Zaskakujący dom, który wygląda jak osiedle! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zaskakujący dom, który wygląda jak osiedle!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Przekształcenie domu w pensjonat to pomysł, na który decyduje się coraz więcej osób. Takie rozwiązanie pozwala pracować w miejscu zamieszkania i to w niezwykle przyjemny sposób, wykazując się gościnnością. Domy adaptowane na pensjonaty mogą stanowić inspirację także dla rodzin wielodzietnych, w których każdy chce wyrwać dla siebie odrobinę prywatności lecz przestrzeń jest ograniczona. Domy-pensjonaty często aranżowane są w stylu typowym dla danej lokalizacji, jednak dzisiaj zaprezentujemy Wam zgoła inny przypadek.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji poznamy niezwykły dom, którego oryginalna bryła z pewnością Was zaskoczy! Stosunkowo prosty pomysł architektów z Design Guild urozmaicił zabudowę raczej nieciekawego osiedla… tworząc na nim kolejne osiedle! 

O co chodzi? Już zaraz się o tym przekonamy…

Stylowa oryginalność

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Projekt budynku, a właściwie nadbudówki, to połączone ze sobą bryły dwupoziomowych domów o dwuspadowych dachach. Wyglądają niczym osiedle lub zabudowa szeregowa! Ciemnoszara elewacja kontrastuje ze śnieżnobiałymi framugami okien i drzwi. Całości kolorytu dodaje intensywna czerwień użyta w projekcie barierek. Wspomnieliśmy, że projekt ten jest w rzeczywistości nadbudówką. Wnętrza, które widzimy pod tarasem, to część oryginalnego budynku.
 

Dom pełen niespodzianek

od homify Nowoczesny

Ten przekrój projektu wyjawia nam wszystkie sekrety budynku. Na starej konstrukcji, która należała do matki klienta naszego studia architektury, wybudowano nadbudówkę, która jest metrażem zbliżona do oryginalnej bryły. Aby to zrobić, wzmocnienie strukturalne wykonano przy użyciu jard był podłączony do ustalenia struktury w taki sposób, że bieguny warstwą dachu rozłożyć obciążenie na płycie dachowej. I to była lekka konstrukcja, aby zminimalizować obciążenie. Firma projektuje, gildii powierzchnia zabudowy projektów budowlanych 'Black House' wynosi 124.28㎡, całkowity obszar 325.26㎡ na czwarte piętro do ziemi z piwnicy. Zewnętrzna ściana zamykana wodoszczelności oraz wewnętrzne ściany wykończone płyty gipsowej, izolacja z wełny szklanej została wykorzystana.

Przestrzeń wspólna

Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny

Przestrzeń wspólna to kluczowe miejsce w każdym pensjonacie, hostelu, ale także domu jednorodzinnym. Tą zaprojektowano właśnie wewnątrz budynku publiczne, które sprawiają, że relacje pomiędzy hostem a klientem jest kluczowym obszarem dla lewej i prawej tętnicy płucnej pensjonacie. Więc podłączając piwnicy i część parterze istniejącego budynku został wykonany przestronne pomieszczenia ogólnodostępne. Wiele rzeczy dzieją się w tej przestrzeni. Przestrzeń ta jest również jadalnia, sala bankietowa lub były czasem dla małych imprez muzycznych, takich jak śniadanie, odpowiedzialnego za wiele działań.

Mikro łazienka z… wanną!

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Czy w małej łazience można zmieścić wannę? Okazuje się, że tak i że może to wyglądać świetnie! Każdy człon pensjonatu ma osobną łazienkę dla wygody gości, jednak ich metraż został silnie ograniczony. Wąskie pomieszczenie na zdjęciu wypełnia w połowie zabudowana wanna. Jednak sami nie mielibyśmy nic przeciwko posiadać taką łazienkę u nas w domu! Umieszczono ją pod oknem, przeszklono także jej ścianę, dzięki czemu można tutaj kąpać się także w promieniach słońca…

Świeżość i prostota

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Jak już mogliśmy zauważyć na przekroju budynku, każdy z domków zawiera w sobie wiele sypialni. Łóżka są wszędzie! Dzięki temu w każdym z nich wakacje może spędzić rodzina lub grupa przyjaciół. Jak już wspomnieliśmy, wszystkie domki wyposażone są w łazienkę, posiadają także aneks kuchenny. Jeśli chodzi o styl wystroju to postawiono na prostotę w koreańskim stylu. Geometryczny design, połączenia drewna z bielą oraz wspaniała, lśniąca posadzka z żywicy epoksydowej.

Mała sypialnia

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Jeden z domków został zwieńczony małym pomieszczeniem na poddaszu, które łączy się z tarasem. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki. Od wschodu dostrzec można górę, a od strony zachodniej wieże kościoła. Biel ścian otula drewnianą podłogę, która pełni także funkcję łóżka. W tej malutkiej sypialni panuje atmosfera wyciszenia i spokoju – idealna na urlop!

Osiedle na osiedlu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Na koniec pozostawiamy Was z widokiem na Seul. Z tej perspektywy możemy dojrzeć niższe piętro budynku. Nie domyślilibyśmy się, że nie patrzymy na nowoczesną szeregówkę, ale na jeden budynek, gdybyśmy nie wiedzieli o nim wcześniej. Architekci homify nieustannie nas zaskakują! Nawet klasyczna forma domu o dwuspadowym dachu może zostać przez nich zaktualizowana…

Cenicie sobie oryginalne projekty? Sprawdźcie koniecznie Co kryje się za różową fasadą?

Spędzilibyście tutaj urlop?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu