Niezwykła rozbudowa zwykłego domu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niezwykła rozbudowa zwykłego domu!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od A.FUKE-PRIGENT ARCHITECTE Nowoczesny
Loading admin actions …

Powiększająca się rodzina, kwestie wygody lub chęć zmiany wyposażenia- to najczęstsze powody, dla których zwiększamy powierzchnię mieszkaniową swoich domów. W większości przypadków rozbudowa jest jednak niezwykle problematyczna. Czy to z powodu ograniczonego metrażu działki, czy też obostrzeń prawne, wzniesienie dodatkowego segmentu budynku nie należy do łatwych.

Dziś pokażemy Wam pomysłowy projekt rozbudowy zwyczajnego domu jednorodzinnego. Sprytne rozwiązania architektoniczne pozwoliły na stworzenie dodatkowej, wygodnej przestrzeni mieszkaniowej oraz odmiany charakteru tego sztampowego budynku. Zobaczcie sami!

Przed- zwykły i niewystarczający

Tak prezentował się dom przed rozbudową. Był całkowicie zwyczajny, o tradycyjnej bryle i dwuspadowym dachu. Wyglądał jak jeden z tysiąca na tradycyjnym osiedlu domów jednorodzinnych. Pokaźnych rozmiarów, jednak niewystarczająco duży dla rozrastającej się rodziny. Zobaczcie, jak go rozbudowano!

Po- oryginalnie i praktycznie!

Dobudówka czyni budynek nowoczesnym i oryginalnym. Nie tylko pod względem designu, ale przede wszystkim funkcjonalności jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem. Sześcienna, obłożona drewnem część ożywia nudną i sztampową fasadę domu, stanowiąc do niej ciekawy kontrast. Liczne okna w nowo dobudowanym segmencie otwierają fasadę na zewnątrz, czyniąc ją bardziej nowoczesną i dostępną.

Perfekcyjnie dopasowana dobudówka

Z tej perspektywy możemy przekonać się, że dobudówka perfekcyjnie wpisuje się w bryłę domu. Zyskano tutaj mnóstwo dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, a przy okazji zupełnie odmieniono charakter budynku. Dobudówka została zaprojektowana w taki sposób, aby poprawić estetykę domu- w tym przypadku wzniesiono ją tuż nad garażem, ukrywając nieco tę nieestetyczną przestrzeń.

Właściwości drewna

Drewniane obramowanie dobudówki zachwyca nie tylko pod względem wizualnym, ale także cechują je liczne właściwości praktyczne. Drewno to materiał o doskonałej izolacji termicznej, gwarantujący także w środku przyjemny i zdrowy klimat do mieszkania.

Więcej fascynujących projektów domów z drewna znajdziecie w Katalogu Inspiracji Drewniane domy w 6 fantastycznych stylach!

Końcowy rezultat

Dzięki tej pomysłowej dobudówce mieszkańcy domu zyskali przestrzeń mieszkaniową, na którą składają się dwa dodatkowe pokoje w środku oraz trzy balkony! Jeden odchodzi od okien na parterze, kolejny znajduje się z boku segmentu na piętrze, a trzeci jest w rzeczywistości tarasem na płaskim dachu. Fantastyczny projekt!

Jak Wam się podoba ten pomysł na rozbudowę domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu