5 elewacji - 5 niesamowitych transformacji! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

5 elewacji – 5 niesamowitych transformacji!

homify.Pl homify.Pl
The Gables Nowoczesne domy od Patalab Architecture Nowoczesny
Loading admin actions …

Czas jest naszym przyjacielem w wielu aspektach życia, ale w równie wielu może być naszym najgorszym wrogiem, zwłaszcza jeżeli chodzi o nasz dom! Upływ czasu, wraz ze zmianami klimatycznymi, trendami modowymi i brakiem odpowiedniej konserwacji nieruchomości mogą mieć fatalne efekty. Materiały tracą swoje właściwości, budynek traci na wytrzymałości, nie mówiąc już o aspekcie estetycznym jak wyblakłe kolory lub nacieki na elewacji. W takich przypadkach, warto skontaktować się z dobrym architektem i zostawić nasz dom w jego rękach. Dobry specjalista będzie doskonale wiedział co robić!

Zazwyczaj, fasada budynku jest tym punktem, który najbardziej przykuwa naszą uwagę, przez co staje się priorytetem przy remontach. Pozwólcie mi pokazać Wam kilka niesamowitych transformacji wynikających z pomysłowości projektantów i architektów, ale także z otwartości na pomysły właścicieli domów. Każdy z tych domów otrzymał nowe życie, drugą szansę na spełnienie marzeń swoich właścicieli. Na pewno będziecie zaskoczeni tymi zmianami!

​1 Przed: zielona elewacja?

Dom jednopoziomowy, który wyróżnia się kolorem. Szkoda tylko, że nie w pozytywny sposób. Kolor jest wyblakły, przybrudzony i… nudny. Ten dom potrzebował zmiany w trybie pilnym!

Ewidentnie, elewacja tego budynku miała się zgrywać z otaczającą naturą. Dlatego też wybrano jasne, żywe kolory, nic neutralnego. Jednak już od dawna nie można powiedzieć o tym domu nic tak pozytywnego. Wpływ klimatu spowodował zardzewienie pewnych elementów, które wskazują na rozpaczliwy stan elewacji. Dobrze, że znalazła się doświadczona, pomocna dłoń, która tchnęła w ten budynek nowe życie.

​Po: wysoka i wyraźna elewacja

Grupa architektów z Neutral Arquitectos uzyskała drastyczną transformację dla zielonego domu ze zdjęcia powyżej. Na początek, rozbudowano budynek – teraz mamy dwa poziomy. Miejsce zaniedbanego ogródka zajęło miejsce garażowe, idealne na niewielki samochód. Proste schody prowadzą do głównego wejścia. Zwróćcie uwagę na ciemne drzwi i duże okna.

Elewacja składa się z serii planów na różnych wysokościach i głębokościach, przez co całość jest niesamowicie dynamiczna. Na piętrze pojawiły się dwa balkony, które pomagają integrować budynek z otoczeniem, a za razem, pozwalają na kontrolowaną wentylację i dodatkową porcję słońca wewnątrz. Ogromna zmiana, prawda?

​2. Przed: porzucony garaż

Do Londynu ściągają tabuny ludzi. Każdy chce tam mieszkać! Dlatego też, gęstość zaludnienia wzrasta, a miejsca nie przybywa. Budynki uprzednio przeznaczone na cele przemysłowe: warsztaty, hale, garaże i stare fabryki są w dzisiejszych czasach odnawiane i przeobrażane w budynki mieszkalne. Ten budynek jest tego najlepszym przykładem!

W środku dzielnicy przemysłowej, garaż, który był poprzednio używany jako warsztat mechanika został opuszczony, przez co stał się brudną ruderą bez większej wartości. Zdecydowanie przydałaby mu się metamorfoza!

​Po: spektakularne mieszkanie

Ta przemiana jest wprost niesamowita! Kto by pomyślał, że stary garaż można przekształcić w takie cudo? Nowoczesny apartament przepełniony światłem, z fantastycznym wnętrzem i dużą ilością kolorów. Elewacja pokryta jest brązową cegłą wokół ogromnego okna. Dwuspadowy dach i asymetria zaskakująco zrywają z klasycznym stylem otaczających budynków. Patio jest przestronne, jasne i czyste, co odzwierciedla ciepło wnętrza nowego domu.

​3 Przed: ociężała elewacja

Widzimy tu tylną ścianę jednej z meksykańskich rezydencji. Podczas gdy struktura nie wygląda na uszkodzoną, a dom wcale nie jest opuszczony, projekt sam w sobie zdecydowanie należy do przeszłości. Wygląd elewacji jest staroświecki, ciemny i ciężki ze względu na klasyczne kolumny wspierające bardzo niski strop. To wszystko ogranicza wentylację i tworzy mało przyjemny taras. Żeby przenieść się do nowoczesności trzeba było zrobić duży skok…

​Po: fasada nie z tego świata!

Fasada, taras i cały ogród zmieniły się nie do poznania! Poprzednio ograniczony i ciemny taras został otwarty zarówno wzwyż jak i wszerz, co usprawniło też wentylację nieruchomości i nadało jej świetny wizualny efekt. Kolumny zostały usunięte, co zdecydowanie otworzyło dom na ogród. Usunięto również toporny obszar do grillowania, a całość przebudowano na styl nowoczesny. Obszar, który niegdyś zajmował trawnik, dziś zajmuje wspaniały dziedziniec z basenem. Nie zabrakło też barku i sali gier tuż obok tej pięknej strefy rekreacyjnej.

Patio z przeszłości w mgnieniu oka wkroczyło w nowy wiek i stało się wielofunkcyjną przestrzenią z basenem, tarasem, ogrodem, grillem i salonem gier. Ta przestrzeń została przekształcona w miejsce, w którym z każdego kąta mamy piękne widoki. A wszystko dzięki kreatywności i zaangażowaniu architekta Juan Luis Fernandez.

​4 Przed: elewacja wprost z horroru

Industrialne domy od NonWarp Industrialny

W pięknym mieście Puebla w Meksyku, znajdujemy ten kompletnie zniszczony budynek. Ten dom zbudowany na kilku metrach kwadratowych był w stanie pomieścić w sobie całą rodzinę, oczywiście póki był w dobrym stanie, czego już od dawna na pewno nie można o nim powiedzieć. Na pierwszy rzut oka widać pogorszenie stanu materiałów budowlanych: ściany są w ruinie uszkodzone przez warunki pogodowe, dach w rozsypce, połamane podłogi i brak drzwi. Horror co najmniej! Na szczęście architekci z Nonwarp stanęli na wysokości zadania!

​Po: 100% stylu i glamouru

Industrialne domy od NonWarp Industrialny

Dzięki interwencji firmy architektonicznej, ten dom został całkowicie odnowiony. Nie tylko elewacja, ale także wszystkie przestrzenie. Dom zyskał bardzo przytulne poddasze, jasne i funkcjonalne pokoje z widokiem na patio na drugim piętrze i zupełnie nowe życie. Duże, otwarte przestrzenie i oświetlone patio doskonale wpisują się w nowoczesny styl życia. Teraz, światło i kolor wnosi pełnię radości do struktury. Materiały zostały odnowione, a cały dom odrodził się jak feniks z popiołów!

​5 Przed: dom bez osobowości

Pierwszy rzut oka na fasadę domu z przedmieścia. Podobny do każdego innego domu w tym sąsiedztwie: niewyraźne, wręcz martwe kolory. Płytki na podjeździe to miły akcent, ale nie wystarczający, żeby ktokolwiek zwrócił uwagę na ten budynek. To czego potrzebuje ta nieruchomość, to niepowtarzalna osobowość. Tym właśnie zajęli się architekci z  Cenit Arquitetos Mazatlan.

​Po: elegancka i promienna elewacja

Teraz mamy przed sobą dom, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, co też odzwierciedla gusta i osobowość jego domowników. Jasne i przyciągające uwagę tekstury kamienia na ścianach obydwu pięter zdecydowanie były strzałem w dziesiątkę. Pozioma konstrukcja i wzory geometryczne w drzwiach świetnie wpisują się w formę ściany garażu. Odpowiednio ustawione światła sprawiają, że na ścianach pojawiają się niesamowite pasemka kolorów. To się dopiero nazywa gra świateł! Teraz nikt nie może zarzucić tej elewacji i całemu budynkowi braku osobowości.

Bez wątpienia, to co zobaczyliście dowodzi tezie, że kreatywność architekta w połączeniu z zaufaniem i otwartością właściciela nieruchomości skutkuje cudownymi efektami. Wspaniałe rozwiązania architektoniczne,w pełni funkcjonalne pomieszczenia i czyste piękno – to jest to, czego w dzisiejszych czasach szukamy. Jak widać, jest to możliwe do osiągnięcia!

Jeżeli lubicie oglądać jak wspaniałe efekty uzyskują najlepsi z architektów na pewno zaciekawi Was również ta Metamorfoza nie z tej ziemi!

Która z tych transformacji podoba Wam się najbardziej? Dajcie nam znać w komentarzach!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu