Pokój dzienny dla każdego znaku zodiaku!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Loading admin actions …

W dzisiejszym artykule wywróżymy aranżację salonu z gwiazd! 

Istnieje wiele czynników, które kształtują naszą osobowość. A czy zastanawialiście się kiedyś czy nasz znak zodiaku również na to wpływa? Prawdą jest, że istnieją cechy, które pokrywają się w nas z tymi zapisanymi w symbolicznej charakterystyce daty urodzenia. Mamy więc dowód na to, że mimo wszystko nasza osobowość może być również zapisana w gwiazdach. Mając to na uwadze, wybraliśmy dwanaście pomieszczeń, które mogą odzwierciedlać niektóre z głównych cech każdego znaku zodiaku. Jednak nie martwcie się, jeśli nie utożsamicie się z salonem, który dla Was wybraliśmy. Wśród dwunastu propozycji na pewno znajdziecie inspirację dla Waszego domu. Wszystkie one są piękne na różne sposoby! 

Tę samą tematykę, tylko odnośnie sypialni, poruszaliśmy już w Katalogu Inspiracji Sypialnia dla każdego znaku zodiaku! Koniecznie sprawdźcie swoje typy! Zapraszamy!

Lew (23 lipca – 22 sierpnia): król w dżungli i w domu

Lew dumny Lew, król dżungli! Osoba pochodząca spod tego znaku docenia dzieła sztuki i dobry design mebli, a także ciepłe i żywe kolory. W salonie Lwa, niczego nie ma zbyt wiele. Kominek jest doskonałym elementem głównym, który przyciąga uwagę i reprezentuje ten znak symbolem płomienia rozgrzewającego domowe środowisko. Ten pokój byłby idealny dla Lwów – głów rodzin, którzy trzymają pieczę nad podtrzymywaniem ciepła domowego ogniska. Kolorystyka, kominek i zielony krajobraz za oknem są doskonałą analogią znaku Lwa.

Panna (23 sierpnia – 22 września): uporządkowana

Czysty i zorganizowany – taki jest salon Panny. Chociaż jest to pojęcie czasami wykluczające się, przestrzeń ludzi spod znaku Panny jest zazwyczaj naprawdę przytulna i oznacza przyjaźń. Powyższy pokój jest dobrym odzwierciedleniem tych cech. Meble w jednolitej kolorystyce z akcentami wzoru i koloru na fotelach i kanapie. Wszystko ułożone w idealnej geometrii z dużą ilością naturalnego światła, aby zwiększyć poczucie czystości.

Waga (23 września – 22 października): klasa

Wagi są świadome trendów i zawsze kroczą przez świat projektowania wnętrz z ideą harmonii, miękkości i komfortu, jako znak punktu wyjścia. Pokój dzienny osób spod znaku równowagi trąci klasyką i miękką paletą kolorów. Nie brak w tym wnętrzu wyszukanych lamp i grafik. Klasyczny, ale z nowoczesną interpretacją i wyjątkowymi żyrandolami wiszącymi na ścianie przypominającymi kinkiety. Niezastąpione w dekoracji każdego wnętrza naturalne światło, wpada przez duże powierzchnie szkła i sprawia, że ten wystrój jest podkreślony jeszcze bardziej.

Skorpion (23 października – 21 listopada): elegancki

Skorpiony. Tajemnicze, fascynujące, seksowne i… dramatyczne! Znak ten ma w sobie trochę cech z Drama Queen, prawda? Wybraliśmy ten wspaniały salon dla Skorpionów z powodu zawrotnej wysokości stropu, luksusowych tkanin, ostentacyjnych dzieł sztuki i kameralnej, zmysłowej kolorystyki. Nie mogło oczywiście zabraknąć elementów metalowych z ostrymi krawędziami. Jest to pokój dzienny dla kogoś z tajemniczą i magnetyczną osobowością. Pasuje?

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia): egzotyka

Ludzie spod tego znaku wolą wygodne i duże przestrzenie, najlepiej z ciekawym widokiem na zewnątrz. Strzelec lubi luksus, ale z rozwagą. W salonie Strzelca można znaleźć też pamiątki z podróży. Kolekcje plakatów, filmów, elementów plemiennych. Egzotyka to dla niego najlepsze środowisko. A co z paletą kolorów? Zwykle najgorętsza!

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia): towarzyski

Koziorożec to przypadek odzwierciedlający sukces społeczny, ale bez wrażenia pretensjonalności. Misi mieć więc otwartą przestrzeń, również do kuchni i jadalni. W salonie Koziorożca przeważają odcienie neutralne, coś pomiędzy białym, beżowym i szarym. Pochodzący spod tego znaku ludzie cenią współczesność i estetykę industrialną. Nie jest trudno znaleźć w ich wnętrzach elementy przemysłowe, takie jak ściany z cegły i drewniane belki, które dają pewną surowość.

Wnętrza wykończone naturalnymi tworzywami zobaczycie w Katalogu Inspiracji Wykańczanie wnętrz surowymi materiałami – naprawdę warto!

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego): poczucie humoru i spojrzenie na przyszłość

Dla Wodników nie ma żadnych zasad. Zbyt trzeźwe i stateczne dekoracje ich nie uwiodą. Poczucie humoru przeważa, a przestronny loft będzie dla nich doskonałym wyborem. W tego typu mieszkaniach, salon i inne pomieszczenia dzielą tę samą przestrzeń bez ścian lub innych barier fizycznych. Mimo to prawdziwy Wodnik nie wybierze zbyt wyrazistych kolorów. Wręcz przeciwnie, woli jasne kolory, które przypominają świeżość i radość. Pokój dzienny na powyższym przykładzie byłby idealny dla Wodnika. Nie brakuje tu światła, przestrzeni, promiennych kolorów, a nawet huśtawki dla Wodnika z poczuciem humoru, przepełnionego życiem i aktywnością.

Ryby (19 lutego – 20 marca): intensywność

Ryby, eklektyczne. Tak jak u Wodnika, Ryby zrezygnują z tradycji jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Mieszanina stylów w tym pokoju w pełni współgra z osobowością Ryb. Mocne kolory, charakterny fotel i niezwykle ozdobny żyrandol sprawią, że nikt nie zapomni tego wnętrza na długo!

Baran (21 marca – 19 kwietnia): moc

Barany potrzebują przestrzeni. Energia musi krążyć po całym domu, więc salon jest zwolniony ze wszystkich ścian i drzwi. Zintegrowane otoczenie jest dla nich idealne. Lubią oni też nowoczesne dekoracje z litych mebli. Wnętrza są zredukowane do zasadniczego wyposażenia. Nieustanne poszukiwanie przestrzeni sprawia, że Baran gardzi podziałami i przestrzeniami ze zbyt wieloma obiektami. W salonach dekorowanych przez te osoby, można co najmniej wskazać silny kolor, taki jak na przykład czerwony. Nadal jednak przeważają odcienie bardziej naturalne.

Byk (20 kwietnia – 20 maja): ciepło i jakość

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Bloomint design
Bloomint design

HOTEL CAL REIET – THE MAIN HOUSE

Bloomint design

Środek wszechświata dla Byka to… kanapa! Byki uwielbiają wygodne sofy, najlepiej z dużą ilością poduszek i dodatkowych tkanin, dobrej jakości. Atmosfera wypoczynkowego domku w górach jest idealnym pomysłem na salon dla Byków. W domu Byka często znajdziemy pastelowe kolory, światło, delikatną zieleń lub róż na neutralnym tle, na przykład w kolorze beżowym.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): twórcze i estetyczne

Salon Bliźniąt? Trochę bohemy, nieco miejski. Bliźniacy są kreatywni i nie biorą wystroju wnętrz zbyt poważnie. Środowisko z kolorem, sztuką plastyczną i dobrej jakości technologii jest dla nich niezbędne. Efekt powinien być bogaty wizualnie, który tworzy dynamikę. Paleta świeżych kolorów z akcentami w żywych odcieniach tworzy wspaniałą atmosferę pop artu.

Rak (21 czerwca – 22 lipca): romantyczny i rodzinny

“There’s no place like home.” – nie ma jak w domu. Może to być motto Raka. Dla nich, w domu jest komfort, rodzina, schronienie i bezpieczeństwo. Osoby spod tego znaku są wrażliwe i mają silne poczucie przynależności do rodziny. Wystrój ich domów to przedłużenie tych cech. Delikatne kolory, romantyczne, ciche i komfortowe środowisko. Salon z kominkiem, poduszki na sofie, lampa i świece tworzą idealną atmosferę dla marzycieli spod tej gwiazdy!

Jak stworzyć tak przytulny klimat w domu? Dowiecie się z Romantyczne oświetlenie – najlepsze pomysły na klimat w domu!

Czy wszystko się zgadza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu