezgłowiem łóżka. Podwieszane półki nocne skonstruowane z tego samego drewna znikają na swoim tle.

Drzewo na ścianie w ogrodzie, na balkonie i tarasie

Ostatnim pomysłem wartym zaznaczenia i wspomnienia to przestrzeń wypoczynkowa pod „chmurką”. Szczególnie tarasy lub balkony przyległe do sąsiadów możemy oddzielić płotkiem lub ścianą z drewna. To naturalny materiał, który idealnie wpasowuje się w naturę, nawet taką oszukaną, którą chcemy zaaranżować od podstaw na betonowym balkonie.

Czy macie u siebie w domu drzewo na ścianie?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu