To ten czas! Zrób porządek TERAZ! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

To ten czas! Zrób porządek TERAZ!

homify.Pl homify.Pl
Skandynawska łazienka od Berlin Interior Design Skandynawski
Loading admin actions …

Każda pora roku to dobry czas, aby zabrać się za generalne porządki, a co za tym idzie – za pozbycie się wielu niepotrzebnych, od dawna nieużywanych rzeczy. Tylko w ten sposób nasz dom może stać się przytulnym i spokojnym miejscem. Nadmiar zbędnych przedmiotów na pewno temu nie sprzyja. W uporządkowanym mieszkaniu czujemy się lepiej i łatwiej nam o koncentrację. Ponadto, wyrzucenie czegoś starego to przecież przestrzeń na coś nowego!

W tym Katalogu Inspiracji przedstawiamy przedmioty, które można wyrzucić natychmiast! Czy kiedykolwiek zastanowiliście się nad tym, że kosmetyki do makijażu mają swoją datę ważności? A szczoteczka do zębów to siedlisko bakterii? Czas, aby coś z tym zrobić! Poświęćcie jedno popołudnie i przejdźcie się po swoim domu. Zanim się zorientujecie, worek na śmieci będzie pełny!

Szczoteczka do zębów

Szczoteczka to siedlisko bakterii. Ale ponieważ w naszych ustach też się od nich roi, nie ma tragedii. W ustach żyją praktycznie wszystkie rodzaje bakterii i mikroorganizmów, których nie można lekceważyć i z którymi trzeba walczyć. Od czasu do czasu wypadałoby również wyczyścić swoją szczoteczkę. Po każdym użyciu jest ona coraz brudniejsza. Nie tylko z powodu bakterii. Po prostu zużywa się. Nowy rok to dobra okazja, aby wyrzucić starą szczoteczkę i zainwestować w nową.

Oto kilka wskazówek, w jaki sposób dbać o swoją szczoteczkę: odkładaj ją możliwie jak najdalej od toalety; nie dziel jej z nikim, nawet z bliskimi osobami; nie wkładaj kilku szczoteczek do jednego kubka; staraj się, aby szczoteczka zawsze była sucha, gdyż bakterie świetnie rozwijają się tylko w środowisku wilgotnym.

Zużyte zmywaki

Kenny&Mason Kitchens od Kenny&Mason Wiejski
Kenny&Mason

Kenny&Mason Kitchens

Kenny&Mason

Jeżeli kuchenne podkładki są brudne, bez obawy można wsadzić je wraz z naczyniami do zmywarki. Tak samo warto postąpić z gąbeczkami i różnego rodzaju szczotkami, w tym do paznokci. Cały sprzęt wykorzystywany do czyszczenia i mycia zużywa się dość szybko, więc często po prostu ląduje na śmietniku, a nie w zmywarce. Na szczęście koszt nowego jest niewielki i nieodczuwalny.

Stare buty, odzież i bielizna

'Minima' Contemporary hallway shoe storage with bench by Birex od My Italian Living Nowoczesny
My Italian Living

'Minima' Contemporary hallway shoe storage with bench by Birex

My Italian Living

Nowy rok to także dobry czas na wyrzucenie starych butów, ubrań i bielizny. Rozejrzyjcie się po swojej sypialni i zwróćcie uwagę, ile niepotrzebnych ubrań i butów przechowujecie, często tłumacząc się tym, że to wam się jeszcze kiedyś może przydać. A w rzeczywistości przez lata zalega na dnie szafy i nigdy nie doczeka się lepszego jutra. Skoro już o ubraniu i butach mowa, nie można zapomnieć o przejrzeniu bielizny. Po co nam skarpetki bez pary, poplamione i podarte bokserki, czy biustonosze z popsutym zapięciem? Do kosza!

Chcielibyście zorganizować swoją szafę naprawdę dobrze? Zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Garderoba – jak stworzyć świątynię dla naszych ubrań?

Przeczytane czasopisma

Eklektyczny salon od homify Eklektyczny

W wielu sypialniach można się niemalże potknąć o stosy magazynów, dawno już nieaktualnych, ale zalegających w pomieszczeniu w myśl zasady, że tak jest przytulnie. A może należałoby co jakiś czas odświeżyć posiadane nagłówki? Wszystkie przeczytane gazety powinny zostać usunięte. Zapewne tylko niektóre z nich zasługują na ponowną uwagę. Być może część trzymamy z powodu zaledwie kilku zdjęć, bądź jakiegoś artykułu. Wytnijmy to, co nas interesuje, a gazetę wyrzućmy. O ileż przestronniej od razu zrobiło się w naszej sypialni!

Przeterminowane kosmetyki do makijażu, jedzenie i leki

Każdy kosmetyk, lek, czy produkt spożywczy ma swoją datę ważności. O ile niektóre zioła, czy suchy prowiant mogą zostać spożyte bez większego zagrożenia nawet do pół roku po sugerowanym terminie, o tyle przeterminowane kosmetyki i leki od razu powinny wylądować na śmietniku. 66% kobiet używa kosmetyków, choć termin ich przydatności minął. Takie postępowanie niestety często prowadzi do różnego rodzaju infekcji i podrażnień skóry. Przecież to grzech wyrzucić jeszcze nie do końca zużyty drogi tusz do rzęs…

Stare ręczniki i pościel

Nowoczesna łazienka od Marike Nowoczesny

Czy Wy też macie taką szafę ze starymi ręcznikami, które kupiliście, bądź dostaliście już sami nie pamiętacie kiedy i przy jakiej okazji? Albo szafę z ręcznikami, których krawędzie są już całkowicie zużyte i które są niemalże twarde i szorstkie, jak karton? Albo szafę z ręcznikami we wszystkich kolorach tęczy? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znak, że właśnie nadszedł czas na zakup stosu nowych, świeżych ręczników w jednym, bądź dwóch kolorach.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy przyjrzymy się pościeli. Stara pościel to również siedlisko bakterii. Ją także należy jak najszybciej wymienić!

Baterie i żarówki

od BMIX Industrialny

Zbierzcie wszystkie swoje baterie i wyrzućcie je do specjalnie na to przeznaczonego kosza. Żarówki halogenowe oraz te tradycyjne można wyrzucić do śmietnika na butelki szklane. Żarówki energooszczędne i LED to odpady chemiczne. Niektóre sklepy przy zakupie żarówki nowej umożliwiają zwrot tej zużytej. Większość żarówek jest poddawana recyclingowi, co czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi środowisku.

Stara technologia

Stare urządzenia, takie jak telefony komórkowe i tablety, jeżeli okazują się bezużyteczne, często lądują na dnie szuflady. Warto wiedzieć, że wcale nie jest to bezpieczne. Niektóre telefony mogą nawet eksplodować, gdy nie są zbyt długo używane. Przechowywanie niepotrzebnego sprzętu to strata miejsca i pieniędzy. Jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe punkty, w których można zdać stary sprzęt i nawet uzyskać za to parę groszy. Wiele w ten sposób oddanych urządzeń trafia do recyclingu. Są wśród nich również mikrofalówki, lodówki, czy pralki.

A Wy, zabraliście się już za noworoczne porządki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu