Sprawdź, które wzory płytek są idealne dla Ciebie! | homify

Sprawdź, które wzory płytek są idealne dla Ciebie!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
LEICHT Küchen AG Nowoczesna łazienka
Loading admin actions …

Wybór płytek do łazienki to nie lada wyzwanie! Musi to być bardzo dokładnie przemyślana decyzja, gdyż wystrój łazienki planujemy raz na długie, długie lata. Nie powinniśmy przy tym kierować się impulsem lub modą. Wystrój wnętrza musi być zgodny z naszym gustem, który w bardzo wyrazisty sposób odzwierciedla właśnie łazienka. Jej efekt finalny bardzo dużo mówi o guście właściciela domu: czy jest on eksperymentatorem, tradycjonalistą lub romantykiem i tak dalej. To także wnętrze, w którym z reguły nie spędzamy mnóstwo czasu, bo sprawy codzienne nieubłaganie nas popędzają – a szkoda! W związku z tym możemy sobie w tym wnętrzu pozwolić na odrobinę szaleństwa. Trochę koloru lub wzoru, który urozmaici szarą rzeczywistość – to może być właśnie pomysł na łazienkę! I dlatego o wzorach chcielibyśmy tu trochę podywagować. Sprawdźcie, do którego stylu jest Wam najbliżej. Być może ten Katalog Inspiracji pomoże Wam podjąć decyzję, jaki wzór płytek do łazienki wybrać. 

Jeśli chcecie urządzić dom, który będzie oazą relaksu, dowiedzcie się jak to zrobić z Katalogu Inspiracji 7 sposobów na to jak zamienić dom w SPA! Zapraszamy!

VINTAGE / RETRO

Vintage to bardzo specyficzny styl. Początkowo zaistniał w modzie. Jest to połączenie stylów pochodzących z różnych epok. Wszystko co jest starsze niż 25 lat uznawane jest za vintage. Dlatego być może osoby, które doceniają historię i przeszłość docenią ten styl w detalach aranżacji wnętrz, zainspirują się jego obliczem i odzwierciedlą go w charakterze płytek do łazienki. Tak jak na powyższym przykładzie delikatny wzór niewielkich, kwadratowych płytek połączonych razem tworzą piękny, prawie kwiatowy ornament na ścianie. Oprócz wzoru bardzo vintage’owym pierwiastkiem jest tu kolor wypłowiałego, dość brudnego beżu. W połączeniu z nowoczesnym, prostym wyposażeniem i dodatkami efekt jest powalający!

PATCHWORK

Łazienka w stylu eklektycznym. MOMA HOME Eklektyczna łazienka
MOMA HOME

Łazienka w stylu eklektycznym.

MOMA HOME

Ten styl jest stosunkowo młody. Jest objawieniem nowoczesności. Zaczęto używać go na przekór utartym schematom, gdzie wzór płytek powinien do siebie pasować lub być swoją kontynuacją. Patchwork zaliczyć można do stylu eklektycznego, ponieważ jest to połączenie zupełnie niepasujących do siebie wzorów w jedną całość. Mimo tych widocznych różnic ich paradoksalna spójność może być zaakcentowana tym samym kolorem. 

Inne ciekawe propozycje w tym stylu możecie zobaczyć w Katalogu Inspiracji Najgorętsze trendy na 2016 w projektowaniu łazienek!

GLAMOUR

Łazienka w złocie SAS Klasyczna łazienka Złoty
SAS

Łazienka w złocie

SAS
SAS
SAS

Styl glamour w łazience może przejawiać się mnóstwem wzorów, blaskiem i mieniącymi się dodatkami. To przepych, na który można sobie z pewnością pozwolić w aranżacji łazienki. Na jednej głównej ścianie jako swoista, dominująca ozdoba całego wnętrza sprawdzi się świetnie dla osób pragnących zaznać trochę luksusu we własnej domowej przestrzeni. Przedstawione powyżej płytki na realizacji Sas dodatkowo mają pierwiastek poprzedniego stylu. Połączenie różnych wzorów płytek to dominanta patchworku, jednak w tym przypadku kolor może całkowicie zmienić postać rzeczy i nadać mu innego, przewodniego charakteru. Złoto to kolor dla ludzi odważnych i zdecydowanych!

SCANDI

Kolejną propozycją są płytki… bez wzoru – jednokolorowe, ale za to kontrastujące. Klasyczna szachownica to propozycja, która najczęściej pojawia się w stylu skandynawskim. Łazienka w czerni i bieli to zawsze dobry pomysł – bezpieczny, na którym nigdy się nie zawiedziemy oraz nigdy nie wyjdzie z mody! Dlatego warto poważnie przemyśleć ten wybór, a pomysły na ciekawe; nienudnie zaaranżowanie łazienki w tych prostych kolorach znajdziecie w Katalogu Inspiracji Łazienka czarno biała – 10 pomysłów!

LUXURY

Nero Portofino Marble in a polished finish (designed by Sian Parry Jones). Artisans of Devizes Klasyczna łazienka
Artisans of Devizes

Nero Portofino Marble in a polished finish (designed by Sian Parry Jones).

Artisans of Devizes

Może nie ma takiego stylu w kategoryzacji, ale słowo luksus najlepiej odpowiada tej propozycji. Wzory płytek imitujące marmur to kolejny pomysł na stworzenie łazienki z iście królewskim charakterem. Marmur to bardzo piękny kamień, jednak naturalny jest bardzo trudny do utrzymania w dobrej kondycji, szczególnie w łazience. Dlatego świetnym i tańszym wyborem dla przeciętnego Kowalskiego będą kafle ze wzorem marmuru. Są praktyczne i także bardzo ładne. Można wybrać różne odcienie, wiec jest też pewna dowolność kolorystyczna. Czarno biała w tym wydaniu, to jak już wspominaliśmy zawsze słuszny wybór.

MODERN / MINIMAL

Ostatni wzór płytek na jakim chcieliśmy się skupić to płytki cieniowane. To domena naturalnego kamienia, który nie jest jednolity. To poniekąd propozycja podobna do poprzedniej jednak w matowej formie i danym kolorze odzwierciedla raczej styl nowoczesny lub minimalistyczny. To dokładny obraz postępującego ducha czasu w propozycjach wystroju wnętrz!

Które płytki podobają Wam się najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu