Dom pełen kontrastów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom pełen kontrastów!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Rozbudowa domu, nigdy nie jest zadaniem łatwym. Możemy zdecydować się na dobudówkę, możemy powiększyć poddasze… możliwości jest wiele lecz wszystko zależy od charakteru naszego budynku, wielkości naszej działki oraz oczywiście od budżetu, który chcemy przeznaczyć na metamorfozę. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, kiedy rozbudować chcemy wiekowy budynek będący świadectwem swoim czasów. Alternacja zabytkowej bryły może być dodatkowo utrudniona. Nie chcemy przecież wymazywać historii lecz dostosować ją do wymogów współczesnego życia. Choć takie zadanie jest trudne, to jednak nie niemożliwe! Wystarczy zwrócić się do odpowiednich architektów

Dzisiaj przyjrzymy się wyjątkowej dobudówce autorstwa studia Paula Novaisa Arquitectos e Design. Czas wybrać się w podróż do Portugalii…

Geometryczna fasada…

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny Żelazo/Stal

Biuro Paula Novaisa Arquitectos e Design zajmuje się różnorodnymi projektami, ma w swoim portfolio budynki mieszkaniowe i usługowe, ale także dekoracje wnętrz oraz wyjątkowe projekty mebli. Ci profesjonaliści nie boją się wyzwań, co w przypadku naszego budynku było kluczowe… Zanim dokładnie przyjrzymy się dlaczego, przyjrzyjmy się uważnie fasadzie od strony ogrodu. To oczywiście wspomniana we wstępie dobudówka. Jej cementowe ściany w świetle zachodzącego słońca przybierają fioletowawą barwę.

… dobudówki!

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny Żelazo/Stal

Przemieszczamy się delikatnie na prawo i teraz dopiero staje się jasne, że szara konstrukcja jest częścią wiekowego założenia. Kamienne mury kryte czerwoną dachówką wyłaniają się w głębi. Kamienny jest także mur wyznaczający granicę działki, któremu odpowiada wysoko umiejscowiona ścieżka. Wróćmy jednak do nowoczesnej fasady. Proste linie wyznaczają głęboki balkon oraz taras z dużymi przeszkleniami. Szklana jest także balustrada pierwszego piętra.

Harmonijne przejścia

Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Eklektyczny Granit

Nasi architekci byli odpowiedzialni nie tylko za konstrukcję dobudówki, ale także za renowację istniejącej zabudowy. Stare i nowe połączyli w sposób niezwykle przemyślany, co doskonale pokazuje powyższe zdjęcie granitowych schodów, teraz wpisanych w betonowe mury. Dawne schody z zaokrąglonymi noskami zdobi piękna balustrada z kutego żelaza. Przejście z przeszłości do nowoczesności odbywa się dzięki wprowadzeniu nowoczesnych, granitowych stopni o ostrych krawędziach.

Kontrasty

Eklektyczne okna i drzwi od homify Eklektyczny Żelazo/Stal

Co za kontrast w stosunku do nowoczesnego balkonu od strony ogrodu! Granit i kute żelazo czekają także na nas na balkonie wychodzącym na ulicę. Z pewnością żaden przechodzień nie domyśla się, co skrywają prywatne tyły rezydencji. Okazuje się, że tak diametralnie różne style mogą współistnieć w jednym, spójnym projekcie. Zanim poznamy jego wnętrza, zwróćmy jeszcze uwagę na detale żelaznej balustrady, tak innej od swojej szklanej odpowiedniczki…

Historia we wnętrzu

Eklektyczne okna i drzwi od homify Eklektyczny Drewno O efekcie drewna

Jesteście ciekawi, jak poradzono sobie z aranżacją wnętrz? Przeszłość została tutaj zaktualizowana, postawiono na klasykę w połączeniu z nowoczesnością. Kolejna fotografia lepiej nam to wyjaśni, tutaj naszą uwagę skupia na sobie znakomicie odnowiony, oryginalny otwór okienny. Dzięki grze głębią na pierwszy rzut oka może wydawać się, że przez otwarte drzwi, patrzymy na kolejną parę w oddalonym pomieszczeniu. Drewniane podłogi w połączeniu z bielą ścian zawsze prezentują się doskonale.

Gustowna łazienka

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny Marmur

W łazience tradycja harmonijnie łączy się ze współczesnością, nie ma mowy o silnych kontrastach. Minimalistyczna szafka pod drobną, ceramiczną umywalkę intryguje prostotą na tle bogatej, marmurowej ściany. Przyciemnione oświetlenie buduje relaksujący nastrój, doskonały przy gorącej kąpieli.

Lubicie luksus, jednak raczej w nowoczesnej odsłonie? Ten Katalog Inspiracji z pewnością Was zainteresuje: Luksusowa eko-rezydencja!

Zdecydowalibyście się na tak wyrazistą dobudówkę przy Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu