Ciekawa alternatywa dla ciasnej kawalerki! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ciekawa alternatywa dla ciasnej kawalerki!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od riverorolnyarquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Zostając postawionym przed pytaniem: własny dom czy małe mieszkanie w bloku, niemal każdy wybierze pierwszą opcję. Nie ma uczucia porównywalnego z tym, jakie daje mieszkanie w niezależności od nikogo, z dala od hałasu wydobywającego się z sąsiedniego apartamentu, z dostępem do własnego ogrodu i całkowitą swobodą zaprojektowania i wyposażenia wnętrz. A gdy do tego własny dom możemy wznieść w niecałe trzy miesiące,  następnie w zależności od zachcianek dowolnie go przenosić, wybór staje się bardziej niż oczywisty.

Taką właśnie alternatywę dla małego mieszkania zaprezentujemy Wam w tym katalogu Inspiracji. Jest to dom prefabrykowany, którego większą część wyprodukowano w fabryce, a następnie przetransportowano i złożono na wybranej przez klienta działce. Zobaczcie, czy moglibyście mieszkać w tego typu domu.

Koncept

Domy prefabrykowane mają z większości przypadków kształt sześcianu, cechują je proste, klarowne linie i regularne załamania. Budynki te mają płaski dach i składają się z geometrycznych modułów, łatwych do przetransportowania i złożenia. Ten na zdjęcia jest klasycznym przykładem domu prefabrykowanego. Model o powierzchni 60 metrów kwadratowych jest nowoczesny i prosty w swojej formie. Jego elewację otynkowano na biało, uzupełniając ją betonowymi wykończeniami. Od strony ogrodu dom otwiera się na otoczenie dzięki wielkopowierzchniowym przesuwanym drzwiom balkonowym.

Kuchnia

Domy prefabrykowane, w zależności od producenta, zamówić można w różnych opcjach pod względem wyposażenia. Najbardziej bazowa wersja zawiera wszystkie niezbędne wykończenia, jednak wyposażenie i umeblowanie pozostaje w gestii inwestora. W tym przypadku projekt zawierał wbudowaną już wcześniej kuchnię. Producenci postawili na najwyższej jakości materiały, takie jak granit, z którego zrobiony jest blat kuchenny. Wbudowano w niego palnik elektryczny, a nad nim umieszczono nowoczesny, niezwykle wydajny okap. Podłogę na całej powierzchni strefy dziennej wylano betonem, który gwarantuje jej trwałość i odporność, a przy okazji wprowadza industrialny klimat.

Salon

Obszar salonu zaprojektowano na ograniczonym metrażu, oszczędzając dodatkowo miejsce dzięki wbudowanej w ścianę meblościance. To właśnie tam stworzono miejsca na przechowywanie oraz ekspozycję ozdób i dekoracji. Designerskie meble czynią to miejsce modnym i szykownym, a ich ograniczona ilość sprawia, że obszar ten jest wygodny w użytkowaniu.

Niskim kosztem

W projekcie tym postawiono na mało kosztowne, proste rozwiązania. Zamiast wyszukanych i drogich rolet zewnętrznych okna przesłania się tutaj białymi płachtami, za którymi mieszkańcy chronić mogą swoją prywatność. Takie rozwiązanie czyni ten dom niepozornym i skromnym, obniżając przy okazji jego całościowy koszt.

Domowe biuro

Domowy gabinet także wchodzi w skład strefy dziennej. Umieszczono je pod oknem, skąd rozciągają się widoki na ogród. Liczne przeszklenia odgrywają niezwykle ważną rolę w tym projekcie, gdyż to właśnie przez nie do środka wpada naturalne światło, utrzymując wnętrza jasnymi i odpowiednio doświetlonymi. Białe ściany oraz jasne podłogi to najlepsza opcja do tego typu domów, gdzie metraż jest ograniczony, a sufit niski. Jak widać na tym przykładzie, na niewielkiej powierzchni można mieszkać nie tylko wygodnie, ale i stylowo. Kto dalej woli ciasne kawalerki?

Więcej o domach prefabrykowanych dowiecie sie w artykule Domy prefabrykowane – architektura przyszłości!

Jak Wam się podoba taka alternatywa dla tradycyjnego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu