6 prostych sposobów, aby kształtować swój ogród | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 prostych sposobów, aby kształtować swój ogród

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Klasyczny ogród od BAIRES GREEN Klasyczny
Loading admin actions …

Posiadanie pięknego ogrodu wypełnionego kwiatami i zielenią, to jedna z niewątpliwych przyjemności, której aż ciężko sobie odmówić. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i odpowiednio podchodzić do wszystkich roślin, aby uzyskać oszałamiający efekt.

Nie trzeba zbyt wiele miejsca, aby po prostu mieć nasz mały ogród: po prostu trochę gleby i pamiętać o nawadnianiu. Teraz, jeśli chcemy kształtować nasz ogród, to już inna kwestia…

Ale nie zniechęcaj się: homify doradza w 6 prostych sposobach, jak kształtować swój ogród, aby był jeszcze ładniejszy. W kilku prostych krokach, możemy zorganizować i zharmonizować nasze rośliny, a tym samym mieć spokojną i pełną zieleni oazę tuż obok domu.

Przypomnijmy, że ogród dodaje pewną aurę świeżości, których nie mogą zapewnić inne elementy dekoracyjne.. A rośliny nigdy nie wychodzą z mody i mogą wyglądać świetnie przez wiele lat!

1. Ścieżki ogrodowe

Ścieżki w ogrodzie w prosty sposób kształtują cały wizerunek przestrzeni. 

Możemy sięgnąć po takie materiały, jak kamień, drewniane deski lub nawet cegła (która będzie tylko wyznaczać granice ścieżki) lub stworzyć ścieżkę z samej trawy, która będzie prowadzić wokół krzewów – naturalnie i skromnie, ale za to jak pięknie! Jeśli nie wiecie, jak zabrać się za kształtowanie ścieżki w ogrodzie, sprawdźcie w tym artykule: W 8 prostych krokach do ścieżki w ogrodzie!

2. Dodaj naturalne płoty

Dobrym pomysłem, aby ukształtować nasz ogród jest zbudowanie naturalnego ogrodzenia. Ogrodzenie, oczywiście, zależy od miejsca, które mamy do dyspozycji. Mogą być małe, wiecznie zielone krzewy lub łączone. Podłoże może być również stworzone z domieszką żółtego jaśminu, Lamberitan, Thuyas, Ligustrines, itp.

Lub mogą mieć duże rozmiary, jak te wykonane z takich roślin jak eukaliptus, sosna, czy topola. 

Oprócz tego, do ogrodzenia, które jest wykonane z innych materiałów możemy użyć winorośli i pnączy, takich jak bluszcz, jaśmin, wiciokrzew chiński i wiele innych.

3. Krzewy

Przypomnijmy, że rośliny potrzebują opieki (usuwanie martwych liści, podlewanie, należy umieścić je w odpowiednich miejscach). Wszystko to wymaga dużo pracy, ale jest to czas, aby odpocząć i cieszyć się super atmosferą.

W przypadku, gdy zdecydujemy się kształtować nasz ogród, kolejnym dobrym rozwiązaniem (choć nieco pracochłonnym) jest umieszczanie razem różnych krzewów.

Te kilka krzewów będzie oznaczyć granicę, aby zapewnić pewną ochronę prywatności –  z dodatkową funkcją (dla wybranych gatunków), mogą służyć jako zasłony spowalniające wiatr i chroniące przed nim.

Podczas projektowania, istotne jest, aby wziąć pod uwagę nasze potrzeby: co będzie głównym celem, dla którego chcemy to zrobić, a następnie należy przeanalizować cechy gatunku.

4. Różna wysokość

Jeśli mamy mały ogród, balkon lub taras, musimy wiedzieć, jak wybrać krzewy i drzewa w zależności od współczynnika proporcji, tak ważnego przy projektowaniu naszych terenów zielonych.

Oprócz wielkości należy ocenić położenie i funkcjonalność oraz to, czy lepsze są trzeba liściaste, czy może iglaste – w zależności od panującego klimatu.

Bardzo ważne jest również obliczenie prawdopodobnej długości cienia, który będzie padać na resztę ogrodu – powinniśmy się kierować również tym podczas wyboru roślin o różnej wysokości do ogrodu.

5. Pamiętaj o nawadnianiu i… dodaj wodne elementy!

Woda jest potrzebna nie tylko do utrzymania roślin przy życiu, ale również jest doskonałym pomysłem, aby kształtować nasz ogród i ograniczyć jego przestrzeń.

Do tego mamy kilka opcji. Jednym z nich jest zbudowanie stawu. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej lokalizacji w ogrodzie. Nie jest to przypadkowy wybór: staw powinien mieć 4 lub 6 godzin bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi dziennie. Z mniejszą ilością słońca, kwiaty wodne nie kwitną, a nadmiar grozi powstawaniem glonów. Musimy również uniknąć sadzenia drzew wokół, tak aby ich cień nie przeszkadza.

 Mogą one również być zarybione lub być ozdobione kamieniami. To tylko kwestia naszej wyobraźni i tego, jaki kształt chcemy mu nadać.

6. Miejsce na płot

Klasyczny typ ogrodzenia, który daje nam więcej prywatności w ogrodzie, a także chroni miejsce zapewniając bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o materiał ogrodzenia, drewno i metal to podstawka. Panele drewniane są sprzedawane w różnych wysokościach i w różnych formach, są praktyczne w montażu i ekonomiczne. Metal jednak jest kosztowne i trudne w montażu, ale nie oczywiście niektórzy wolą bardziej wytrzymały materiał. 

Jak zawsze, wszystko zależy od naszego gustu i chęci do pracy. Prawda jest taka, że kształt naszego ogrodu ma służyć nam, abyśmy czuli się w nim spokojnie – wypełnieni harmonią i pięknem natury.

Który pomysł podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu