Nowoczesna perełka w miejsce starej stodoły! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesna perełka w miejsce starej stodoły!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Bongers Architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Wielu właścicieli gospodarstw wiejskich tak w Polsce, jak i w całej Europie zastanawia się co zrobić ze starymi stodołami. Te konstrukcje były kiedyś podstawą ich działalności, jednak dzisiaj stoją niewykorzystane i popadają w ruinę. Na szczęście wyburzenie nie jest teraz jedyną dostępną opcją! Coraz więcej osób decyduje się nieco bardziej ryzykowny plan i przekształcają swoje stare stodoły w nowe domy. Projekt, który przedstawimy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji jest właśnie takim domem-stodołą.

To pełen lekkości i radości budynek znajdujący się na holenderskiej wsi. Jego nową bryłę zainspirowały domy wznoszone w stylu górskim. Trudno nie być oczarowanym atmosferą stworzoną przez Bongers Architecten, którzy nadzorowali projekt! 

Aby poznać wszystkie ekscytujące szczegóły, wystarczy, że przewiniecie w dół…

Stodoła?

Bardzo trudno uwierzyć, że budynek ten był niegdyś stodoła, ale to prawda! Zaledwie kilka lat temu stodoła była używana jako miejsce przechowywania maszyn rolniczych i ziarna dla zwierząt. Dziś budynek został całkowicie przeprojektowany i stał się zachwycającym domem rodzinnym. Pożądany stylu chatki został osiągnięty poprzez przeprowadzanie wielu znaczących zmian w oryginalnej strukturze.

Stodoły nie tylko są przerabiane, także inspirują bryły nowych budynków! Sprawdźcie koniecznie Katalog Inspiracji: Dom po ciemnej stronie mocy!

Przeszklona fasada

Zanim wejdziemy do środka, udajmy się jeszcze do ogrodu, gdzie czeka na nas wspaniały widok! Okazuje się, że fasadę od tej strony prawie całkowicie przeszklono. Dominację szklanych tafli przerywa jedynie kamienny komin oraz balkon piętra. Mury domu zaprojektowano tak, że wyglądają niczym rozwijający się materiał, którego kraniec tworzy właśnie balkon. Ogród to miejsce wypoczynku oraz zabawy. Z czasem rośliny urosną dając ogrodzie pożądany wygląd, jak również zapewnią właścicielom prywatność.

Piękne wnętrze

Wewnątrz możemy zacząć doceniać niepowtarzalny styl i układ domu-stodoły. Na parterze odnajdziemy strefę publiczną z kuchnią, jadalnią oraz salonem, natomiast na piętrze mieszczą się sypialnie rodziny. Subtelne różnice między poszczególnymi strefami są zaznaczone poprzez przemyślane rozmieszczenie mebli. Stare, drewniane belki prezentują się wspaniale na tle śnieżnobiałych ścian. Historia spotyka nowoczesność!

Otwarta perspektywa

Zauważmy, że wybór mebli odzwierciedla zarówno nowoczesne, skandynawskie wpływy. Wybór monochromatycznej palety barw przydaje przestrzeni wysokości, przyczynia się do stworzenia poczucia otwartości, które oczywiście także zapewnia otwarcie strefy jadalni oraz kuchni galerią na pierwsze piętro. Dzięki doskonale zaprojektowanej przez naszych architektów przestrzeni otwartej dom staje się jeszcze wspanialszy. Otwartość wcale nie przeszkadza w stworzeniu przytulnej atmosfery!

Elegancki salon

Choć bez wątpienia aranżacje wnętrz zostały tutaj zainspirowane historią budynku, tak wybrane do wystroju meble są już na wskroś współczesne. W efekcie tłem eleganckiego salonu są drewniane belki dawnej stodoły oraz nowoczesny, kamienny kominek. Centrum pokoju dziennego stanowi oryginalny stolik kawowy w stylu rustykalnym, wokół którego rozmieszczono szykowne fotele oraz kanapę. Ogromne przeszklenia, znane nam już z zewnątrz, zapewniają doskonałe widoki na ogród.

Dom pełen lekkości

Wiedząc już, że dom ten kiedyś był stodołą, patrzymy na niego nieco inaczej. Zauważmy drewnianą konstrukcję i wiemy, iż nie jest to jedynie dekoracja urozmaicająca nowoczesną bryłę. Z tej perspektywy widzimy, jak blacha kładziona na rąbek otacza budynek, bierze go w objęcia. W tym projekcie przeszłość spotyka współczesność w prawdziwie zaskakujący lecz dyskretny sposób! Przestrzeń przed domem także została wyłożona płytkami. Tutaj co chwilę jesteśmy zapraszani do przebywania na świeżym powietrzu…

Mielibyście ochotę tu zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu