Aplikacje w domu XXI wieku! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Aplikacje w domu XXI wieku!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Living Rooms Family Rooms Eklektyczny salon od Moda Interiors Eklektyczny
Loading admin actions …

Nowoczesne domy cechuje nie tylko fantastyczny, czasem nawet futurystyczny design, ale też świetne rozwiązania, które pozwalają nam na oszczędność czasu i pieniędzy – i przede wszystkim wygodę! Coraz częściej możemy korzystać z aplikacji umożliwiających zdalne zarządzanie urządzeniami w domu – od światła przez zamki w drzwiach. Jakie nowinki technologiczne powinny zagościć w domu XXI wieku? Zastanawiacie się, jak wyglądają domy przyszłości? Sprawdźcie w tym artykule: Domy prefabrykowane – architektura przyszłości!

Połącz się z domem przez aplikacje

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Urządzeniami w domu, które zostały skonfigurowane i połączone z aplikacjami mobilnymi na naszym telefonie, możemy zarządzać zdalnie (np. z ogrodu, pracy), jak również z… kanapy. Nie zawsze chce nam się wstać i zmienić natężenie światła używając do tego włącznika, dlatego możemy po prostu zrobić to za pośrednictwem telefonu. W ten sposób da się nawet… nakarmić psa! 

Zarządzanie przez aplikacje

Organizer - 63x45 cm, drewniany - biały plus od Silva Design Nowoczesny Sklejka
Silva Design

Organizer – 63x45 cm, drewniany – biały plus

Silva Design

Domowe gadżety sterowane smartfonem nie tylko ułatwiają nasze życie, ale też pomagają w oszczędzaniu energii. Możemy tak zmieniać natężenie oświetlenia, czy uruchamiać i wyłączać sprzęty elektroniczne. Wszystko, co musielibyśmy zrobić ręcznie, możemy zrobić jednym kliknięciem! Dotyczy to wszelkich urządzeń, od ekspresu do kawy przez telewizor, aż po ogrzewanie.

Mniejsze rachunki przez lepszą kontrolę

Rachunki nieubłaganie rosną, a oprócz elektryczności musimy opłacić również wodę, gaz i inne media. Jeśli chcemy żyć ekonomicznie, to istnieje kilka sposobów na zmniejszenie opłat za elektryczność, a zależeć to będzie nie od pozbycia się telewizora, ale od zmiany codziennych nawyków, takich jak wyłączanie wszystkich urządzeń przed pójściem spać, czy przyciemnieniem ekranu laptopa. W skali roku możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych! Zmiana będzie nie tylko opłacalna dla naszego portfela, ale również dla środowiska naturalnego.  Jeśli nasz sprzęt jest już dość stary i zużyty, to warto się zastanowić nad wymianą na coś energooszczędnego, co może znacznie zmniejszyć nasze rachunki za prąd. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim o nawykach związanych z użytkowaniem, czyli np. nie powinniśmy zostawiać otwartych drzwi do lodówki, ani wkładać do niej ciepłych produktów. Co jakiś czas powinniśmy ją regularnie rozmrażać, aby utrzymać optymalną temperaturę urządzenia.

Ekologiczne rozwiązania

Jesteście proekologiczni? Zainstalujcie solary, czyli kolektory słoneczne. Dzięki kolektorom słonecznym i energii promieni przez nie przetwarzanych można zaoszczędzić spoko na ogrzewaniu. Jednak takie ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie ma również minusy w przypadku miejsc słabo nasłonecznionych, co może dotyczyć nawet większej części kraju w trakcie zimy, kiedy to Słońce pojawia się na niebie na kilka godzin, a często jest pochmurno. Właśnie w tym okresie oszczędności na ogrzewaniu są najistotniejsze, ale nie zawsze można tak podreperować domowy budżet. Na szczęście nawet w pochmurny dzień solary są w stanie zgromadzić część energii, którą wykorzystamy w domu – ilość oraz sposób zarządzania będziemy widzieć na wyświetlaczu… naszego telefonu.

Alarm antywłamaniowy i zabezpieczenia

Alarm, którym można sterować za pomocą smartfona, to przydatny dodatek do domu dla każdego, kto jest aktywny zawodowo, często przebywa poza domem lub zastanawia się, czy na pewno zamknął drzwi wychodząc do pracy… W łatwy sposób możemy sprawdzić poprzez aplikację, czy alarm został włączony oraz jak nim zarządzać.

Pomimo aplikacji, pamiętaj o oszczędzaniu

Living Rooms by Moda Interiors, Perth, Western Australia Eklektyczny salon od Moda Interiors Eklektyczny
Moda Interiors

Living Rooms by Moda Interiors, Perth, Western Australia

Moda Interiors

Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale sprzęt, który jest ustawiony na tryb czuwania też pobiera prąd. Co to oznacza? Jeśli zostawimy np. telewizor, który nie będzie włączony, ale będzie czekać, aż sięgniemy po pilota, naciśniemy guzik i od razu się uruchomi – za to też płacimy! Nie są to ogromne kwoty, ale w skali roku może to być kilkadziesiąt złotych, które możemy w prosty sposób zaoszczędzić, np. odłączając sprzęt od prądu.

Jaka aplikacja przydałaby się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu