Top 6: Najpiękniejsze aranżacje z cegłą

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Top 6: Najpiękniejsze aranżacje z cegłą

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Taras zaprojektowane przez PM Arquitetura
Loading admin actions …

Od dawien dawna cegła stanowiła materiał, który świetnie sprawdzał się jako podstawa konstrukcji i element dekoracyjny. Ewoluowała przez wieki i zmieniała się wraz z zapotrzebowaniem.  Na pierwszy rzut oka, wszystkie cegły mogą wyglądać tak samo, jednak w zależności od składu i obróbki specjalnych dodatków, mogą mieć zupełnie inne przeznaczenie.

Poza tym cegły są uniwersalne, trwałe, dekoracyjne i idealnie nadają się do prawie wszystkich stylów architektury i wzornictwa, cegła dodaje ciepła do dowolnego miejsca, będąc wiodącym elementem we wszystkich projektach. Od rustykalnych domów po przemysłowe lofty! Chcecie dowiedzieć się nieco więcej o 6 typach cegieł najczęściej używanych w świecie designu i architektury.

Klasyczne

Murowany budynek można uznać za oryginalny model z cegieł. Używany przez tysiące lat, aż cegła została zamieniona na inne materiały. Dziś budulcem są bloki składające się głównie z litej ziemi lub gliny – te są wykonane w tradycyjny sposób, więc ich wykończenie wygląda na nieco zaniedbane Dzięki swojemu składowi są kompaktowe i bez dziur, takie cegły mogą być wykorzystywane do budowania ścian i dużych połaci. To doskonale pasuje do stylu rustykalnego lub wnętrz industrialnych z uwagi na nieco 'zużyty' wygląd. 

Stylizowane

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Ceramica Rondine
Ceramica Rondine

Rivestimento gres effetto mattoncino

Ceramica Rondine

Te cegły być może wyglądają jak poprzednie, ale tak naprawdę różnią się składem oraz wykonaniem. To bloki wykonane w połowie ręcznie, a w połowie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu mają idealne, doskonale proste ścian z czterech stron. Są stałe,  i przez to mogą być stosowane jako powłoki lub również podczas budowy. 

Czy to nie jest piękne?

Pusta cegła

Postępy w technologii i badania materiałów stosowanych do budowy wywołały wielkie zmiany w świecie architektury. Doskonałym przykładem jest utworzenie pustej lub porowatej cegły. Ten rodzaj bloku, wymagający między 25-45% mniej materiału do obróbki, posiada całkowicie wydrążone odcinki powierzchni. Perforacje prezentujące klocki sprawiają, że kawałki są znacznie lżejsze, tańsze i łatwiej trzymają się razem. Są nawet trzy razy większe od tradycyjnej cegły i świetnie nadają się jako obudowa i podpora, ponieważ otwory w cegle nie mają wpływu na strukturę. 

Ogniotrwałe

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez BANG arquitectura
BANG arquitectura

Celosía de ladrillo

BANG arquitectura

Cegły ogniotrwałe mają nieco inny skład niż klasyczne – użyty został specjalny materiał ceramiczny, który po połączeniu z gliną lub krzemionką pozwala na wytrzymanie wysokich temperatur bez uszkodzeń. Te właściwości sprawiają, że ten typ bloku może skutecznie oprzeć się intensywnemu ciepłu lub ścieraniu. Wykończenie jest gładkie, a kolory oscylują pomiędzy brązem i ciepłą pomarańczą, jednak można znaleźć nawet białe egzemplarze! Ze względu na jego produkcję i skład, ten typ cegieł jest nieco droższy niż klasyczne egzemplarze. 

Ręcznie wykonana

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez PANELPIEDRA
PANELPIEDRA

Ladrillo Loft Envejecido

PANELPIEDRA

Produkcja tych cegieł jest całkowicie ręczna i jest znana od tysięcy lat! Ten typ łączy ze sobą błoto, słomę i wodę, które należy ręcznie wymieszać i rozłożyć do wyschnięcia. Chociaż jego używanie nie jest bardzo powszechne, wielu architektów i projektantów wybiera ten typ, aby nadać rustykalnego charakteru oraz podkreślić oryginalność miejsca, używając w niektórych pomieszczeniach. Niestety nie ma dużej wytrzymałości konstrukcyjnej.

Szukacie inspirujących przykładów z białą cegłą w roli głównej? Sprawdźcie w tym artykule: Biała cegła – najgorętszy trend w aranżacji wnętrz!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu